+ Konu Cevaplama Paneli
1. Sayfa - Toplam 12 Sayfa var 1 2 3 11 ... SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 114

Konu: Ergenekoncular Sırayla Hastalanıyor !

 1. #1
  Vefakar Üye güneşsu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Mesajlar
  433

  Standart Ergenekoncular Sırayla Hastalanıyor !

  Kuddusi Okkır Ergenekon davasının en feci sonu olan sanığı… Kanserle mücadelesi medya tarafından anlatılırken biraz da olayın ajitasyonu ile tüm dikkatleri üzerine çekmişti ölmeden önce.

  Aslolan gerçekler Okkır’ın ölümünden sonra birer ikişer ortaya çıktı.
  Ergenekon sanıklarının kaldığı cezaevi birden bire revire döndü.

  Ya da revir cezaevinden gelenler ile işgal edilmeye…

  Veli Küçük birkaç kez rahatsızlanması sonucu hastane, Ferit İlsever'e kanser teşhisi ile tahliye yolu gözüktü.

  Peşinden asıl zincirler gelişti.

  Kocaeli Garnizon Komutanı Korgeneral Galip Mendi, Eruygur ve Tolon Paşayı TSK adına ziyaret etti.

  Bu ziyaretten bir süre sonra ise Eruygur Paşa düşerek(!) beyin kanaması geçirdi ve hastaneye kaldırıldı.

  Hastaneye kaldırılma görüntülerinin herkesin hafızasında bıraktığı gerçek ise, sedyenin etrafında etten duvar ören Mehmetçik’in fotoğraf aldırmama gayreti oldu.

  Eruygur’un ardından Tolon Paşa’da hastaneye kaldırıldı ama yeniden cezaevine gönderildi.

  Şimdi merakla beklenen ise O’nun ne zaman tahliye rahatsızlığını yaşayacağı.

  Buraya kadar her şey normal seyrinde gitti ve tutuklu bulunanların başına bir şekilde tahliye sevinci yaşatıldı.

  Garip ama gerçek asıl sanıklarını kaybeden bir dava haline geldi birden “Ergenekon”.

  Kim ne derse desin bu dava sonuçlanmadan daha çok hastane sedyelerinin doldurulacağına tanıklık edeceğiz.

  Eruygur Paşa’nın, TSK'nın kendisini ziyaret etmesinin ardından rahatsızlanması bir düzmece mi düşüncesini akıllara getiriyor.

  Dava İstanbul Ağır Ceza Mahkemelerinden İstanbul ve Kocaeli Sağlık Müdürlüklerine bağlı hastanelere taşınacak izlenimi vermeye başladı.

  Ergenekon, “Hastaneden tahliyeye” sloganını üretmeye başladı.

  Sağlık sorunları davanın önüne geçmeye başladı ve davanın seyrinin de sıkıntılı bir süreç izleyeceğinin sinyallerini de verdi çoktan.

  Okkır’ın ölümünden sonra en küçük rahatsızlıkların olduğu kişiler bile ani ’tahliye” sevincini yaşadı bu davada.

  Hukukun vereceği kararlara saygılı olan her vatandaşın aklı biraz karıştı son günlerde.

  Eruygur’dan sonra Tolon Paşa’nın ne zaman tahliye edileceğini benim gibi merak edenlerin sayısının az olmadığını düşünüyorum.

  Tolon Paşa’da küçük bir rahatsızlığın bahanesi ile en kısa zamanda tahliye olup evine döner sanırım.

  Ergenekon davasında baskın yapılan hücreler çoğaldıkça kafalarda ciddi bir şekilde çoğalıyor.

  Dava hastalıklar ile başladı, hastalar ile devam ediyor. Davanın seyrini değiştirecek bu hastalar belki de biraz kendileri için hareket alanı elde edip neler yapacaklarını düşünecek zamanı da bulacak gibi gözüküyor.

  Kafalar karışık.

  Dava karmaşık...

  Darbeye hazırlananlar ya ifade verirken ya da tutuklanıp cezaevine gönderildiklerinde rahatsızlanır oldu.

  Kısacası Ergenekon terör davası olmaktan çıkıp hastalıkların davası haline geldi bile şimdiden...

  Ayhan Kıskaç

 2. #2
  Vefakar Üye güneşsu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Mesajlar
  433

  Standart Meydanların aslanları cezaevinin hastaları

  Ergenekon Terör Örgütü operasyonlarında gözaltına alınanların, birden hastalıkları akıllarına geliyor.

