+ Konu Cevaplama Paneli
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 ve 2

Konu: Harun Yahyadan Aydın Doğana Mektub

 1. #1
  Ehil Üye ademyakup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Nov 2006
  Mesajlar
  8.211

  Standart Harun Yahyadan Aydın Doğana Mektub

  Size bağlı yayın organlarında son dönemlerde yoğun olarak komünizmin, faşizmin, vahşi kapitalizmin, emperyalizmin ve bütün terör eylemlerinin kökeni ve temel dayanağı olan Darwinizm’i sahte bir gayret içinde savunan yazılar çıkmaktadır. Söz konusu yazılarla ilgili olarak aşağıdaki hususların önemle değerlendirilmesi gerekmektedir:
  • Cumhuriyetin temel değerlerinden olan bilimsel görüşü Harun Yahya savunmaktadır. Bir safsata olduğu artık tüm dünya tarafından bilinmekte olan Darwinizm yalanını savunan ise size bağlı olan yayın organlarıdır.
  • Darwinizm bir pagan dinidir, putperest bir inançtır; bilim değildir. Biyoloji, tıp, paleontoloji, mikrobiyoloji, genetik alanında bulunan tüm bulgular evrimi çürütmüş ve yok etmiştir. Dolayısıyla bu safsataya bilimsel bir kılıf uydurmaya çalışmak ve bu şekilde Türk insanını yanıltmak, samimi düşünceye yakışmamaktadır.
  • Evrim bir dogmadır, Yaratılış ise bir gerçektir. Bu dogmanın dayatılması, Sümer devrinden kalma sapkın bir inancın zorla insanlara kabul ettirilmeye çalışılması, bunun için kanunlar yoluyla resmi bir baskı uygulanması, bilime, insan haklarına ve gerçekçi düşünceye tamamen aykırıdır.
  • İngiliz kilisesinin Darwin’den özür dilemesi, zannedildiği gibi evrimin lehinde bir uygulama değildir. İngiliz kilisesinin o devirde her konuda bağnaz hareket ettiği bilinmektedir. Yıllarca kilise, her türlü öneriye, bilimsel de olsa, safsata da olsa bağnazlıkla yaklaşmıştır. Dolayısıyla 19. yüzyılda kilisenin evrim safsatasına da yaklaşımı bağnazca olmuştur. Özür dileyerek kilise, yalnızca, her konuda göstermiş olduğu bağnazlığı bertaraf etmeye çalışmaktadır.
   • Asıl olarak Darwinist diktatörlüğün tüm dünyadan özür dilemesi gerekmektedir:
    - Anti-Darwinist kitapları yasakladığı ve yaktırdığı,
    - karşıt görüşe müsade etmediği,
    - karşıt görüşteki bilim adamlarını görevinden aldığı,
    - öğrencileri üniversite sınavlarında bu teorinin lehinde cevap vermeye zorladığı,
    - sayısız sahte fosil ile dünyayı aldattığı,
    - Kambriyen fosillerini 70 yıl boyunca sakladığı ve halen bulunan her fosili Yaratılışı ispat ettiği için saklamaya devam ettiği,
    - tek bir proteinin tesadüfen oluşmasının imkansız olduğunu insanlardan gizlediği,
    - insanın hayali evrimine delil olarak yalnızca sahte kafatası fosilleri sunduğu,
    - mutasyonların evrimleştirdiği yalanını insanlara yıllarca dayattığı,
    - ve yıllarca insanları aleni sahtekarlıklarla aldattığı, tek yanlı yalan ve safsataya kapı açtığı ve bütün insanlara bu safsatayı yayıp insan haklarına karşı geldiği için ASIL DARWİNİST DİKTATÖRLÜK TÜM DÜNYADAN ÖZÜR DİLEMELİDİR.
  • Sayın Aydın Doğan, cumhuriyetçi olduğunuzdan, demokrasiden bahsediyorsunuz. Fakat dünyada geniş yankı uyandıran, bilimsel deliller içeren Yaratılış Atlası isimli kitabın Avrupa konseyi tarafından yasaklanmasını destekliyor ve bu yönde var gücünüzle çaba gösteriyorsunuz. Buna karşılık Richard Dawkins’in hakaret dolu kitabının ve yazılarının mahkeme kararıyla yasaklanmasına karşı çıkıyorsunuz. Bu, dürüstlüğe yakışmayan, samimiyetsiz bir tutumdan başka bir şey değildir.
  • Şunu hatırlatmak gerekir ki, Harun Yahya’nın Yaratılış Atlası kitabına itiraz niteliğinde yazılan tüm yazılar ve kitaplar, Atlas’ın çok iyi birer tanıtımı haline gelmiştir. Gösterilen bu karşı çabalar, Atlas’ta verilen bilimsel delillerin çok daha detaylı incelenmesini ve vurucu yönlerin daha açık dile getirilmesini sağlamıştır. Ayrıca söz konusu yayınlarda, Darwinist savunmanın cılızlığı, güçsüzlüğü de her defasında bir kez daha ortaya çıkmıştır. Yaratılış Atlası’ndaki güçlü bilimsel delillere karşı bu güçsüz savunma, teorinin yıkılıp gittiğinin en önemli göstergelerinden biri olmuştur.
  • Darwinist yayınlarda verilmiş olan delillerin boşluğu, mantıksızlığı, Darwinistlerin kendilerini savunmak için geniş çaplı safsatalara başvurmaları, insanların evrimin bir yalan olduğuna daha fazla kanaat getirmelerini sağlamıştır. Yaratılış Atlası’nı eleştiren yayınları okumak bile Darwinizm’in geçersizliğini anlamak için yeterli olmaktadır. Görüldüğü gibi Harun Yahya, bu yönden de tüm dünyada etkilidir.
  • Bütün dünyanın gözleri önünde gerçekleşen ve yine tüm dünyanın hayranlıkla izlediği Yaratılış Atlası eserinin dünya çapındaki sarsıcı etkisinin kuşkusuz ki siz de farkındasınız. BU GÜÇLÜ ESER, TÜM DÜNYADA EVRİMİ YERLE BİR ETMİŞTİR. Yaratılış Atlası’nın dünya çapındaki etkisinin Avrupa ve Amerika basınında nasıl hararetle dile getirildiğini bütün dünya bilmektedir:

