+ Konu Cevaplama Paneli
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 8 ve 8

Konu: Ergenekon Yetmez Darbeciler de Yargılansın!

 1. #1
  Müdakkik Üye elips - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Mesajlar
  686

  Standart Ergenekon Yetmez Darbeciler de Yargılansın!


  İzmir'de düzenlenen 'Emek ve Demokrasi Mitingi'nde 12 Eylül askeri darbesinin etkilerinin hâlâ devam ettiği belirtildi. Mitingde konuşan DİSK Başkanı Süleyman Çelebi, "12 Eylül'ü ne unuturuz ne de darbecileri affederiz. Bu ülke Susurluk rezaletine, yargısız infazlara, Uğur Mumcu, Bahriye Üçok, Ahmet Taner Kışlalı'ların öldürülmesine tanık olduysa ve hâlâ Ergenekon davaları açılıyorsa, bunun kaynağı 12 Eylül'dür" dedi.

  12 Eylül 1980 askeri darbesinin 28. yıldönümü sebebiyle düzenlenen miting, Alsancak Gündoğdu Meydanı'nda yapıldı. Sıcak havaya rağmen katılım yüksek oldu. Meydanda toplananların bir kısmı, sıcak olması sebebiyle 1. Kordon'daki binaların ve kafeteryaların gölgelerine sığındı. "12 Eylül'e af yok, mücadeleye devam", "12 Eylül zincirini kıralım", "Yoksulluğa, adaletsizliğe hayır" pankartlarının açıldığı, "Kenan Evren yargılansın", "Yaşasın sınıf dayanışması", "12 Eylül darbecileri yargılansın diyenlere merhaba" gibi sloganların atıldığı mitingi DİSK düzenledi.

  Türk-İş, KESK, Türk Tabipler Birliği, Türkiye Barolar Birliği, TÜMOB, Eczacılar ve Diş Hekimleri Birliği ile çeşitli siyasi partilerin destek verdiği mitinge ÖDP, "Ergenekon yetmez, darbeciler yargılansın" pankartıyla geldi.

  DİSK Başkanı Çelebi, konuşmasında, "Dün 12 Eylül'ün 28. yıldönümüydü. '28 yıl geçti, unutun' diyorlar. Ne unuturuz ne de affederiz" şeklinde konuştu. 12 Eylül'ün bitmediğini, antidemokratik kanunlarla devam ettiğini kaydeden Çelebi, darbecilere seslenerek, "Sizin baskınız, işkenceniz varsa, bizim de mangal gibi yüreğimiz var. Sizin darbe gücünüz, yandaş kuruluşlarınız varsa, bizim de inancımız var" dedi. Taşıdıkları inancın kardeşlik, demokrasi ve özgürlük olduğunu belirten Süleyman Çelebi, "Bu inancı ne 12 Mart, ne 12 Eylül, ne baskılar, ne de gelip geçici olan iktidarlar yok edebildi ki AKP yok edebilsin" diye konuştu.

  Binlerce darbe mağdurunun, gasp edilen haklarını bugün bile geri alamadığını hatırlatan Çelebi, "Bu yüzden 12 Eylül'ü unutmayız, unutamayız ve asla unutmayacağız" dedi. 12 Eylül'de binlerce kişinin gözaltına alındığını, binlercesinin işkenceden geçirildiğini, binlercesinin de vatandaşlıktan atıldığını vurgulayan Çelebi, şunları söyledi:


  "Biz bunları yapanları nasıl affedelim? Farklılıkları zorla yok edenleri asla affetmeyeceğiz. Binlerce işçiyi yıllarca haksız yere yargılayanları affetmeyeceğiz. 12 Eylül'cülerden hâlâ hesap sorulmadığı için asla affetmeyeceğiz. Darbeciler yargılanıncaya kadar affetmeyeceğiz." Bugünkü kötü olayların kaynağının 12 Eylül yönetimi olduğunu ifade eden Çelebi, Türkiye'nin cuntacıların değil, kardeşliğin ve demokratik çözümün ülkesi olacağını dile getirdi.