  Tuncay Özkan'ın avukatı, müvekkilinin kolesterol hastası olduğunu ve sürekli takip altında tutulması gerektiğini iddia ederken, Ergenekon sanığı İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in Hukuk Danışmanı Av. Emcet Olcaytu'nun şeker hastası olduğu kamuoyuna açıklandı. Tuncay Özkan'ın eski avukatı şu an CHP milletvekili olan Şahin Mengü, Tuncay Özkan'ın sabah saatlerinde kendisini telefonla aradığını belirtmişti. CHP'li Vekil, Tuncay Özkan'ın ciddi sağlık sorunları olduğunu ve devamlı yüksek olan kolesterolünün doktor takibinde olması gerektiğini belirtmişti. Şahin Mengü'nün yaptığı açıklamanın bir benzeri ise Aydınlık Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Karanlık'tan geldi.

  Aydınlık Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Karanlık, Ergenekon soruşturması kapsamında önceki gün gözaltına alınan Ergenekon sanığı İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in Hukuk Danışmanı Av. Emcet Olcaytu'nun şeker hastalığından muzdarip olduğunu ve kronik şeker hastalığı yüzünden devamlı doktor kontrolünde olması gerektiğini belirtti.

  Hüseyin Karanlık, gözatına alınan Av. Emcet Olcaytu'nun başına bir şey gelmesi halinde ise suçlunun soruşturmayı yürütenler olacağını iddia etti.

  ERGENEKON TAHLİYELERİ

  Ergenekon soruşturmasında hasta sanık furyası ilk kez Kemal Alemdaroğlu ve İlhan Selçuk'un hasta olmaları ve yaşlarının ilerlemiş olmaları sebebiyle tutuklanmamaları ile başlamıştı.

  21 Mart 2008'de gözaltına alınan İlhan Selçuk ve Kemal Alemdaroğlu, 3 gün sonra şartlı tahliye edilmişlerdi. Kemal Alemdaroğlu hala Ortaköy'deki evinin yakınında bulunan karakola her hafta imza atıyor. Emekli Orgeneral Şener Eruygur ise Ergenekon soruşturması kapsamında 6 Temmuz 2008 tarihinde tutuklanarak cezaevine konmuş, geçtiğimiz hafta merdivenden düşüp beyin kanaması geçirdiği için tahliye edilmişti. Ergenekon soruşturması kapsamında 24 Haziran 2007 tarihinde tutuklanan ve “örgüte finansal destek sağlamak” suçlaması ile tutuklanan reklam şirketi sahibi Kuddusi Okkır, sağlık sorunları sebebiyle 1 Temmuz 2008'de tahliye edildi.

  6 Eylül 2007 tarihinde tutuklanarak Gebze Cezaevi'ne gönderilen Ayşe Asuman Özdemir, avukatının talebi üzerine, epilepsi ve siroz hastalığı nedeniyle 18 Temmuz 2008 tarihinde tahliye edildi. Ergenekon tutuklusu emekli Tuğgeneral Veli Küçük de defalarca sağlık sorunları gerekçesi ile hastaneye getirilmiş; ancak tahliye edilmemişti.

  Ergenekon sanıklarından İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Ferit İlsever de, 29 Ağustos 2008'de, avukatlarının İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sundukları dilekçenin ardından tahliye edildi.

  Habervaktim

 3. #3
  Müdakkik Üye elips - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Mesajlar
  686

  Standart emekli albay ARİF DOĞAN , akşam saatlerinde hastaneye kaldırıldı.

  Ergenekon Terör Örgütü soruşturması kapsamında 15 Ağustos 2008 tarihinde Ankara'da gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkemece tutuklanan emekli Albay Arif Doğan, akşam saatlerinde hastaneye kaldırıldı.

  Kalp sorunları nedeniyle fenalaştığı öğrenilen ve ambulans ile Bakırköy Dr. Sadı Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne saat 22:00 sularında getirilen Arif Doğan, yoğun bakıma alındı. Doğan'ın getirilişi sırasında hastanenin acil servisine hasta kabul edilmedi. Hastane çevresinde ve Acis Servis girişinde polis ve jandarma geniş güvenlik önlemi aldı.