  İNGİLTERE:

  ...bu kitap ortaya çıkmadan önce kimsenin Avrupa’da güç kazanan Müslüman yaratılışçılığından haberi yoktu… Son derece net olan durum şudur; YARATILIŞÇILIK GERÇEKTEN DE AVRUPA'YA GELMİŞTİR… Bu yüzden bunu çok ciddiye almamız gereklidir… Şimdiye kadar gördüklerimiz sadece bir başlangıçtan ibaret! (New Humanist)


  … Yaratılışçılık yani Darwin’in evrim teorisinin reddedilişi Avrupa’da yükselmektedir… (Avrupa Konseyi) Raporu, dikkatini yeni bir fenomene odaklamıştır; MÜSLÜMAN YARATILIŞÇILIĞIN YÜKSELİŞİNE! Burada baş şahsiyet Türk Müslüman yaratılışçı olan ve Harun Yahya müstear adıyla yazan Adnan Oktar’dır. (New Humanist)


  Avrupa'da Müslüman yaratılışçığa olan inanç BÜYÜK BİR GÜMBÜRTÜ koparmaktadır… (New Humanist)

  Yaratılış Atlası'nın neden olduğu ŞOK… (New Humanist)

  ALMANYA:
  Kitabın gençlere kuvvetli bir DARBE ETKİSİ yapacağı düşünülüyor. (Süddeutsche Zeitung)

  Fransa Eğitim Bakanlığı DEHŞETE KAPILARAK kitabın derslerde okutulmaması yönünde çağrıda bulundu. (Die Welt)


  Harun Yahya'nın ilmi çalışmalarının anlatıldığı haberin başlığı, "DARWIN'IN AVRUPA'DA İŞİ ZOR"! (Nurnberg)

  GÖKGÜRÜLTÜSÜ GİBİ PATLAYAN kitap! (Stern)


  Müslümanlar da Darwin’e karşı Haçlı Seferi düzenliyor ve Yaratılış teorisi Türkiye’de yeni taraftarlar kazanıyor." (Der Spiegel)


  Adnan Oktar evrim karşıtı Yaratılışçılığın EN YIKICI ETKİYE SAHİP OLAN savunucularından biri... (Kölner Stattanzeiger)

  İSKOÇYA:
  İslami Yaratılışçı Kitap İSKOÇ ÜNİVERSİTELERİNİ VURDU. (The Sunday Herald)  BELÇİKA:


  (Yaratılış Atlası) konuyla ilgili politik yetkililer ve eğitimciler arasında BÜYÜK BİR TELAŞA yol açtı. (Le Soir)


  (Yaratılış Atlası) karşısında, Avrupalı kütüphaneler şaşkına döndüler... Bir kitabın yakılacak bölümüne gönderilmesinin anlamı, onun ŞOK EDİCİ BİR İÇERİĞE sahip olduğunun göstergesiydi. (Le Soir)

  ABD :
  Yaratılış Atlası kitabını öğretmenlere ve araştırmacılara postaladığı zaman, ULUSLARARASI BAZDA MANŞETLERE TAŞINDI... Bu eğilim devam ederse araştırmacılar... EVRİMİ GELECEK NESİLLERE ÖĞRETEMEYECEKLERİNDEN korkuyorlar... (Current Biology)