  TÜMOB Genel Başkanı Mehmet Soğancı ise 12 Eylül'ün, emperyalizmin Türkiye üzerindeki yaptırımı olduğunu söyledi. Mitingin sonunda, emeği geçenlere teşekkür edildi. Teşekkür edilenler arasında CHP de yer aldı. Teşekkür alan diğer organizasyonlar şunlar:


  DTP, DSP, Devrimci 78'ler, Hacı Bektaşi Veli dernekleri, Çağdaş Görmeyen dernekleri, halkevleri, Çağdaş Hukukçular Derneği, İnsan Hakları Derneği ve Mücadele Birliği Platformu. Tertip heyeti, bu mitingin bir başlangıç olduğunu ve bütün demokrasi güçleri olarak bu yola devam edeceklerini anons etti. Mitingin sonunda Yavuz Bingöl, Onur Akın ve Suavi, birer şarkı söyleyerek katılımcılara destek verdi. 2. #2
  Vefakar Üye edep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2007
  Bulunduğu yer
  izmir
  Mesajlar
  528

  Standart

  merhaba nasılsınız...?????

  Ahirette seni kurtaracak bir eserin olmadığı takdirde,

  Fani dünyada bıraktığın eserlere de kıymet verme


 3. #3
  Ehil Üye beylikdüzü73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2008
  Bulunduğu yer
  istanbul/beylikdüzü
  Mesajlar
  1.163

  Standart

  Tüm darbecilerin yargılanmasını istiyorum. Sivil yönetime asker müdahalesinin bir daha düşünülmemesi gerekiyor. Darbe yapmaya niyetli olanlar bilmeli ki yapmayı düşündüğümüz suçtur ve bir gün bunun için ceza göreceğiz.
  ________________

  Andolsun ki Duha'ya
  Ve leyl-i iza seca'ya
  Rabbin ne terkeder seni,
  Ne darılır sana.
  ________________
  Anlamını Bilmediğiniz Kelimelerin Üzerine Çift Tıklayınız...

 4. #4
  Müdakkik Üye elips - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Mesajlar
  686

  Standart

  En baştada EVREN yargılansın. Hapiste devam etsin nü resimlerine.

 5. #5
  Vefakar Üye Alâ Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Mesajlar
  421

  Standart Evren: 'Yargılanmam, intihar ederim'

  Evren, demokrasiye müdahale etmek istemediklerini ancak koşulların bunu zorunlu kıldığını savunarak, 'Referandum yapalım. Evet çıkarsa , yargılanmam, intihar ederim'

  Fikret Bila'nın röportajı

  CHP lideri Deniz Baykal, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, “Madem darbecilerle hesaplaşmak istiyorsunuz, gelin Anayasa’nın geçici 15. maddesini kaldıralım” önerisinde bulundu.

  Baykal, 12 Eylül’ü gerçekleştiren Kenan Evren ve hayattaki diğer komutanların yargılanması için yolun açılması için AKP’ye teklif de götürdü.

  Başbakan Erdoğan ise Baykal’ın önerisini “Sulu şaka” diye nitelendirdi. Ancak Baykal, “şaka” yapmadıklarını dünkü açıklamasıyla ve AKP’ye yaptıkları ziyaretle göstermiş oldu.

  7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren’le, dün bu konuyu konuştum. Evren, tartışmaları izlediğini belirttikten sonra şu değerlendirmeyi yaptı:

  “Önce şunu söylemek lazım, biz o Anayasa’yı halkoyuna sunduk. Halk yüzde 92 oyla onay verdi. Şimdi Anayasa’yı değiştirelim, geçici 15. maddeyi kaldıralım, diyorlar. Ben de şunu söylüyorum; halka sorsunlar.”

  ‘İntihar ederim’

  Evren, 12 Eylül koşullarında “Yapacak başka bir şeyimiz yoktu” dedikten sonra şöyle devam etti:

  “12 Eylül’ü halk desteklemiştir. Yüzde 92 oy bunun kanıtıdır. Şimdi aynı yolu kullansınlar, halka sorsunlar, diyorum. Eğer halk ‘evet’ der, geçici 15. maddeyi kaldırırsa, o zaman hiç yargılamaya da gerek yok, ben intihar ederim!”

