+ Konu Cevaplama Paneli
1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 1 2 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 18

Konu: Tayyipin Saltanatına Doğru

 1. #1
  Yasaklı Üye devletzede - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2007
  Mesajlar
  17

  Standart Tayyipin Saltanatına Doğru

  Her zaman demişimdir beşeri sistemlerde hukuk iktidarın icazet makamıdır veya başka bir deyişle DİLLİ DÜDÜĞÜDÜR. Hep ondan yana çalar. Nitekim de öyle oldu AKPnin kapatma davasının sonucunda. Hukukçular tarafsızdır falan filan hepsi hikayedir. Hakimlerin hepsi de bir ideoloji sahibidir. Herkesin bir siyasi görüşü vardır. Siyasi görüşü olan birinin siyasi görüşü doğrultusunda karar vereceği muhakkaktır. İşte AKPnin kapatma davası nda oylamada sayının ne olacağı baştan belliydi zaten. Özal zamanında atanan 5 üye kapatılmasın dedi,Sezer zamanında atanan 6 üye kapatılsın dedi. Yani her Cumhurbaşkanı kendi siyasi görüşündeki kişileri atıyor yargının en tepesine. Sağcı ise sağcıları,solcu ise solcuları. Bu mahkeme adalet daıtabilir mi ? Elbette dağıtamaz. Siyaset dağıtır. Tabi üyeler biraz da ceplerini düşündüler,malum hazinenin anahtarı iktidarın elinde,ters düşmeyelim,seçime gidip yeniden iktidara gelirlerse iflahımızı keserler,çok büyük maddi kayıplarımız olur. Küçük bir ihtarla durumu idare edelim. Ne şiş yansın ne kebap misali ne biz yanalım ne de iktidar.

  İslamda hukukçular tarafsız değildir,haktan ve haklıdan taraftırlar. Beşeri sistemlerde hukuk kişi ve kurumlar için farklı çalışır. Misal Holdingzedelerin davaları 10 yıldır sürüyor,İmarzedelerin davaları 6 yıldır sürüyor,çoğu hak sahibi zede öldü davaları çocuklarına miras kaldı. Ama 367 oylamasıyla ilgili dava 15 günde,Aydın Doğanın Cezaya itirazı bir ayda,AKPnin kapatılma davası 2 ayda bitirildi.
  İlahi sistemde kimse için ayrıcalık yoktur ve davaların en kısa zamanda bitirilmesi Allahın kesin emridir.

  İmarzedeler ile ilgili davalarda hakimler önceki kararlarından çark ettiler,şimdi davaları yeniden iktidarın istediği şekilde çıkarmak için görüyorlar ve bakıyorlarki 6 yıl geçtiğinden davaların zaman aşımından düşmeleri gerekiyor. Bu şeytani sistem hortumcular için özellikle uygulanıyor. Davaları kasıtlı yavaşlatıp zaman aşımından düşürüyorlar. Böylece hortumcuların devlet ve vatandaştan hortumladıklarını ödemekten kurtuluyorlar. Yimpaşın patronu ve Cavit Çağlar ilk aklıma gelenlerden. Daha çok bunlardan.

  İlahi sistemde zaman aşımı yoktur. Zaman aşımı olsaydı milyonlarca yıl önce Kardeşini öldüren Kabilin suçu zaman aşımından çoktan düşmüştü.

  Yani T.C. anayasası muglak ifadeler içerir hep. Herkesin kendi kafasına göre yorumlamasına müsait hazırlanmıştır yani. Kendileri yazdıkları anayasaya bile uymuyorlar.

  Anayasada Hakimler kararlarını Anayasa ,kanun ve vicdani kanaatlerine göre verirler diyor. Yani en son belirleyici vicdani kanaat. Ne demek vicdani kanaat? Hakim düşünecek,kendini haksızlığa uğrayanın yerine koyacakve bu haksızlığa ben uğrasam hakimden ne karar vermesini isterdim diyecek ve istediği o kararı verecek. Ama cüzdan var arada tabi. İktidar emretmiş zede davalarını zaman aşımından düşür,benim onlara münasip gördüğüm miktarı karar olarak ver. Yoksa başına geleceği sen düşün. Ne yapsın cüzdan vicdandan ağır başmış,davaları sümen altı etmiş,6 yıl geçmiş şimdi düşürüyor o davaları. Önce vicdanın sesini dinleyerek yasal faiz kararı vermiş,iktidar hemen jet hızıyla Bonozede kanunu çıkarıp hakimin önüne koymuş,vicdanına değil buna uyacaksın demiş. Ve davaları da düşürerek tamamen ortadan kaldıracaksın demiş.