  Arif Doğan'ın yoğun bakıma alınmasının ardından Acil Servis hasta kabul etmeye başladı.

  cha

 4. #4
  Vefakar Üye güneşsu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Mesajlar
  433

  Standart Levent Ersoz hastaneye kaldırıldı

  Ergenekon'dan operasyonunda uzun süre kayıplara karışan ve iki gün önce yakalanarak cezaevine gönderilen emekli Tuğgeneral Levent Ersöz kalp krizi geçirdi.

  Yoğun bakıma alınan Ersöz'ün hayati tahlikesinin olmadığı öğrenildi.

  CİHAN

 5. #5
  Vefakar Üye güneşsu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Mesajlar
  433

  Standart GATA, paşaların hülle merkezi mi?

  Ergenekon Terör Örgütü davası kapsamında tutuklu bulunan paşalara GATA dışındaki hastaneler ‘sağlam' raporu verirken, GATA'nın tahliyeye yönelik raporlar vermesi, “GATA paşaların hülle merkezi” yorumlarına yol açtı.

  Ergenekon Terör Örgütü sanıklarının, cezaevi hastanesi ve Adli Tıp Kurumu'ndan tahliye yolunu açan raporu alamayınca, özellikle asker tutukluların GATA'dan uygun raporu almak sureti ile tahliye olma yoluna gittikleri bir kez daha gözler önüne serildi. Ergenekon'un asker kökenli sanıklarının ya tahliye ya da GATA'da tedavi istemesi ve bu sanıklara Gülhane Askeri Tıp Akademisi hariç hiçbir hastanenin tahliye yolunu açan uygun sağlık raporunu vermemesi dikkat çekici bulunurken, hakkında ‘Aspirine bile ihtiyacı yok' raporu verilen emekli Org. Hurşit Tolon'un da 23 Ocak 2009'dan beri yattığı Haydarpaşa GATA'dan tahliye olması, “Ergenekon'un hülle merkezi GATA” dedirtti.

  ERUYGUR DA, TOLON DA TAHLİYE ÖNCESİ HAYDARPAŞA KONFORUNU YAŞAYANLARDAN
  Silivri Ceza İnfaz Kurumu'nda kalmak istemeyen Ergenekon Terör Örgütü'nun emekli paşalarının GATA'ya gitmek istemesinin bir diğer nedeni ise askeri hastanelerde özel her türlü imkanın bulunduğu, ev konforunu aratmayan süit odaların bulunması. Bu odalarda LCD televizyondan tutun da telefon imkanına kadar her türlü konfor bulunuyor.

  Şener Eruygur; 1 Temmuz 2008'de yapılan 6. dalga operasyonda gözaltına alındıktan sonra sevkedildiği Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'nde ifade vermeyi beklerken, tansiyonunun yükselmesi nedeniyle fenalaştı. Kandıra F Tipi Cezaevi'nde emekli Orgeneral Hurşit Tolon'la beraber kaldığı koğuşta merdivenlerden düşerek beyin kanaması geçirdi. GATA'ya sevk edilen Eruygur, 2,5 ay tutuklu kaldıktan sonra 21 Eylül 2008'de tahliye edildi.

  MAHKEME REDDETMİŞTİ
  Hurşit Tolon; 24 Eylül'de rahatsızlanarak Kocaeli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Avukatları tahliyesini istedi. Savcılık reddetti. Bunun üzerine mahkeme, Tolon'un Adli Tıp Kurumu'na sevkine karar verdi. Kurum, kilo kaybının strese bağlı olduğunu belirterek, herhangi bir hastalık teşhisi koymadı. Hatta ‘Aspirin kullanmasına dahi gerek yoktur' diyerek geri gönderdi. Bunun üzerine mahkeme, tahliye talebini reddetti. Ancak avukatlarının mücadelesi sürdü. 23 Ocak 2009'da GATA'ya sevk edildi ve önceki gün tahliye edildi.

  SEVK OYUNU DEŞİFRE OLMUŞTU
  Ergenekon tutuklusu Tolon'un ‘hülle raporla' GATA'ya sevk oyunu geçtiğimiz günlerde basında yer almıştı. Silivri Devlet Hastanesi'nde Uzman Dr. Ali Ulvi Yılmaz, “Tutuklular ilk olarak hastaneye gelirler. İlgili branşa giderler, eğer sorunu çözemezsek, sevk zinciri içinde bulunduğumuz hastaneye bu yönlendirmeyi yaparız. Ama GATA'ya normalde bizim hastanemizden sevk olmaz. Sevk zincirimizde de yok” demişti.

