+ Konu Cevaplama Paneli
1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 1 2 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 14

Konu: Besmele Düşmanı CHP

 1. #1
  Vefakar Üye Manâ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Mesajlar
  297

  Standart Besmele Düşmanı CHP

  CHP'li Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk'ün bir marifeti daha ortaya çıktı. Göztepe'ye cami yapımına engel olmasıyla halkın tepkisini üzerine çeken CHP'li Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, ‘bu kadarına da pes' dedirtecek bir icraata daha imza attı. Birkaç ay önce Kadıköy Belediyesi'nin yeniden tasarımlama ve restorasyon işlemlerini yapmak üzere etrafını iskele ile kapattırdığı III. Selim döneminde yapılan tarihi Halitağa Çeşmesi'nin Besmele-i Şerif ve tuğralarının restorasyon sırasında kazındığı ortaya çıktı. Bölge esnafının ihbarı üzerine ortaya çıkan skandal işlemle ilgili olarak Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk konuşmazken, Özel Kalemi pişkinlik ve umursamazlık örneği sergileyerek “Vatandaşlar kazımıştır” şeklinde konuştu.

  İSKELE KURUP ETRAFINI BRANDAYLA KAPATTILAR
  1794'te III. Selim tarafından inşa ettirilen, etrafı kaplamalar ve levhalarla süslenen tarihi Halitağa Çeşmesi'nin restorasyon sırasında dört levhasının kazındığı ve bu kazımanın iskeleyle gizlenerek yapıldığı ortaya çıktı. Tuğra düşmanlığına şiddetli tepki gösteren bölge esnafı ve semt sakinleri, restorasyon öncesinde kurulan dev iskele ve iskele etrafına çekilen branda ile tuğraların kazınma işleminin gizlendiğini iddia ettiler. Kamil Kocakaya isimli vatandaş, tarihi Halitağa Çeşmesi'nin karşısında oturduğunu ve tuğraların kazınma işlemine şahit olduğunu belirtti. Kocakaya, “Çeşmenin hemen karşısında oturuyorum. Çocukluğum burada geçti ve bu çeşmenin suyundan içtiğim dönemleri hatırlıyorum. Bence bu sistemli bir politikanın neticesi, çünkü tek partili dönemde de CHP aynı Osmanlı düşmanlığını yaptı. Halitağa Çeşmesi'nden Osmanlı'nın izlerini silmeye önce suyunu keserek başladılar, sonra ilgisizlik ve bakımsızlığa terk ettiler ve bir gün Belediye Başkanı Selami Öztürk ‘restore ediyoruz, onarıyoruz' yaygaraları kopararak etrafını çevirttirdi. Yüksek bir iskele kurup etrafını kapattılar. Evim yüksekte olduğu için kurulan iskelenin üstünü görebiliyorum. Çeşme üzerinde bulunan 4 levhanın kazındığını gözlerimle gördüm. Çalışan kişi elinde bir keski ile tuğralar ve Besmele-i Şerif'le uğraştı, ama bu kadar ahlaksız olunabileceğini tahmin etmediğim için kimseye şikayette bulunmadım” şeklinde konuştu.

  Esnaf ise çeşmenin etrafı iskeleyle kapatıldığı için ne yapıldığını göremediklerini, ancak açılıştan sonra durumu fark ettiklerini anlattı.

  BELEDİYE YETKİLİLERİ TELEFONA DAHİ ÇIKMADI
  Esnafın “Osmanlı hazımsızlığı” olarak tanımladığı Halitağa Çeşmesi'nin tuğralarının tahrifatı ile ilgili aradığımız Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ise konuyla ilgili konuşmazken, Basın Danışmanı Arife Avcu ilk önce, bunun mutlaka bir yanlış anlaşılma olduğunu belirtip ilgileneceği sözünü verirken, daha sonra telefonlarımıza çıkmadı.

  “SUÇLU VATANDAŞ KARDEŞİM, BAŞKANIMIZ MI GİDİP KAZIMIŞ?”
  Rezaletin ikinci perdesine ise Kadıköy Belediyesi Özel Kalemi imza attı. Kadıköy Belediyesi Özel Kalemi'nde görevli Ahmet isimli belediye yetkilisi ise suçun kendilerinde olmadığını, suçlunun vatandaş olduğunu iddia etti. Özel kalem görevlisi “Restorasyonu yapan firma veya belediye zarar vermiş olamaz. Vatandaş zarar vermiştir. Suçlu vatandaştır kardeşim. Şimdi Başkanımız mı gidip orayı kazımış?” diye gülünç bir ifade kullanarak tarihi çeşmenin tahrifatı konusundaki duyarsızlıklarını ortaya koydu.