  6 yıl evvel 25 bine evinisatarak bankaya yatırdığı parasına 6 yılda % 34 faizi münasip görmüş Başbakan. Gel görki 6 yıl sonra sattığı evi 150 bin olmuş. 6 Yıllık yasal faiz % 300. O verilse belki üzerine biraz daha katıp sattığı evini alabilecekti ama ne çareki onu da verememiş iktidardan korktuğu cüzdanının sesini dinlemek zorunda kalan hakim.

  Devlet ofşorzededen 5 yıllık vergiyi % 500 cezalı almış ama 5 kuruş faiz vermeden ana parasından vergiyi düşerek alınca ,çoğunun ana parası bile yetmemiş cezalı vergiyi ödemeye ve geri kalanını borçlanmış devlete. Böyle hukuk devleti olur mu veya siz buna hukuk devleti diyebilir misiniz? Olsa olsa eşkiya devletidir bu. Peki siz bu eşkiya devletini destekleyenlere,iktidara getirenlere hakiki müslüman diyebilir misiniz? Diyemezsiniz. Çünkü ne müslümandan eşkiya olur, ne de eşkiyadan müslüman.Hele Holdingzedelerinki toptan gitti. Başbakan onlara parayı bana mı verdiniz,yatırırken bana mı sordunuz,kime verdiyseniz gidin ondan alın dedi. Verdikleri holdiglerinin başında,Başbakanla yanyana duruyorlar namazda,kayıp falan değiller yani,hortumlayarak kurdukları hooldigleri de ortada. Hoş kaçmış olsalarda bulmak Başbakanın görevi değil mi?

  İlahi sistemin Halifesi Fırat kenarında bulduğu keçinin sahibini bulup teslim ediyor ve diyorki BENİM İDAREM ALTINDA OLANLARIN MAL VE CANLARINDAN BEN SORUMLUYUM,EĞER BU KEÇİKAYBOLSAYDI ONUN HESABINI AHİRETTE ALLAH BENDEN SORACAKTI

  SAKIN HA KENDİ ALEYHİNİZE BİLE OLSA DOSDOĞRU ŞAHİTLİK EDİN.

  Şimdi davası düşen zedeler Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine gidecekler. Haklarını alabilirler mi? Asla. Onlarda bizimkiler gibi sakala göre tarak verenlerden. Onlarda da kimi davalar öncelikli,çoğu davayı kabul etmiyorlar bile ve sıaradan davaların görülmesi on yılları alıyor. Ülkesinde yıllık enflasyon % 60 olan mağdura % 4 faiz veriyorlar. Tam bir komedi yani.

  Bunlar camaziyel evvellerinde de aynıydı. Efendimiz zamanında bunların ileri gelenlerinden biri suç işlemiş,peygamberimize gelmişler ne ceza verelim diye. O da ne ceza vereceğiniz belli kitabınızda ,şu cezayı verin demiş. Onlar hayır bizim kitabımızda böyle bir şey yok deyince,getirin kitabınızı deyip cezayı gösterince O EŞRAFTAN BİRİDİR,SIRADAN BİR KİMSEYE VERDİĞİMİZ CEZAYI ONA VEREMEYİZ deyip dağılmışlardı.

  Bunu niye anlattım. Kuzey Kıbrısta evi olan bir ruma 1 trilyon avro tazminat ödemesi kararı verdi Türkiyeye. Rumun evinin emlak değeri belki 100 bin ytl.

  Peki biz müslüman olduğumuzu iddia ettiğimiz halde niye hak dağıtmada onlardan daha kötüyüz. bizde müslüman olduğunu iddia edenlerin çoğu gerçekte münafık. Kuranda münafıkların en alt tabakada olduğunu bildiriyor insanlar arasında. Analdınız mı Kuranın mucizesini? Nasıl belli oluyor gerçek vasfımız yaptıklarımızdan. Onun için biz onlardan daha kötüyüz.

