+ Konu Cevaplama Paneli
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 10

Konu: McCain Deccal mı?

 1. #1
  Ehil Üye ademyakup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Nov 2006
  Mesajlar
  8.211

  Standart McCain Deccal mı?

  McCain Deccal mı? Obama, hakkında yapılan ‘acemi, toy, deneyimsiz’ suçlamalarını bertaraf etmek için yaşlı ve deneyimli kabul edilen Joe Biden’i başkan yardımcılığı adaylığına getirerek bu açığını kapatmak istemişti. Lâkin bu adımla birlikte kendisi de McCain gibi establishment/müesses nizamın bir parçası haline gelmişti (The Middle East on Biden, Khaled Diab, guardian.co.uk, 30 Ağustos 2008). Bu defa da McCain, Barack Obama’nın gençliğini, dengelemek için nisbet yaparcasına kontra bir atak yaptı ve eski güzellik kraliçesi ve ayı avcısı Sarah Palin’i başkan yardımcılığı adaylığına getirdi. Bu adım o kadar çılgın bir adım ki, uzmanları şoka uğrattı. Zira, Allah gecinden versin emr-i hak vaki olursa 72 yaşındaki McCain’in yerini dış politikada hiçbir deneyimi olmayan Sarah Palin alacak. Ondan sonra ayıklayın pirincin taşını! Bunun hiçbir iler tutar tarafı yok. Dolayısıyla Amerikan seçim kampanyası tam bir çılgınlık hattında ilerliyor. Bizde İlter Türkmen gibi iyimserler, artık Rusya ve ABD’nin savaşamayacaklarını öngörseler de Batı basını gidişattan endişeli. İlter Türkmen galiba Refik Halit Karay’ın ‘Minelbab ilel mihrap’ adlı kitabında anlattığı mütareke dönemi kayıkçılarına benziyor. Kaygısızlar... Halbuki durum hiç de iç açıcı değil. Sema bile Cumhuriyetçi Parti kongresinde işaretini verdi. Bush dönemine Katrina isabet ederken, damgasını vururken McCain’e daha seçilmeden Gustav kasırgası isabet etti.

  Bush yönetimi muhalifi görüşleriyle tanınan liberal belgesel yapımcısı ve yönetmeni Michael Moore, tabiî bir afetin Cumhuriyetçi kurultayını vurduğunu görmekten “büyük zevk aldığını” belirterek, “Bence Gustav Kasırgası şuunat-ı İlâhinin bir tecellisi ve Allah’ın varlığının bir kanıtı” demekten kendisini alamıyor. MSNBC’nin “Countdown with Keith Olbermann” programına konuk olan Moore, “Allah kasırganın New Orleans üstünden gelip, Cumhuriyetçi kurultayını daha ilk günden vurmasını planlamış. Ama umarım kimse zarar görmez” diye konuşmuş. Aynı programda, New Orleans’ı kasırganın vurduğu günlerde doğum gününü kutlayan McCain’in, ABD Başkanı Bush ile beraber pasta yediği görüntüler ekrana getirildi. Michael Moore’un bu sahneye yorumu şöyle oldu: “Marie Antoinette ‘Ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler’ derken bunu herhalde mecaz anlamda söylemişti. Halbuki McCain ile Bush, New Orleans boğulurken, ciddî ciddî pasta yiyorlardı.”