 6. #6
  Vefakar Üye güneşsu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Mesajlar
  433

  Standart Levent Ersöz için de düğmeye basıldı

  ERGENEKON GENERALLERİ ÇÜRÜK ÇIKTI

  Dışarıda iken turp gibi olan paşalar cezaevine girince çürüğe çıkıyor. Hurşit Tolon'dan sonra Levent Ersöz için de düğmeye basıldı.

  Ergenekon operasyonu kapsamında firardayken yakalanıp tutuklanan ve cezaevinde kalbinden rahatsızlanan emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'le ilgili tam teşekküllü hastanede ameliyat edilmesi kararı verildi.

  Ergenekon operasyonunun 6. dalgası yapılmadan bir gün önce Moskova'ya kaçıp 5.5 ay sonra Ankara'da yakalanan emekli tuğgeneral Levent Ersöz, tutuklandıktan sonra cezaevinde kalbinden rahatsızlanmış ve Koşuyolu Kalp ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılmıştı.

  Daha önce kalp krizi geçirdiği belirtilen Ersöz'ün damarlarında yeniden daralma olduğu yapılan anjio sonrası ortaya çıkınca, emekli Tuğgeneral yoğun bakımda tedavi altına alınmıştı.

  Aynı zamanda prostat kanseri de olan Levent Ersöz'ün gözaltına alındığında 88 kilo olduğunu şimdi ise 70 kilonun altına düştüğünü belirten avukatı Ali Rıza Dizdar, Koşuyolu Kalp ve Araştırma Hastanesi'nin prostat kanserini de göz önüne alarak Ersöz hakkında tam teşekküllü bir hastanede ameliyat edilmesine karar verdiğini söyledi.

  Ersöz'ün avukatı bu karar neticesinde müvekkilinin GATA'ya sevki için tekrar mahkeme başvuracaklarını ve aynı zamanda tahliye talebinde bulunacaklarını da dile getirdi.

  Emekli orgeneraller Şener Eruygur ve Hurşit Tolon'un gözaltına alındığı Ergenekon operasyonunda arandığını önceden öğrenip Moskova'ya kaçtıktan 5.5 ay sonra Ankara'da bir hastanede yakalanan emekli Tuğgeneral Levent Ersöz çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

  HABERTÜRK 7. #7
  Vefakar Üye güneşsu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Mesajlar
  433

  Standart GATA'da neler oluyor?

  ETÖ sanıklarının tedavi için özellikle GATA'ya sevkedilmek istemeleri ve GATA'nın tutuklu sanıklar için aldığı kararlar, GATA'nın uygulamalarını şaibeli hale getirdi. Jandarma İstihbarat Daire Başkanlığı görevinde bulunan ve “ETÖ'nün telekulağı” olarak bilinen emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün de Orgeneral Şener Eruygur ve Hurşit Tolon gibi ısrarla GATA'ya sevkini istemesi, GATA ile ilgili oluşan şaibeleri ayyuka çıkarttı.

  ETÖ sanıklarının tedavi için özellikle GATA'ya sevkedilmek istemeleri ve GATA'nın tutuklu sanıklar için aldığı kararlar, GATA'nın uygulamalarını şaibeli hale getirdi.

  HEPSİ GATA'YA GİTMEK İSTİYOR
  Jandarma İstihbarat Daire Başkanlığı görevinde bulunan ve “ETÖ'nün telekulağı” olarak bilinen emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün de Orgeneral Şener Eruygur ve Hurşit Tolon gibi ısrarla GATA'ya sevkini istemesi, GATA ile ilgili oluşan şaibeleri ayyuka çıkarttı.

  Diğer taraftan Şener Eruygur'un eşi Mukaddes Eruygur'la GATA'da görevli Beyin Cerrahisi Servis Şefi Kd. Albay Nusret Demircan arasında geçen konuşmalar da gündeme bomba gibi düştü. Demircan internet sitelerine yansıyan bu konuşmalarda, hukukçularla görüşülmesini, buna göre istenirse taburcu, istenirse yatış verilebileceğini, kendileri için hiçbir şeyin fark etmeyeceğini söylemişti.

  Demircan, Eruygur'un taburcu edilmesi halinde tekrar tutuklanabileceğinden endişe ettiğini ima ederek, “Buradan taburcu edilirse tekrar aynı şeyler yaşanır endişesi var” ifadelerini kullanmıştı.