  Habervaktim

 2. #2
  Pürheves asude66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2008
  Yaş
  30
  Mesajlar
  156

  Standart

  evet bende bugün gördüm o haberi çok basit insanlar tarihi yok ediyorlar siyasi düşünce uğruna bunu hesabını nasıl verecekler bilmiyorum
  Edeblere riayet etmeden yapılan hizmetlerin faydası yoktur.
  İMAM-I RABBANİ(R.A) 3. #3
  Ehil Üye alanyali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Bulunduğu yer
  Alanya
  Mesajlar
  2.491

  Standart

  CHP 'ye şaşmamak lazım..Geçmişte ne yaptıklarını biliyoruz..O günkü iktidarlıklarını ,bugün yakalasalar aynısını yaparlar..Fakat o iktidarı elde edemedikleri için, böyle cüzi tahribatlarla yetinmeye çalışıyorlar.."Ne yapsak kardır" türünden yani..


  cehennem ağzını açmış, bekliyor; cennet ise ağuş-u nazdaranesini açmış, gözlüyor.

 4. #4
  Yasaklı Üye deli_poyraz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Mesajlar
  472

  Standart

  kökö zaten din düşmanı mesmelete tek değilki kardeş .

 5. #5
  Ehil Üye osmanoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2006
  Bulunduğu yer
  Uşak
  Mesajlar
  1.856

  Standart

  Hani bir hastalık vardı. Adını ben bilemiyorum.
  Çalma hastalığı mı denir, hırsızlık hastalığı mı demeli Türkçesine?
  Hani insan çalmaya o kadar alışmıştır ki, hastalık halini almıştır. İhtiyaç için falan değil, hattâ zevk için bile denemez. Hasta olduğundan, kendini tatmin için çalar.
  İşte bunlarınki o hesap. Adamlar hasta kardeşim. Dine, dindara, dini hatırlatan her şeye saldırmadan duramıyorlar.
  Evet bu bir hastalık. Öyle olmasa her seçimde milletten şamar yedikleri ve bu şamarı hangi sebeple yediklerini de bildikleri halde neden ısrarla bu tutumlarında devam etsinler ki?
  Evet... Düpedüz hasta bunlar!
  "Ey Rabbimiz! Biz indirdiğin kitaba inandık ve peygambere uyduk. Sen de bizi, Senin birliğine ve peygamberinin doğruluğuna şahitlik edenlerle beraber yaz." Âl-i İmrân Sûresi: 3:53.

 6. #6
  Müdakkik Üye elips - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Mesajlar
  686

  Standart

  Akrabalar anlatıyor, inönü zamanında çocuklara samanlıklarda kuran dersi veriliyormuş ve köyün dışına kadarda bekçi dikiyorlarmış, jandarmayı gören b,irbirine ıslıkla haber veriyormuş, kuranlar samnalığa gömülüp herkes iş yapmaya başlıyormuş.

  Böyle bir zihniyetin devamı bu. 28 şubatta yaptıkları ortda. onun devamı adına baykalın yaptıklarıda. ERGENKON AVUKATI nede olsa!!!

 7. #7
  Vefakar Üye güneşsu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Mesajlar
  433

  Standart Allah'ın varlığı kesinlik içermiyormuş!

  CHP'li Milletvekili Turgut Dibek, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'ya sorduğu 3 soruda, Allah-u Teala'nın evreni yarattığının kesin olmadığını ima etti.

  Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavında “evrenin var oluşuyla ilgili” sorulan bir soruyla ilgili verdiği önergede inanılmaz kelimeler kullandı.

  CHP'li vekil, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'ya sorduğu 3 soruda, Allah-u Teala'nın evreni yarattığının kesin olmadığını ima etti.

  Dibek, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'nun cevaplandırması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, 3 Mayıs'ta yapılan Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı'nda, sosyal bilgiler testinde yer alan evrenin var oluşuyla ilgili bir sorunun, tartışmalara sebep olduğunu iddia ederek rahatsızlığını dile getirdi. Dibek, “Evrendeki düzen hiçbir şeyin rastlantı sonucu ortaya çıkmadığını göstermektedir. Evrendeki varlıkların kendi kendilerini var etme güçleri yoktur. Bu bilgilerin her ikisini iyi değerlendiren kimse aşağıdakilerden hangisine ulaşır?” şeklindeki sorunun doğru cevabının “Evren bir yaratıcı tarafından planlı bir biçimde yaratılmıştır” olarak verildiğini kaydetti.

