Savcı Zekeriya Öz, Ergenekon Terör Örgütü’nün İsmailağa Camii’ndeki cinayette de parmağı olduğu ihtimali üzerinde duruyor.

Bağlantıyı araştıran savcı bir yıl önce cinayet davasına ilişkin zanlıların telefon konuşması dökümlerini ve delilleri talep etti. 2 Ekim 2007'de başvuru yapılmasına rağmen telefon dinleme tutanaklarının eksik gönderildiği, bir kısmının ise kaybolduğu iddia ediliyor. Diğer yandan Ergenekon ile PKK arasında kan bağı tespit edildi.

Ergenekon Soruşturması kapsamında savcılık talimatıyla telefon dinlemesi yapan polis, Ergenekon Terör Örgütü bünyesinde faaliyet gösteren Kuvayi Milliye Derneği üyelerinin Fatih Çarşamba'daki İsmailağa cemaatine sızmaya çalıştığını tespit etmişti.

ERGENEKON'UN CEMAATLERE SIZMA PLANI

Dinlemeye takılan 442 klasörlük telefon görüşmelerinde Ergenekon tutukluları Erol Ölmez ile Kahraman arasında geçen telefon konuşmaları yer alıyor.

EROL ÖLMEZ: TAKSİME GEÇİYORUM, ORDAN DA ÇARŞAMBA'YA GEÇCEM. İFTARDAN SONRA AKŞAM 8, SABAH 8 NÖBETE DEVAM YANİ. BİZ DE MOLLALARIN ARASINA TAKILDIK GİRDİK İŞTE NE YAPALIM, SOKTUNUZ BİZİ O TARAF ÇARŞAMBA'YA.

KAHRAMAN : YA HAYIRLISI OLSUN BE KARDEŞİM YA, GÖREVİNİ TAM YERİNE GETİR DE.

EROL : GÖREVİ GETİRİYORUZ... ORUÇLUMUSUN

KAHRAMAN : YOK DEĞİLİM. SEN DE Mİ DEĞİLSİN?

EROL: YOK BEN TUTARIM. BEN HOCA ADAMIM BİLİYORSUN SAKAL BIRAKTIM HABERİN YOK GALİBA. MOLLA OLDUM BEN DE.

BİR YILDIR GELMEYEN BELGELER!

İddianameye giren ses kayıtlarından sonra, savcı Zekeriya Öz, İsmailağa cemaatinin önde gelen iki isminin öldürülmesi olaylarında da Ergenekon terör örgütünün parmağı olduğu ihtimalini incilemeye aldı. 5 Ekim 2007'de cinayetlerle ilgili belge ve bilgileri İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nden istedi.

TELEFON KAYITLARI KAYIP MI?

Öz'ün talebinin üzerinden tam 1 yıl geçti. Ancak cinayetlerin aydınlatılmasına ilişkin henüz ciddi bir mesafe alınamadı. Üstelik bazı iddialar kafa karıştırıyor. İddialara göre Ergenekon savcısının talep ettiği telefon dökümleri eksik iletildi, bazı telefon görüşmeleri ise kayıp. Davaya bakan savcının üç kez değişmesi ise dikkat çeken bir başka ayrıntı.

ERGENEKON PKK BAĞLANTISI

Soruşturmada dikkat çeken bir başka ayrıntı da bir çok defa yolları kesişen Ergenekon ile PKK terör örgütlerinin bir bağlantısı daha ortaya çıktı. İşin ilginç yanı bu bir akrabalık bağı.

Ergenekon operasyonlarının sekizinci dalgasında yakın arkadaşı gazeteci Tuncay Özkan'la birlikte tutuklanan Dr. Hüseyin Nazlıkul'un, bölücü terör örgütü PKK'nın Almanya örgütlenmesinde etkin olarak çalıştığı belirlendi.

ERGENEKONCU VE PKK'LI KARDEŞLER

Nazlıkul ailesinin PKK ile ilişkisi bu kadarla sınırlı değil. İddialara göre Hüseyin Nazlıkul'un bir kardeşi PKK'da üst düzey yöneticilik yapmış. Diğer bir kardeşi ise Almanya'daki PKK yanlısı Özgür Politika gazetesinde yönetici düzeyinde çalışmaya devam ediyor.

stvhaber