  İTALYA:


  DARWIN ELVEDA!” “Fransa daha ne kadar dayanabilecek?” (Dragor)


  FRANSA:


  Atlas, SOĞUK DUŞ etkisi yaptı. (Science et Vie)


  “Darwin’i Kurtarın” (Le Point)


  Milli eğitime bağlı SVT müfettişi Dominique Rojat: "Bu konu hakkında, Müslüman kaynaklı olarak düzenlenmiş İLK BÜYÜK OLAYDIR BU". (Science et Vie)


  Demek ki yaratılışçılık, göz ardı edilemez bir başarı ile bütün dini inanışları etkilemiş durumda. (Science et Vie)


  Tek bir hamlede TAM BİR PANİK gerçekleştirdi. (La Liberation)


  Fransızlar bu yazılı sürprizle Şubat ayında İSTİLAYA UĞRADILAR. (20 Minutes)


  Çok sayıda üniversiteden uzman 2007 yılı sonunda bir bildiri imzaladılar. Bu bildiride, Darwin’in evrim teorisini reddeden Yaratılış Atlası isimli eserin ... ardından, yaratılışçı fikirlerin yayılışı tehlikesi belirtiliyordu... Özellikle Müslüman öğrencilerin, türlerin kökeni teorisinde biyoloji öğretmenleri ile gittikçe daha net bir şekilde ters düştüklerini ortaya koydu. (Le Monde)


  2007 yılındaki en etkileyici olay MÜSLÜMAN DÜNYASINDAN GELEN YARATILIŞÇI AÇILIM oldu. (20 Minutes)  Bir Paris lisesinde yaşam ve yer bilimleri öğretmeni Adeline Lecot: "... karşı çıkışları eskiye göre çok daha kesinleşti. İki sınıfımda 5 tane çok katı anti-evrimci öğrencim var. Bazıları çok iyi öğrenciler. Cevaplarını, internette buldukları HARUN YAHYA'YA AİT DELİLLERİ referans alarak çok daha gözüpek bir şekilde delillendiriyorlar." (Science et Vie)


  Yaşam ve yer bilimleri bölümü duayenlerinden olan Milli Eğitim genel müfettişi Annie Mamecier'ye göre: "Bazen öyle durumlar oluyor ki; lise öğrencileri imtihan kağıtlarına, evrim teorisi ile ilgili sorulara kendilerine derste öğretildiği şekliyle cevap verdiklerini, ancak kendilerinin evrim teorisine inanmadıklarını yazıyorlar." (Science et Vie)  Sayın Aydın Doğan,

  Faşist, terörist, komünist liderlerin Darwin’i ve Darwinizm’i öven sözleri tüm dünya tarafından bilinmektedir:


  - Karl Marx: “Darwin’in yapıtı büyük bir yapıttır. Tarihteki sınıf mücadelesinin doğa bilimleri açısından temelini oluşturuyor.”

  - Lenin: “Marx’ın teorisinin tümü, evrim teorisinin en tutarlı, en tam, en düşünülmüş ve özlü biçimiyle çağdaş kapitalizme uygulanmasıdır.”

  - Bebek katili Abdullah Öcalan: “Genelde insan dışı tüm canlı varlıklarda süren doğal evrim süreci, insan toplumunda kendi kavrama ve ifadesiyle bilinçlice sürdürülmektedir. İnsan türünün Homo Sapiens türünde günümüzün dil yapısına yol açan kavrama sürecindeki sıçrama, iradeli toplum oluşumlarına sıçratma imkanı vermiştir. Yabanıl toplum aşamasında insan grupları bir nevi gelişkin hayvan topluluklarının düzeyini yaşıyordu…"


  Bebek katili Öcalan da, Karl Marx da, Lenin de Darwinizm’i savunmakta, siz de savunmaktasınız. Bu size de tuhaf gelmiyor mu?


  Lenin, Darwinizm’den güç bularak şu terör talimatlarını vermiştir: “Polisleri askerleri, devlet memurlarını öldürmek, devlet kurumlarında yangınlar çıkartmak... Devletin hazinelerinden paraları almak... Devrimci komünist güçler yenilmez silahlı bir güç olarak ortaya çıkmalı, insanları öldürerek, bombalayarak, binaları havaya uçurarak korku yaymak ve bu şekilde toplumun üzerinde komünist diktatörlüğünü teşkil etmek iktidara ulaşmamızın önemli unsunlarındandır.”


  Bebek katili Abdullah Öcalan ise terörist eylemlerinin kaynağını şu şekilde açıklamıştır: “PKK Marksizm-Leninizm geleneğine uygun bir gelişme yaşamıştır. Bundan sonrası açık ki etle tırnak gibi birbirinden ayrılmayan bu miras üzerine gerçekleşecektir.”