  TEŞHİS İÇİN 3 AY BEKLENMEZ
  Vakit'e konuşan emekli Tabip Albay Prof. Dr. Ahmet Alper, GATA'nın Hurşit Tolon hakkında verdiği “3 ay incelenmesi gerekir” kararının, bugüne kadar rastlanılmayan, tıbbi kurallara ve prosedürlere uygun olmayan bir karar olduğunu vurgulayarak, “Şener Eruygur'un durumu nedir çok fazla bilmiyoruz ama Tolon hakkında verilen kararın hiçbir tutarlı izahı yapılamaz” dedi.

  Sanıkların rahatsızlıklarının ne olduğu konusunun ayrı bir mesele olduğunu dile getiren Profesör Alper, “Emekli Orgeneral olarak GATA'da nasıl bir işlem yapıldı bilmiyorum fakat GATA, bugüne kadar hiç rastlanılmayacak şekilde bir rapor vermiştir.

  ‘En az 3 ay incelenmesi gerekir' şeklinde bir rapor olamaz. Her türlü imkan ve teçhizata sahip GATA gibi bir kurumda teşhis için 3 ay beklenmez. Türkiye'nin en üst düzey müessesesinde ‘Teşhis koymak için 3 ay beklememiz gerekir' diyemezsiniz. Bunun hiçbir bilimsel izahı yoktur” dedi.

  GATA, SİVİL SANIK PAŞALARIN TAHLİYE MAKAMI MI?
  ETÖ sanığı emekli Orgeneral Şener Eruygur'un eşi Mukaddes Eruygur'la GATA'da görevli Beyin Cerrahisi Servis Şefi Kd. Albay Nusret Demircan arasında geçen konuşmaların ses kaydında yer alan “Hukukçularla görüşülsün, buna göre istenirse taburcu ederiz, istenirse yatış verebiliriz” ifadeleri ise “GATA sivil sanık paşaların tahliye makamı mı?” sorularına neden oldu.

  Ses bandının ortaya çıkmasının ardından GATA'ya sevkedilen ETÖ sanıklarıyla ilgili yapılan tüm işlemler kamuoyunda şaibeli hale geldi.

  BAROLAR “YA TAHLİYE YA GATA'YA SEVK”AÇIKLAMASI YAPMIŞLARDI
  Diğer taraftan, Şener Eruygur'un eşi Mukaddes Eruygur'la GATA'da görevli Beyin Cerrahisi Servis Şefi Kd.

  Albay Nusret Demircan arasında geçen konuşmalarda, Albay Demircan'ın “hukukçularla görüşülmesi, buna göre istenirse taburcu, istenirse yatış verilebileceği” şeklindeki ifadeleri, ETÖ davasında tarafgir tutumlarıyla bilinen İstanbul Barosu'nun sanık Hurşit Tolon için “ya tahliye ya da GATA'ya sevk edilsin” açıklamasını akıllara getirdi. İstanbul Barosu, Albay Demircan'ın tavsiyesiyle örtüşen bir şekilde, ETÖ sanıklarının avukatlığına soyunmuştu.

  Habervaktim

 8. #8
  Ehil Üye Nuru-Beril - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Nov 2007
  Bulunduğu yer
  bilinmiyor...
  Mesajlar
  1.360

  Standart

  vah vahh çok üzüldüm ben şimdi içleri çürümüşde haberleri yokmuş demekki!! devletimizden Allah razı olsun o vakit, hasta olduklarını bile yeni anladı zavallılar
  gata paklıyo sanırım bunları....  iza/hını bilmediğin konuda sui-zanda
  hatta hiç bir zan/da bulunma.....
 9. #9
  Vefakar Üye güneşsu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Mesajlar
  433

  Standart

  Alıntı Nuru-Beril Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  vah vahh çok üzüldüm ben şimdi içleri çürümüşde haberleri yokmuş demekki!! devletimizden Allah razı olsun o vakit, hasta olduklarını bile yeni anladı zavallılar
  gata paklıyo sanırım bunları....
  ,,

  Evet bu işin mizahi yönü, gerçek olansa onlar hasta değillermiş,,,

  Eruygura kan testi bile yapılmamış, eşinin ses kaydı internette dolaşıyor, doktaru söylüyor bunları, gece koşusuna çıkıyormuş vampir gibi, gece dolaşıyorlar artık, gündüz hasta numarası yapıyorlar.