  Dibek, önergesinde şu garip soruları yöneltti:

  “1-Demokratik ve laik eğitim sistemimiz içerisinde evrenin var oluşuyla ilgili bilim adamlarınca ortaya atılmış değişik teoriler de ders kitaplarında öğrencilerimize okutulurken, kesinlik ve dayatma içeren böyle bir sorunun hazırlanmasını doğru buluyor musunuz?

  2-Evrenin var oluşuyla ilgili başka bir teoriyi dikkate alan öğrencilerin diğer şıkları doğru olarak işaretlemeleri karşısında, bu öğrencilerin mağduriyetleri nasıl önlenecek?

  3-Bu sorunun değerlendirme dışı tutulmasını düşünüyor musunuz?”


  EĞİTİM-BİR-SEN: SBS SINAVLARINDA DA SORULSUN TEKLİFİ YAPACAĞIZ
  Eğitim-Bir-Sen İstanbul Şube Başkanı Emrullah Aydın, CHP'li vekilin soru önergesi ile ilgili şunları söyledi: Bilim adamlarımız evrenin bir rastantı olarak bugünkü dengesine kavuşmasının mümkün olmayacağını ifade etmektedir.

  Aynı zamanda şunu da iyi biliyoruz ki, başlangıcı olan her şeyin sonu da vardır. Evrenin nasıl başlangıcı varsa bir sonunun da olacağını bilim adamları kabul ediyor. Tek parti zihniyetinden bu yana eğitimden dini motifleri bilinçli bir şekilde yok etme zihniyetinin halen devam ediyor olması üzüntü verici. Sayın CHP'li vekiller din ile bu millet arasındaki mesafeyi açtıkları sürece toplum nezdinde hiçbir şekilde kabul görmeyecekler. Biz eğitimciler olarak Darwin teorisinin 21. yüzyılda geçerliliğinin kalmadığını, bütün evrenin yüce Yaratıcı Allah tarafından yaratıldığını çocuklara anlatmaya devam edeceğiz. Bu konularla ilgili soruların da yeni bakandan SBS'ye taşınması yönünde talepte bulunacağız. Bunlar artık bir teori değil gerçektir. Bu gerçeği görmezden gelmek insanımıza yapılan en büyük hakarettir.

  Habervaktim

 8. #8
  Dost KeRRa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2009
  Mesajlar
  32

  Standart

  Bu nasıl bir tahammülsüzlüktür? Allah'ım akıl, fikir versin. Tarihi bir kilisenin duvarında İncil'den ayetler yazan tabelaya aynı muameleyi yapmazdı, hatta onlara sanat eseri, kültür çeşitliliği (!) bakımdan üstün değerler verilirdi. Yazık, nasipsizler demek ki...

 9. #9
  Pürheves Acz_i Mutlak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Nov 2008
  Mesajlar
  151

  Standart

  Rabbim ıslah etsin inşaallah.
  VÜCUDUNU MUCİDİNE FEDA ET.

 10. #10
  Müdakkik Üye KeKe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2008
  Bulunduğu yer
  the earth
  Yaş
  33
  Mesajlar
  941

  Standart

  bu parti din karşıtı faşist bi partidir.

  “Hüda meru şaş dike, kaş neke. Kaş dike, fahş neke. Fahş dike, purş neke. Purş dike, perişan neke. Perişan dike, müşevveş sergerdan neke.”

  Meali: "Allah, adamı şaşırtırsa, süründürmesin. Süründürürse, fahşetmesin. Fahşederse, dilenci vaziyetine getirmesin. Dilenci vaziyetine getirirse perişan etmesin. Perişan ederse, başıboş sergerdan etmesin.”

  Bediüzzaman Said Nursi

+ Konu Cevaplama Paneli

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

   

Benzer Konular

 1. Evliliğin iki düşmanı ‘kin’ ve ‘inat’
  By *SAHRA* in forum İslam'a Göre Kadın ve Aile
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08.05.14, 19:32
 2. Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 24.01.09, 11:37
 3. Filistin’in Üç Düşmanı
  By Bîçare S.V. in forum Gündem
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 24.01.09, 09:23
 4. Medya Din Düşmanı mı?
  By akıncı in forum Gündem
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 28.04.08, 22:41
 5. LCD Tv'ler Atmosfer Düşmanı
  By mardynli in forum Bilişim Haberleri ve Bilimsel Makaleler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04.11.06, 19:56

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
Yemek Tarifleri ListeNur.de - islami siteler listesi
Google Grupları
RisaleForum grubuna abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0