  Bebek katili de Lenin’in fikirlerini savunuyor. Bu size de ilginç ve anormal gelmiyor mu?

  Sayın Aydın Doğan,

  Madem Darwinizm bu kadar güçlüydü, acaba neden bir anda bu kadar perişan bir duruma düştü? Israrla savunduğunuz 150 yıllık bu yalan, acaba neden 150 günde perişan oldu? Acaba neden yıllarca tüm dünyayı aldatmış olan sahte bir teori, Harun Yahya’nın tek bir darbesi ile darmakeşan hale gelip yerle bir oldu? Acaba neden bir anda Avrupa ve Amerika’da ülkeler Darwinizm’in derin ve köklü çöküşünden, yıkılışından bahsetmeye, bunu ister istemez kabul etmeye başladılar?  Bunun nedeni Yaratılış Atlası’nın tüm dünyada bomba etkisi yaratmış olması, kesin ve reddedilemez bilimsel delillerle büyük bir yalanı ortadan kaldırmasıdır. Evrim teorisinin çöktüğü gerçeğini ülkemiz de, tüm dünya da Yaratılış Atlası ile kabul etmiş durumdadır. Artık Darwinist dayatma bir sonuç vermemektedir. Şimdiye dek olduğu gibi, şimdiden sonra da Darwinizm’le savaşa yönelik yapacağınız her türlü aleyhte yayın, gösterilen diğer cılız çabalarda olduğu gibi her zaman insanların daha fazla Yaratılış Atlası’na yönelmelerine ve Yaratılış gerçeğinin çok daha geniş çaplı bir kabul görmesine neden olacaktır.  DANİMARKA:
  Anti-Darwinist Bombardıman: Evrim teorisine karşı gerçekleştirilen uluslararası kampanya, Danimarka’yı vurdu.

  Harun Yahya, kendisinin de söylediği gibi, çok açık biçimde artık Avrupa’yı fethetmek üzere olan kampanyasından çok iyi sonuç almış durumda.

  ...Darwin’in teorileri, sonunda KESİN BİR YENİLGİYLE yüz yüze. (Politiken)


  KANADA :


  Avrupa’da insanlar Amerika’daki evrim tartışmaları karşısında başlarını kaşımakla yetinirlerdi; oysa şimdi ALARMA GEÇTİLER... Konseyin alarma geçmesine… İslami yaratılışçı çalışmalar sebep oldu. Rapora göre Yaratılış Atlası adındaki Türk kitap Fransa, İsviçre, Belçika ve İspanya’da okullara gönderildi. Yazar ve İslami vaiz olan Harun Yahya, Darwinizm’i, "Şeytanın hilesi" olarak isimlendiriyor… Büyük endişe mi? Evet... (CBS News)

  İSVİÇRE:

  ... Şimdi bütün İsviçre bu konuyu (Yaratılış Atlası) konuşuyor. Hem de büyük bir heyecan ve coşku içinde... (Blick)


  Amerika’da, yaratılışçılık okullarda okutuluyor! Avrupa’da propaganda tam rayına oturmuş: olağandışı bir ATLAS TÜM İSVİÇRE’Yİ İSTİLA ETTİ! (Le Matin)


  Darwin’in teorisini ÇÖPE ATAN Harun Yahya! (Le Courier)

  HOLLANDA:


  Yaratılış Atlası Avrupa’da Büyük bir TUFAN OLUŞTURDU. (Radyo Netherlands)

  POLONYA:


  Anti Darwinist eğitim kitabı, OTORİTELERİ ŞOK ETTİ! (Interia)
  iman insanı insan eder, belki sultan eder..

 2. #2
  Müdakkik Üye elips - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Mesajlar
  686

  Standart

  Allah Harun Yahyanın yardımcısı olsun, iyi güzel yazmışta, muhatap herşeyi bile bile yapıyor zaten!!

+ Konu Cevaplama Paneli

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

   

Benzer Konular

 1. Aydın Menderes
  By aşur in forum Gündem
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 02.01.12, 11:15
 2. Gerici İle Aydın...
  By Garip_Maznun in forum Serbest Kürsü
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 14.01.09, 16:46
 3. Gözün Aydın
  By m_safiturk in forum Edebiyat
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10.01.08, 08:55
 4. Harun Yahya'nın Hatası
  By ademyakup in forum Açıklamalı Risale-i Nur Dersleri
  Cevaplar: 40
  Son Mesaj: 09.01.07, 12:21

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
Yemek Tarifleri ListeNur.de - islami siteler listesi
Google Grupları
RisaleForum grubuna abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0