  ‘Akılları yeni mi başlarına geldi?’

  Evren, 12 Eylül’ün yeniden gündeme gelmesi ve geçici 15. maddenin kaldırılmasının tartışma konusu yapılmasıyla ilgili olarak değerlendirmesini şöyle sürdürdü:
  “Bu kadar yıldan sonra, bu konu gündeme getiriliyor. Bugüne kadar akılları nerdeymiş? İnsana bunu sorarlar.

  Ayrıca 12 Eylül öncesindeki koşullar da unutulmasın. Neydi onlar? TBMM aylarca cumhurbaşkanı seçemiyordu. Altı ay başka bir konuyu bile görüşemedi, karar alamadı. Türkiye’de her gün 10, 15, 20 genç öldürülüyordu. Sağdan da soldan her gün gençlerimiz hayatlarını kaybediyordu. Biz ne yapacaktık? Bu durumu seyredecek miydik? Seyredemezdik. Başka ne yapabilirdik?”

  ‘Yapmak istemedik’

  Evren, demokrasiye müdahale etmek istemediklerini, ancak koşulların bunu zorunlu kıldığını savunarak şöyle dedi:

  “Biz müdahale etmek istemiyorduk. Uyarı mektubu verdik ve 8 ay bekledik. Hiçbir şey değişmedi. Hiçbir önlem alınamadı. TBMM çalışamadı. Yoksa biz 12 Eylül’ü yapmaya hevesli değildik. Ancak başka çare kalmamıştı.”
  ‘Tüm subaylar suçlu olur’

  Evren, 12 Eylül’ün yargılanması konusunda hukuki duruma ilişkin olarak da görüşünü şöyle açıkladı:

  “Halkın görüşü de başka çare kalmadığı şeklindeydi. Ayrıca şunu de söyleyeyim: Türk Silahlı Kuvvetleri bunu neye dayanarak yaptı? İç Hizmet Kanunu’nun 35. maddesi vardır. Burada TSK’ya, Türkiye Cumhuriyeti’ni korumak ve kollamak görevi verilmiştir. O dönemin komutanları tam görüş birliği içinde bu müdahaleyi yaptılar. Kanun bu görevi vermiş.

  Ayrıca mevzuatımızda bir hüküm daha vardır, eğer amir, kanunsuz emir verirse o emri yerine getiren de suçlu olur. Ama 12 Eylül’de bir tek subayın bile itirazı olmamıştır.

  Genelkurmay Başkanı’ndan, kuvvet komutanlarından bölük komutanlarına kadar, emirler itirazsız uygulanmıştır. Eğer bu suçsa o dönemde TSK’da görevli bütün subayların suçlu sayılması gerekir. Bir tek benim yargılanmamla da olmaz. Ama dediğim gibi, bunu halka sorsunlar.”

 6. #6
  Dost gunseli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2009
  Mesajlar
  3

  Standart

  arkadaşlarım lütfen bu videoyu izleyin.
  trt de oynayan aynadaki düşman dizisi içerisindeki 9 dakikalık bir belgesel.
  Türkiye nin yakın tarihini çarpıcı bir şekilde özetliyor.
  ergenekon terör örgütünün ne kadar derin ve geçmişi olan bir yapılanma olduğunu açıkça gösteriyor.

  http://www.aynadakidusman.com/forum/viewtopic.php?t=139

 7. #7
  Vefakar Üye güneşsu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Mesajlar
  433

  Standart

  chp aklı sıra ak partiye tuızak kuracaktı, Erdoğan elini çabuk tutup onları ters köşeye yatırdı ve darbecinin atası olduklarını isbatladı. darbeci chp Kendi kabul ettikleri yasayı anayasa mahkemesine götüren sahtekarlar olarak tarihe geçirdi.

