+ Konu Cevaplama Paneli
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 ve 2

Konu: Namaz Gönüllülerinden Anlamlı Kampanya

 1. #1
  Yasaklı Üye TURKUAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2006
  Bulunduğu yer
  İstanbul
  Mesajlar
  628

  Standart Namaz Gönüllülerinden Anlamlı Kampanya

  Dünya Bülteni / Haber Merkezi
  Toplumda namaz bilinci oluşturmak ve namazı gündeme getirmek için kurulan Namaz Gönüllüleri Platformu, Ramazan'la birlikte 'Haydi Camiye' kampanyası başlattı.

  Abdullah Yıldız, Ahmet Bulut ve Cemil Tokpınar'ın öncülüğünde kurulan Namaz Gönüllüleri Platformu, Ramazan'la birlikte anlamlı bir kampanya başlattı. Platform'un "Haydi Camiye" adını verdiği proje, Eyüp-Feshâne'de verilen büyük iftar programı ile başladı.
  İlim, sanat, edebiyat, ve medya dünyasından seçkin davetlilerin katıldığı programda, asırlar boyu İslâm medeniyetinin merkezi olmuş camilerin eski fonksiyonlarına dönmesi için her kesimin üzerine düşen görevi yapması istendi.
  Programda konuşan Namaz Gönüllüleri Platformu sözcüsü Abdullah Yıldız, iki yıldır yapılan hizmetleri özetledikten sonra yeni bir hamle başlattıklarını belirterek şöyle devam etti:
  "İki yılı aşkın bir zamandır, hep 'Haydi Namaza!', 'Haydi Namaza!' dedik... Yüzde 75'i beş vakit namaz kılamayan insanımızın öncelikle namazla buluşmasını hedefledik. İkinci olarak, namazda huşûu yakalamayı, namazlarımızın içini doldurmayı arzuladık. Nihayet, fahşâ ve münkeri def eden namazlarımızla hayata müdahale etmeyi, yaşanan hayatın bütün alanlarını namaz bilinciyle yeniden tanzim etmeyi amaçladık... Ve önemli mesafeler katettik, hamdolsun...
  "CAMİLERİ İMAR EDELİM"
  "Şimdi ise, 'Haydi Camiye!' diyoruz! Camilerimizi, Allah'ın izni ile, tıklım tıklım doldurmayı... Hep birlikte, 'Allah'ın evleri'ni yeniden imar etmeyi ve camilerimizi yeniden hayatın merkezi kılmayı arzuluyoruz."
  Camilerin yalnızca namaz kılınan yerler değil bir eğitim, kültür, dayanışma merkezi, bir huzur ve mutluluk mekânı, bir sığınak, kısaca hayatın kalbi olması gerektiğini belirten Yıldız, "İnsanımızı camilerde cem olmaya, cemaat olmaya; omuz omuza vermeye... kardeşliğimizi, şefkatimizi, merhametimizi kuşanmaya çağırıyoruz... Konu komşu, eş dost, çoluk çocuk, genç yaşlı, kadın erkek herkesi, cümbür cemaat camide buluşmaya, kaynaşmaya davet ediyoruz. Dünyanın gamını, kederini, stresini, zalimin zulmünü, nefsin aldatmalarını, şeytanın çelmelerini camide hep birlikte kıyama durarak, rükûa ve secdeye vararak eritmeyi teklif ediyoruz" dedi.
  Camilerin dolması için herkese görev düştüğünü belirten Abdullah Yıldız, şöyle devam etti:
  "İslam medeniyeti cami medeniyetidir... İnsanlığın tarihi cami ile başlar: yeryüzünde yapılan ilk bina Kâbe'dir: Kâbe bir ibadetgâh, bir namazgâhtır(3/96). Efendimiz'in Medine'ye hicretinde ilk işi cami yapmak olmuştur. İslam şehrinin merkezinde cami, camiin merkezinde de namaz vardır. Öyleyse haydi, medeniyetimizi namazdan ve camiden başlayarak tekrar ihya edelim!
  "Gelin, modern dünyanın ifsad edici saldırıları karşısında, camileri yeniden bir sığınak haline getirelim! 'İyyake na'budü ve iyyake nestaîn' bilinciyle, ben olmaktan çıkıp, biz haline gelelim. Modern ve postmodern iğvalarla kirlenen, parçalanan bilinçlerimizi yeniden onaralım!