  ***

  İnternet üzerinden The Nation gazetesinde 8 Ağustos tarihli McCain the Antichrist? (McCain, Deccal mı?) yazısını görünce doğrusu irkilmiştim. Fakat buna mümasil yazıları okuduğumda işin ciddiyetini kavradım. Meşhur misyonerlik zirvelerinden birinin akd edildiği Colorado Springs’deki kimi İncil uzmanları John McCain’in Deccal olduğunu kabul ediyorlar. Bunun için aradıkları birkaç kritere McCain’in vasıfları birebir uyuyor. Bunlardan birisi Deccal’ın Babil hakimi olacak olması. Babil hakimiyetinden dolayı 1991 yılında kimi İncilciler Saddam Hüseyin’in Deccal olduğunu ileri sürmüşler ve buna dair kimi Batılı gazetelere ilânlar vermişlerdi. Saddam Hüseyin’in öldürülmesi bu hipotezi ve faraziyeyi geçersiz kıldı. Saddam’dan sona Bağdat/Babil hakimi Bush oldu. Bununla birlikte, Bush giderayak çekilme takvimi üzerine Bağdat hükümetiyle müzakereleri yürütüyor. Adaylardan Obama 16 ay içinde çekilmeyi planlarken, McCain ise Babil’de yüzlerce yıl kalmaktan söz ediyor. Bunu delil kabul eden İncil uzmanları bu görüşünden dolayı McCain’in Deccal olabileceğini ileri sürüyorlar. Bununla da kalmıyorlar. Ek bir delil olarak dedesi John Mihai’nin Deccal ismini taşıdığını ve bunun torununa da yansıdığını ileri sürüyorlar. İncil uzmanlarına göre, Deccal’ın Romalı olması gerekiyor ve McCain’in dedesinin ismi olan Mihai de buna intibak ediyor. Bu vasfını tevarüs ettiğinden dolayı da McCain meş’um misyona namzet olmuş bulunuyor. Roma ismi olan Mihai, ‘tanrı gibi insan’ anlamına gelmektedir ki, bu da İncil uzmanlarının kanaatlerini pekiştiren hususlardan birisi. Zira Deccal’ın iddialarından birisi ‘tanrılık’ iddiasıdır ki; Mihai bunun delil ve işaretlerinden birisini teşkil etmektedir. Kendisi de zaten Vietnam gazisi...

  Bush’lar gibi McCain’ler de Tuba ağacının hilafına Zakkum ağacını ve dallarını temsil ediyorlar. Zira baba Amiral McCain de İsrail’e hizmet eden isimlerden birisi. Yahudiler 1967’de Amerikan gemisi USS Liberty’yi batırdıklarında Başkan Johnson telâşla Amiral McCain’den olayı örtbas etmesini istemişti. O da bu görevi bihakkın ifa etmişti. Reagan dönemi Hazine Müsteşarı Paul Craig Roberts, McCain’in ikidara gelmesinden sonra Rusya ile ABD arasında 2010’lu yıllarda nükleer bir savaşın büyük bir ihtimâl olduğunu ileri sürmektedir. Gelecek bir nükleer savaşı önlemenin tek yolunun Kasım seçimlerini McCain’in kazanamaması olduğunu düşünüyor. Bununla birlikte, Katolik bir kökenden gelmesine rağmen ‘ben bir (devşirme) Siyonistim’ diyen Biden ve onun ötesinde Obama’nın danışmanlarından Polonyalı Zbigniew Brzezinski ile birlikte Obama da derin daireye ve halkaya katılmış durumda. Obama’nın seçilmesi hâlinde bile böyle bir savaşın önlenmesi ihtimâli de kesin değil. Obama sert diplomasi uygulayacağını söylese de Kafkaslar’ı en hararetli bir şekilde NATO’da görmek isteyen kişi bizzat Brzezinski’den başkası değil. Dünyanın durumu giderek tehlikeli bir hâl alıyor. Hatta önümüzdeki dönem Soğuk Savaş dönemini bile aratabilir. Bu bağlamda, Putin’in CNN’e söyledikleri yabana atılamaz. Buna göre, yeni dönemde de Beyaz Saray’ın sakininin el veya kimlik değiştirmemesi için Karzai gibi bir Amerikan kuklası olan Saakaşvili Güney Osetya’da cepheye sürülmüş. Dolayısıyla Cumhuriyetçilerin iktidarda kalmasını garanti eden gerilim Gürcistan üzerinden sağlanmış durumda. Tiflis’in Güney Osetya’ya müdahalesinden önce Cheney’in Danışmanı Joseph R. Wood Tiflis’te bulunuyormuş. McCain’in ayrıca mütemadiyen ve mutad olarak Saakaşvili ile telefonla görüştüğü biliniyor. Bütün bunlar hesaba katıldığında Gürcistan hareketi ve Rusya’nın mukabelesi tertip ve hesaplı adımlar olarak görülüyor. Kimi Rus yetkililerin ‘Biz inek değiliz, ayıyız’ dediği düşünüldüğünde McCain’in Yardımcısı Palin’in bir ayı avcısı olması acaba bir tesadüf mü yoksa yeni döneme mi işaret ediyor?


  mustafa özcan-yeniasya
  iman insanı insan eder, belki sultan eder..