  Bazı müslüman olduüunu iddia edenler müslümanlıklarından çok eminler. Bu şeytanın insana verdiği boş bir kuruntudur. Hatırlayın Hz. Ömerin yaptığını. Efendimiz münafıkları biliyordu ve bir sahabiye de söylemişti. Hz. Ömer de her gün o sahabiye sorardı. O listede ben de var mıyım diye. Nitekim islamda ilke Cehenneme bir kişi girecek dense acaba o ben miyim diye korkacak,cennete bir kişi girecek dense,acaba o ben miyim diye . ümitlenecek. Ne emin olacaki ne de ümit kesecek. Sağlıcakla kalın.......

  Kurtuuluşu Hoca ve Başbakanın arka bahöesi olan İmam*Hatşp ve diğer müslümanlarda görebilir miyiz. Asla. Çünkü biz Allahın kriterlerine göre tercihte bulunmuyoruz. Ne diyor Allah EMANETİ EHLİNE VERİN. bİZ KİME VERİYORUZ, Ehil nedir? Adaletli olan. Biz kime veriyoruz,başkalarına ne yaparsa yapsın bize kıyak çekene,akrabamıza,hemşerimize,yakınımıza,dostumuza ,bize kıyak çekeceğe. Peki tercimiz müslümanlığa uyuyor mu? uymuyor. Taban tabana zıt. Demek ki biz de müslümanlık vasfıyla taban tabana zıtız.
  Önce bizim kendi müslümanlığımızı bir kenara atıp Kuranın müslümanlığına dönmemiz lazım. Ondan sonrası çorap söküğü gibi gelir zaten.

  Saltanat nedir ve islami midir? Saltanat hukukun sultan olduğu sistemdir. Ve islamın men ettiği sistemdir. Çeteleşmiş bir menfaat grubunun veya sğlalenin yöneti midir? AKP de hukuku da kendine ram etti sonunda. Sıra askerde. Onu ram etmesi de yakındır. Buyrun Tayyipoğulları İmparatorluğuna. Selamlar

 2. #2
  Ehil Üye Selim Akif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Bulunduğu yer
  istanbul
  Mesajlar
  2.965

  Standart

  gene sen
  zamanlamanda muthiş..belli niyetin kötü....

  Bismillahirrahmanirrahim


  Elif, Lâm, Mîm.
  İnsanlar, imtihandan geçirilmeden,
  sadece "İman ettik" demeleriyle bırakılıvereceklerini mi sandılar?


  Do men think that they will be left alone on saying,
  "We believe", and that they will not be tested?


 3. #3
  Yasaklı Üye TURKUAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2006
  Bulunduğu yer
  İstanbul
  Mesajlar
  628

  Standart

  muhtemelen bir anlaşma oldu eğer akp kapatılmış olsaydı ilker başbuğ'un g.kurmay başkanlığı suya düşebilir di. geçniş dönemdeki sair siyasal yapılanmalar bizlere hiçbir şey vermediği gibi, kaldıki bizleri ve değerlerimizi kendi selametleri için sisteme kurban getmeye çalıştıklarından dolayı, onların külleri üzerine yeni bir bakış açısıyla var olan akparti'nin de nihayetinde bir faydası mülahaza edilemez ne sevinmek, ne de sevin(e)memek esas mesele de bu zaten ilkesel olarak siyasete evet desek bile, ancak kendi kimliğimizle, kendi inancımızla, kendi söylemlerimizle ve aynı zamanda da adil şahitler olarak duruş sergileyecek sek varız gerisi, başta ulusal ve küresel iradeye bir sadakat ve aynı zamanda da modern süreçlerde bir tuzak olarak tahkim edile gelen gelenekçi çizgiyi ancak taltif olur. biz bu siyasetçil oyunda yokuz ama mücadeleye ve hakka şahitliğe devam

 4. #4
  Dost Bikün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Bulunduğu yer
  Ruy-i zemin
  Mesajlar
  43