  "Bilelim ki, 'Allah'ın mescitlerini ancak Allah'a ve âhiret gününe iman eden, namazı dosdoğru kılan, zekâtı veren ve Allah'tan başka kimseden korkmayanlar imar eder. İşte doğru yola ermişlerden olmaları umulanlar bunlardır.' (Tevbe, 18)"
  "CAMİLERİ YENİDEN KEŞFEDELİM"
  Türkiye'de zaman cami aleyhine tavırlar bulunduğunu hatırlatan Yıldız, konuşmasını şöyle tamamladı:
  "Camiye gitmemek için birçok bahane üretmiş olabiliriz: İmamlara eleştirel bakmış olabiliriz, kimi isabeti tartışılır fetvalar bizi camiden-cemaatten uzak tutmuş olabilir, -eğri oturup doğru konuşalım- tembelliğimiz ayaklarımızı camiden kesmiş olabilir. Ama unutmayın ki, cami cemaatinin, cami görevlilerinin, özellikle de her geçen gün camilerde sayıları artan gençliğin sizlere ihtiyacı var!.. Sizin ilginize, bilginize, sözlerinize, kitaplarınıza ihtiyacı var!..
  "Gelin, camilerimizi yeniden keşfedelim! Camilerimizin ne büyük bir imkan olduğunu fark edip oraları yeniden şenlendirelim!.. Hem de ailece ve özellikle çocuklarımızla birlikte!..
  "Biliniz ki, ümmetin yeniden diriliş hamlesi, ancak ve sadece camilerden başlamalıdır!
  "HAYDİ CAMİYE! HAYDİ NAMAZA! HAHDİ DİRİLİŞE!.. HAYDİ KURTULUŞA!"
  Programda Namaz Gönüllüleri Platformunun yaptığı hizmetleri anlatan bir sinevizyon gösterildi ve davetlilere "Haydi Camiye" broşürüyle "Namazla Diriliş" kitapçığı dağıtıldı.
  NAMAZ GÖNÜLLÜLERİ PLATFORMU
  Namaz Gönüllüleri Platformu, iki yıl önce kurulmuş ve 19 Ağustos 2006'da, Miraç gecesi arefesinde "Namazla Diriliş Seferberliği"ni başlatarak, Türkiye'nin her köşesinde hatta Almanya, Fransa, Avusturya, Hollanda ve Kıbrıs'ta yaklaşık 250 panel, 500 küsur konferans, seminer, sohbet düzenlemişti. Ayrıca bir buçuk milyon "Namazla Diriliş" kitapçığı ve üç milyondan fazla 'namaz bilinci' kitabının halkımıza ulaşmasını sağlayarak milyonlarca insanımızın namazla buluşmasına, namaz duyarlılığını tazelemesine, namazını yeniden keşfetmesine vesile olmuştu.

 2. #2
  Pürheves nurender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2008
  Mesajlar
  212

  Standart

  Rabbim razı olsun inş
  Risale-i Nur' un neşri için, mümkün olsa derimizi kağıt, kanımızı mürekkep yapacağız!......................

+ Konu Cevaplama Paneli

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

   

Benzer Konular

 1. Balıkesir'in Risale-i Nur Gönüllülerinden Hasan Aktunç Vefat Etti
  By ErekNUR in forum Risale-i Nur Talebeliği
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 01.08.09, 11:56
 2. Dünya Böyle Bir Kampanya Görmedi!
  By Ene-Zerre in forum Gündem
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 01.02.09, 21:54
 3. Kampanya Çığ Gibi Büyüyor:)
  By emaneten in forum Gündem
  Cevaplar: 5
  Son Mesaj: 05.02.08, 22:12
 4. Anlamlı Sözler
  By Özgürlük in forum Serbest Kürsü
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 28.01.08, 20:59
 5. Kampanya Başlamış
  By Şehrazat in forum Gündem
  Cevaplar: 9
  Son Mesaj: 24.12.06, 14:26

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
Yemek Tarifleri ListeNur.de - islami siteler listesi
Google Grupları
RisaleForum grubuna abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0