  Gizli çekimle fotoğraflarını çekmişler adam spor giyinmiş, eşiyle gece yürüyüşüne çıkıyor. Gündüzde sedyede, gözleri kapalı, daha kendine gelmedi diye milleti kandırmya çalışıyorlar , inşallah, yakında onunda ses kayıtları düşer internete.

 10. #10
  Vefakar Üye güneşsu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Mesajlar
  433

  Standart Hepsi 12'den vurmuş!

  Ergenekon Terör Örgütü tutuklusu ve eski Jandarma Genel Komutanı Şener Eruygur'un eşi Mukaddes Eruygur, eşinin “sahte” yollarla tahliye edilme gerekçesini itiraf etti. Mukaddes Eruygur'un itirafları, sadece Eruygur'un değil, Ergenekon sanığı Tolon'un da salıverilmesinin arka planını gözler önüne serdi. Mukaddes Eruygur, eşinin tahliye edilmesi olayını anlatırken, İstanbul Ağır Ceza Mahkemelerini kastederek “12 ve 14. Mahkemeler bizden” diyor. Vakit; Ergenekon sanığı Tolon Paşa'nın da tahliyesine karar veren 12. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı'nın skandal kararlarını açıklıyor.

  Org. Eruygur'un eşi Mukaddes Hanım'ın “Bizden” dediği 12. Ağır Ceza Mahkemesi, Org. Hurşit Tolon'u tahliye eden mahkemeydi. 12. Ağır Ceza, Org. Tolon hakkındaki delilleri ve hazırlanacak iddianameyi beklemeden tahliye kararı vermiş ve bunu da “delil yetersizliğine” dayandırmıştı. İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi, ek iddianameyi görmeden üçüncü defa önüne gelen dosya hakkında tartışılacak bir karara imza atmıştı.

  Avukatların 12. Ağır Ceza'nın nöbet sırasını bekleyerek yaptıkları bavurudan sonra alınan söz konusu kararda, Tolon'la ilgili ‘kaçma ve delilleri karartma' şüphesinin bulunmadığı, ‘şüphelinin telefon görüşmelerinin örgütle bağını gösterecek nitelikte unsurlar içermediği, ayrıca örgütün gerçekleştirdiği iddia olunan eylemlerle şüphelinin bağının kurulamadığı' belirtilmişti. Mahkeme, ‘Ergenekon'un Yeniden Yapılanması' dokümanı sebebiyle tutukluluğa itirazı reddetmişti.

  Bu karara dayanan 12. Ağır Ceza, verdiği tahliye kararında ‘Ergenekon belgesini' de delil saymadı. Belgenin çeşitli basın kuruluşlarında haber konusu yapıldığını ve internette yayınlandığını, bu şekilde gizliliğinin kalmadığını belirtti. Ancak, Tolon, ‘devlete ait gizli belgeyi bulundurmaktan' değil, ‘Ergenekon Terör Örgütü'nü kurmak ve yönetmek' suçundan tutukluydu. Sorgusu sırasında da sadece Ergenekon belgesi değil, Ergenekon zanlılarıyla ilişkileri de sorulmuştu. İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi, avukatların dilekçesindeki iddiaları delil kabul etse de, Tolon'a hazırlık sorgusunda farklı suçlamalar yöneltildi. ‘Encümen-i Daniş' ilk kez Tolon'un sorgusunda gündeme geldi.

  MAHKEMESİ'NİN TARTIŞMALI KARARLARI
  Mukaddes Eruygur, eşinin tahliye edilmesi olayını anlatırken, İstanbul Ağır Ceza Mahkemelerini kastederek “12 ve 14. Mahkemeler bizden” diyor. Hatırlanacağı üzere Org. Hurşit Tolon'u da tahliye eden mahkeme 12. Ağır Ceza Mahkemesi'ydi. Aynı mahkemenin önceki yıllarda uyuşturucu kaçakçısı Mehmet Ali Yılmaz'ın suçunu teşekkülden çıkarıp bireysel kaçakçılık suçuna dönüştürdüğü, bu konunun Adalet Bakanlığı müfettişleri tarafından hazırlanan 400 sayfalık raporda anlatıldığı ortaya çıktı. Mahkemenin ayrıca, “Patroniçe” diye tanınan Diyarbakırlı bir uyuşturucu imalatçısını da tahliye ettiği belirtiliyor.