 8. #8
  Vefakar Üye güneşsu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Mesajlar
  433

  Standart Kenan Evren intihar edecekmiş, et kardeşim, geç bile kaldın!

  Kenan Evren intihar edecekmiş, et kardeşim, geç bile kaldın!

  Kenan Evren, "Yargıılanırsam intihar ederim" diyor Ertuğrul Özkök'e... 12 Eylül komutanlarının yargılanmasını önleyen Anayasa'nın 15. maddesine sarılıyor Paşa...

  Diyor ki:

  -Halk yüzde 92 gibi rekor bir sayı ile bizim hazırladığımız Anayasa'ya oy verdi. Darbecilerin yargılanmasını engelleyen 15. madde de oylandı. Halka gidelim, halk yargılanmamıza karar verirse, ben yargılanmadan intihar ederim.

  Valla hiç umurumda değil Evren'in intihar edecek olması!

  Paşa, haklı olabilir o dönemde kardeş kardeşi boğazlıyordu. İnsanlar sokağa çıkamıyordu. Sokaklar kan gölüydü. Ama bu kargaşa, bir gecede bitti. Nasıl oldu bu? Türkiye'yi karıştıran o günlerin bitebilmesi için askere ihtiyaç var idiyse, asker neden bekledi, niçin müdahale etmedi. Kenan Evren, "Şartların oluşması için bekledik" dedi, hangi şartlardı bunlar...

  Paşa intihar edecekmiş!

  Etsin!

  12 Eylül'de cezaevinde gerçekleşen işkenceleri hatırlasın Paşa ve hiç beklemeden o günlerin utancıyla intihar etsin! Kürt diye başı bok kovasının içine sokulan insanların cezaevi çıkışından sonra canına kıymasını hatırlasın ve yargılamayı beklemeden intihar etsin Evren Paşa.

  Geç bile kaldı!

  Türkçe bilmiyor diye, Doğu ve Güneydoğu'da yaşayan insanların Kürtçe konuşmasını yasaklayan, bu güzelim ülkeyi onlara dar eden, sonra da başımıza terör belasının sarılmasına neden olan Evren Paşa, çok bile bekledi. Şimdiye kadar intihar etmesi gerekiyordu. O'nun dönemindeki işkence izleri hala sürüyor. İnsanlar, kör ve sakat. İnsan dışkısı yiyen insanlar utanç içinde.

  Terörü sonlandırmış hazret... Terörü sonlandırırken başka bir terörün öncüsü oldu. Masum insanlar sorgu sual edilmeden asıldılar. "Asmayalım da besleyelim mi?" diyerek övündü bu zat-ı muhterem. Şimdi halkın kendisini aklamasını bekliyor. Ve intihardan söz ediyor.

  Hiçbir şey ama hiçbir şey, Evren'in açtığı yaraları kapatamaz
  . O yüzden Kenan Evren'in yargılanması veya intiharı bu saatten sonra işe yaramaz. CHP doğru yolda. Keşke olsa, keşke 12 Eylül'de çanımıza ot tıkayan, başımızı bok kovasına sokan bu zihniyet yargılansa. O kapı açılsın yeter ki... Kenan Evren'in intihar etmesi umurumda bile değil!

  Hadi Özışık

+ Konu Cevaplama Paneli

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

   

Benzer Konular

 1. Yetmez mi, Hüzünler...
  By *SAHRA* in forum Serbest Kürsü
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 23.10.14, 22:56
 2. Yargıtay Kararı: Kutlular Yeniden Yargılansın
  By Şahide in forum İnanca ve Düşünceye Özgürlük Platformu
  Cevaplar: 28
  Son Mesaj: 07.07.08, 05:29
 3. Mahzun Bakışlı Köpekler ve Darbeciler
  By karatoprak1975 in forum Açıklamalı Risale-i Nur Dersleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08.04.08, 17:16
 4. Sivil Darbeciler!
  By hasandemir in forum Gündem
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 04.05.07, 00:18

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
Yemek Tarifleri ListeNur.de - islami siteler listesi
Google Grupları
RisaleForum grubuna abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0