Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek şok ifadelerde bulundu. Partisine yakın Aydınlık dergisinde röportajı yayınlanan Perinçek, PKK terörünün bitmesi için Ergenekon operasyonunun sona ermesi gerektiğini savundu. Perinçek ‘Ergenekon soruşturması bitmeden PKK terörü bitmez’ iddiasında bulundu.

GÖNDERME DE Mİ BULUNDU
Ergenekon Operasyonlarının başlamasının ardından Ergenekoncuların PKK ile ilişkili olduğu iddiaları ortaya atılmış hatta PKK'nın Ergenekon örgütü tarafından kurulduğu öne sürülmüştü. İP Genel Başkanı Doğu Perinçek'in de PKK kamplarında Abdullah Öcalan'la yaptığı görüşmelerde çekilen fotoğraflar değişik medya organlarında yer almıştı. Perinçek'in bu açıklaması akıllara, "PKK saldırılarının arkasında Ergenekon terör örgütü mü var?" sorusunu getirdi.

ERGENEKON TERTİBİNİN SONU ÇÖZÜMÜN BAŞLANGICI
Perinçek Aydınlık dergisinde yayınlanan röportajında şu ifadelerde bulundu: “ABD, Ergenekon operasyonuyla Türkiye’yi parçalama ve ekonomisini çökertme planını uyguluyor. Ordu’yu yıpratıyor, bölücü teröre karşı etkin olmasın diye. İşçi Partisi’ni hedef aldı; Türkiye bağımsız ve halkçı bir iktidar kuramasın diye. Bölücü teröre karşı bugün ilk ve en etkin uygulama, Ergenekon operasyonuna son vermektir. Bu yapılmadan Türkiye cephesini etkin olarak bölücü teröre dönemez. Bu yapılmadan ekonomik çözüm de üretilemez. Ordu’nun bir futbol topu gibi her gün tekmelendiği bir ortamda, Aktütün Karakolları basılır, Ordu’ya karşı yıpratma kampanyaları çok daha ileri boyutlara götürülür, Milli Hükümet’in önü tıkanır. Ergenekon tertibine son verilmesi, tüm çözümlerin başlangıcıdır."

SON BİR YILLIK BİLANÇO KABARIK
Ergenekon operasyonlarının başlatıdığı son bir yılda terör saldırılarında ciddi bir artış yaşandı. Geçtiğimiz yıl 21 Ekim'de Dağlıca'ya saldıran teröristler 13 askeri şehit ederken 8 askeri de kaçırmıştı. 3 Ekim'de Aktütün Karakolu'na yönelik saldırı da ise 17 asker şehit oldu. Bugün meydana gelen saldırılarda 5 askerimizin şehit olduğu haberleri geldi. Yine son bir yıl içerisinde değişik yerlerde düzenlenen saldırılarda çok sayıda asker PKK'lı teröristler tarafından şehit edildi.

8 Sütün