  POLİS EN “BÜYÜK ÇETE OPERASYONU” DEDİ, AMA 12. AĞIR CEZA PEKER'İ SALDI
  Yine kamuoyu Yılmazabdurrahmanoğlu ismini 12. Ağır Ceza Mahkemesi'ne atandığı yıllarda Sedat Peker'in tahliyesinde duymuştu. Başka davalardan tutuklu bulunan ve aynı zamanda Ergenekon davasının da sanığı olan Sedat Peker ve ağabeyi Atilla Peker'in de aralarında olduğu 24 kişi, ‘çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, bu örgüte üye olmak, yardım ve yataklık etmek', ‘gasp' ve ‘sahte evrak düzenlemek' suçlarından tutuklanmaları talebiyle sevk edildikleri Nöbetçi 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nce 8 Ekim 2004 tarihinde tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Çıkar amaçlı organize suç örgütü kurmak suçlamasıyla çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Peker, “Böyle bir kararı kendim de beklemiyordum. Çünkü bu kadar şaşaadan sonra serbest kalmak gibi bir şey hayal olacaktı” dedi. Polis ise, operasyonu “Türkiye'deki en büyük çete operasyonu” diye açıklamıştı.

  TERÖR SANIĞINA DA TAHLİYE İSTEMİŞ!
  Hurşit Tolon'a tartışmalı tahliye kararı veren 12. Ağır Ceza Mahkemesi Hakimi Necat Ede de, Yasadışı Türkiye Komünist Emek Partisi/Leninist (TKEP/L) örgütü adına çeşitli eylemlere katıldıkları gerekçesiyle tutuklu bulunan Bülent Gedik'in tahliyesini de istemiş. Mahkeme heyeti kuvvetli delil gerekçesiyle sanık Bülent Gedik'in tutukluluk halinin devamına karar verirken, hakim üye Necat Ede bu karara şerh koymuş ve sanığın tahliyesini istemişti. Necat Ede'nin, söz konusu kararı, dava sürecinde verilen ilk şerh kararı olmuştu. Bülent Gedik, yasadışı TKEP/L örgütü adına soygun, bombalama, silahla tarama, bir öğrencinin öldürülmesi, bir diğerinin de öldürülmesine teşebbüs edilmesi eylemlerinden sorumlu tutulmuştu.

  HAKİM: GERÇEKTEN TAM SİZİN ŞANINIZA YAKIŞIR BİRDURUŞMA OLDU!
  İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nin hakimi, bölücülük suçlamasıyla 312'den dava açılan Yaşar Kemal'in beraatine karar vermiş ve kararın ardından cübbesini düzeltip, “Gerçekten tam sizin şanınıza yakışır bir duruşma oldu. Teşekkür ederim” demişti.

  ZEKERİYA ÖZ, TAHLİYE KARARINA İTİRAZ EDİYOR
  Bu arada; Ergenekon Terör Örgütü soruşturmasını yürüten Savcı Zekeriya Öz'ün, Hurşit Tolon'un tahliye kararına itiraz edeceği öğrenildi. Zekeriya Öz'ün, itiraz dilekçesinde, GATA Haydarpaşa Hastanesi'ne sevk edilen Hurşit Tolon'un, 3 ay boyunca hastanede kalmasına da itiraz edeceği kaydedildi.
  Yurtdışına çıkış yasağı konulan Hurşit Tolon'un tahliyesine yapılan itirazı, bir üst mahkeme sıfatıyla İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nin tahliye kararını veren hakim Necat Ede dışındaki 3 kişilik mahkeme heyeti karara bağlayacak. İtiraza bakmakla görevli olan bu heyetin kararı kesin olacak. Mahkeme heyeti, tahliye kararını yerinde bulabileceği gibi geri de alabilecek.

  VAKİT

+ Konu Cevaplama Paneli

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

   

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 03.02.09, 09:38
 2. İslami Gruplardaki Ergenekoncular
  By ErekNUR in forum Gündem
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 22.01.09, 18:26
 3. Ergenekoncular Nurcuları DGM'ye Şikayet Etmiş
  By SeRDeNGeCTi in forum Gündem
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 28.11.08, 12:24
 4. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 21.10.08, 07:01
 5. Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 10.10.08, 15:59

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
Yemek Tarifleri ListeNur.de - islami siteler listesi
Google Grupları
RisaleForum grubuna abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0