 2. #2
  Gayyur kjviespe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2008
  Bulunduğu yer
  moldova
  Yaş
  51
  Mesajlar
  121

  Standart

  Amerikada kimin seçildiği veya kazandığı çok fazla bir şey ifade etmiyor çünkü her iki taratada CFR, 21 Temmuz 1921'de New York'ta kurulan,Council of Foreign Relations denilen dünya derin devletinin yapılanması mevcut ve iktidar olanlarda burdan gelen direktifler ve emirlerle Amerikayı ve dünyayı ancak bu oluşumun ilke talimatlarıyla yönetiyorlar.Ama John McCain konusu ilginç bir konu taşlar yerli yerine çok güzel oturuyor.Güzel bir tespit ümmeti Muhammedin ağır geçecek bir kışa hazırlıklı olmasında fayda var.
  Allahın Rahmeti Selameti ve Bereketi müminlerin üzerine olsun.

 3. #3
  Ehil Üye beylikdüzü73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2008
  Bulunduğu yer
  istanbul/beylikdüzü
  Mesajlar
  1.163

  Standart

  Alıntı kjviespe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Amerikada kimin seçildiği veya kazandığı çok fazla bir şey ifade etmiyor çünkü her iki taratada CFR, 21 Temmuz 1921'de New York'ta kurulan,Council of Foreign Relations denilen dünya derin devletinin yapılanması mevcut ve iktidar olanlarda burdan gelen direktifler ve emirlerle Amerikayı ve dünyayı ancak bu oluşumun ilke talimatlarıyla yönetiyorlar.Ama John McCain konusu ilginç bir konu taşlar yerli yerine çok güzel oturuyor.Güzel bir tespit ümmeti Muhammedin ağır geçecek bir kışa hazırlıklı olmasında fayda var.
  Allahın Rahmeti Selameti ve Bereketi müminlerin üzerine olsun.
  Bu sözünü ettiğin gizli yapılanma o yıllarda bazı ülkelerin devlet başkanlarını benzerleriyle değiştirmiş olabilir mi? Geçenlerde birisi böyle birşeyler söyledi de bayağı kafama takıldı doğrusu.
  ________________

  Andolsun ki Duha'ya
  Ve leyl-i iza seca'ya
  Rabbin ne terkeder seni,
  Ne darılır sana.
  ________________
  Anlamını Bilmediğiniz Kelimelerin Üzerine Çift Tıklayınız...

 4. #4
  Gayyur kjviespe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2008
  Bulunduğu yer
  moldova
  Yaş
  51
  Mesajlar
  121

  Standart

  Bu yapılanma sadece cfr olarak kalmadı daha farklı oluşum ve yapılanmalarada gitiler aşşağıda vereceğim link inşaallah biraz da olsa birşeyleri tarif etmeye vesile olur inşaallah..O dedğiniz tür olaylar ve daha insanoğlunun aklına gelmeyecek bir çok şeytani hadise bunlar tarafından tarihin ve dünyanın siyonist emellere alet olması için yapıldığı şüphe götürmez ve aşikardır.Bunların günümüzdeki kimlik ve kurumlarının isimleri ne olursa olsun bunlar son 5-6 asırdan bu yana dahada güçlenerek gelen ve dünyayı ve düzenini kendi kontrollerinde manuple edip değiştiren Bediüzzamanın Komiteciler olarak genel ifade kullanarak bahsettiği siyonizmi ülkü ve gaye edinmiş ,masonlar ,tapınakçı oluşumlar ve bağlı bulundukları kabalacı yahudilerdir.

  http://www.islamustundur.com/cfrbil.html

 5. #5
  Ehil Üye Majâz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2007
  Mesajlar
  1.707

  Standart

  Aydoğan Vatandaş'ın Ezoterika isimli eserinde bahsettiğiniz Bilderberg Grubu, CFR ve masonlar gibi gizli oluşumlarla (her ne kadar abartılmış bir paranoyanın ürünü olsa da) alakalı bilgi bulabilirsiniz.

  Bilderberg Nedir? >> http://palestine07.wordpress.com/200...edir/#more-229

  CFR Nedir? >> http://palestine07.wordpress.com/2006/07/27/cfr-nedir/

  İşte burada oturuyorum, yaşlı bir örümcek, sabırla
  bir sözü bir ötekinin ardına diziyor,
  bütünün bir anlamı olacağını umarak,
  bir vahiy, bir ebedi kesinlik
  ya da bir mükemmeliyet kazası
  her yaşamda olduğu gibi nasılsa.

