MHP Genel Merkezi'nde basın mensuplarının karşına çıkan Devlet Bahçeli geçen yılın yasama yılını ve siyasi gündemi değerlendiriyor. "Anayasal kurumlar arasında yetki tartışması yaşandı" diyen Bahçeli , "Gerçekçi ve soğukkanlı bir değerlendirme yapılması çok önemli " şeklinde konuştu.

"MAHKEME KARARI KABUL EDİLEMEZ"

Bahçeli, Anayasa Mahkemesi'nin Yüce Meclis'in milli iradesini hiçe sayarak başörtüsü düzenlemesini geçersiz saymasının kabul edilemez olduğunu kaydederek, "MHP bu konuda tavrını tüm açıklılığı ile koydu." dedi.
Bahçeli'nin konuşmasından satır başları şöyle;

- AK Parti'nin kapatılmaması MHP'nin içinde olduğu Koalisyon Hükümeti döneminde yapılan yasa değişikliği sayesinde olmuştur. Fakat Ak Parti 6 yıldır parti kapatma ilei lgili herhangi bir adım atmamıştır.

- Yüce Mahkeme'nin kararının doğru okunması gerekiyor. AK Parti'ye verilen ceza basit bir ceza değildir. Ak Parti'ye verilen ceza ihtar değil mahkumiyettir...

- Gerekçeli kararla birlikte, Ak Parti için önümüzdeki dönemde aşılamayacak kırmızı çizigi ve kodlar oalcaktır...

- Anayasa Mahkemesi'nin gerekçeli kararı sadece Ak Parti'yi değil, tüm siyaset kurumlarını muhatap almaktadır... herkes gerekli dersleri çıkaracak bir bakış açısı geliştirmelidir.