  ...
 6. #6
  Gayyur kjviespe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2008
  Bulunduğu yer
  moldova
  Yaş
  51
  Mesajlar
  121

  Standart

  o paranoyak o komplocu zaten millet böyle uyutulup gidiyor bunun söyleyen arkadaşlar yaşadığımız dünyaya hangi gözlerle bakıyorlar acaba ama şu bir gerçek bu insanların burunlarının önünde olan biteni görememesi bu işin başındaki şeytanın işine çok yarıyor.Kardeş hutbeden ayetin çıktığı diyanetin konu ilgili hadisler üstünde çalışma yaptığı urfada israillerin aldığı topraklar Tevrat Tekvin 15. bölüm 18.-21.ayetler bunların hepsi birer halisinasyondan ibaret tabii..aşşağıdaki linkte bir şahsın yahudi cemaatlerinden aldığı Davut Boynuzunu alırken giymiş olduğu kıyafetler ,gerçektende ferasette bir ata bile yetişemedik ,dedirtecek vaziyette..

  http://www.youtube.com/watch?v=_866f0Q2Bp0&NR=1

 7. #7
  Ehil Üye Majâz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2007
  Mesajlar
  1.707

  Standart

  Alıntı kjviespe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  o paranoyak o komplocu zaten millet böyle uyutulup gidiyor bunun söyleyen arkadaşlar yaşadığımız dünyaya hangi gözlerle bakıyorlar acaba ama şu bir gerçek bu insanların burunlarının önünde olan biteni görememesi bu işin başındaki şeytanın işine çok yarıyor.Kardeş hutbeden ayetin çıktığı diyanetin konu ilgili hadisler üstünde çalışma yaptığı urfada israillerin aldığı topraklar Tevrat Tekvin 15. bölüm 18.-21.ayetler bunların hepsi birer halisinasyondan ibaret tabii..aşşağıdaki linkte bir şahsın yahudi cemaatlerinden aldığı Davut Boynuzunu alırken giymiş olduğu kıyafetler ,gerçektende ferasette bir ata bile yetişemedik ,dedirtecek vaziyette..

  http://www.youtube.com/watch?v=_866f0Q2Bp0&NR=1
  ağabey acizane Aydoğan Vatandaş'ın bütün eserlerini okudum.Eserlerini bir bütün olarak inceleyecek olursak ciddi manada bir paranoya görürüz.Çünkü Aydoğan Bey'in eserlerinde kendine ait olmayan kısımlar - ki eserlerin büyük bölümü alıntıdır - özenle seçilmiş kendi düşüncelerini tasdik edecek alıntılardır.Bazen öyle bölümler geliyor ki sanki bütün dünya mason düzenin bir parçasıymış gibi anlaşılıyor.Eğer ilginizi çekerse ansiklopedik bilgi olarak bulabileceğiniz "Gizli Dünya Devletleri" isimli kitaba göz atmanızı tavsiye ederim.

  muhabbetle...

  İşte burada oturuyorum, yaşlı bir örümcek, sabırla
  bir sözü bir ötekinin ardına diziyor,
  bütünün bir anlamı olacağını umarak,
  bir vahiy, bir ebedi kesinlik
  ya da bir mükemmeliyet kazası
  her yaşamda olduğu gibi nasılsa.

  ...
 8. #8
  Vefakar Üye İ_man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2008
  Mesajlar
  458

  Standart

  ii tamam saolun ne diyelim yani decc
  al varsa mehdide gelmiştir
  "Kur'an'ın sönmez ve söndürülmez manevî bir güneş hükmünde olduğunu, ben dünyaya ispat edeceğim ve göstereceğim!"

  Bediüzzaman


 9. #9
  Dost a.samed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2009
  Mesajlar
  17

  Standart

  illuminati cfr den büyükktür

 10. #10
  Ehil Üye İNSan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2008
  Mesajlar
  2.341

  Standart

  Alıntı İ_man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  ii tamam saolun ne diyelim yani decc
  al varsa mehdide gelmiştir

+ Konu Cevaplama Paneli

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

   

Benzer Konular

 1. Risalede Deccal ve Süfyan
  By ademyakup in forum Risale-i Nur'dan Vecize ve Anekdotlar
  Cevaplar: 30
  Son Mesaj: 31.07.08, 15:01
 2. İki Deccal..
  By Rainboy44 in forum Risale-i Nur'dan Vecize ve Anekdotlar
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 13.02.08, 17:11
 3. Süfyanî Deccâl'e Dâir
  By muvahhid in forum Bediüzzaman ve Risale-i Nur Çalışmaları
  Cevaplar: 15
  Son Mesaj: 15.12.07, 03:17

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
Yemek Tarifleri ListeNur.de - islami siteler listesi
Google Grupları
RisaleForum grubuna abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0