  Standart

  Alıntı TURKUAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  muhtemelen bir anlaşma oldu eğer akp kapatılmış olsaydı ilker başbuğ'un g.kurmay başkanlığı suya düşebilir di. geçniş dönemdeki sair siyasal yapılanmalar bizlere hiçbir şey vermediği gibi, kaldıki bizleri ve değerlerimizi kendi selametleri için sisteme kurban getmeye çalıştıklarından dolayı, onların külleri üzerine yeni bir bakış açısıyla var olan akparti'nin de nihayetinde bir faydası mülahaza edilemez ne sevinmek, ne de sevin(e)memek esas mesele de bu zaten ilkesel olarak siyasete evet desek bile, ancak kendi kimliğimizle, kendi inancımızla, kendi söylemlerimizle ve aynı zamanda da adil şahitler olarak duruş sergileyecek sek varız gerisi, başta ulusal ve küresel iradeye bir sadakat ve aynı zamanda da modern süreçlerde bir tuzak olarak tahkim edile gelen gelenekçi çizgiyi ancak taltif olur. biz bu siyasetçil oyunda yokuz ama mücadeleye ve hakka şahitliğe devam

 5. #5
  Yasaklı Üye devletzede - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2007
  Mesajlar
  17

  Standart

  Münafığın alameti üçtür.1 SÖYLEDİĞİ ZAMAN YALAN SÖYLER. Saçı bitmedik yetimin hakkını yedirmeyeceğiz. Kimsesizlerin kimsesiyiz. İşte saçı bitmedik yetim kimsesizler,İmarzedeler,İhlaszedeler,Holdingzedele r orta yerde duruyor.

  2 SÖZ VERİR SÖZÜNÜ TUTMAZ Kasım 2002 Hi. bir bankamızda sorun yoktur,istediğiniz bankaya paranızı gönül rahatlığıyla yatırabilirsiniz ben garanti veriyorum. Temmuz 2003 İmar bankası battı. Başbakan KİMSENİN BEŞ KURUŞ HAKKI KALMAYACAK HEPSİNİ ÖDEYECEĞİZ.

  Kasım 2003 Devlet tahvillerini,bonodan ve ofşordan mevduata dönenleri ve ofşorları ödemiyoruz haklarını mahkemelerde arasınlar. Onlara ödeme yapmak hiç içimden gelmiyor.

  3 EMANETE HIYANET EDER Paralarını bana mı verdiler,kime verdilerse ona gitsinler

  Kuranın hükmü ,Müslümanların mal ve canları idarecilerinin emanetindedir.

 6. #6
  Pürheves sarıca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2008
  Mesajlar
  189

  Standart

  Ömrünü forum forum gezerek AKPARTİ'yi kötülemekle geçirmek mi iyi niyet?Siyasi hırstan işi gücü bırakmış AKPARTİile uğraşıyorsun.Bırak ahireti dünyana bile faydası yok,yaptıklarının.
  Tesettür gizle(n)mektir. Kılık, kıyafet ve tavırlarıyla “Ben buradayım!” diyenin başında tesettürden çok tereddütler vardır. Osman Sertuğ Çalışkan

 7. #7
  Yasaklı Üye devletzede - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2007
  Mesajlar
  17

  Standart

  Sarıca kardeşim,AKP yi kötülüyorsun demişsin. Yaptığını söylediklerim yanlış mı veya iftira mı veya hangisi doğru ve islami. Başbakan o sözleri vermedi mi ve tuttu mu? Lütfen kendi veya tarafını tuttuğumuz kişiler aleyhine bile olsa dosdoğru şahitik etmemizi Allah emretmiyor mu? Bugün ülkemizde 10 milyon işsiz yok mu? Binlerce aç yok mu? Bu kadar aç ve yoksul varken 5 trilyon Cumhurbaşkanına,3 trilyon Başbakana ayrılmadı mı? Efendimiz değil miydi sahabesi açlıktan bir taş bağlarken karnına 2 taş bağlayan. O müslğmanların idarecisi değil miydi? Lütfen. Ben solcuların yeşil sermaye yaftasıyla müslüman işadamlarının eli kolu bağlandığında hem de halka açık yerlerde bağırıyordum seçim meydanlarında yaptığınızdan utanın,bu insanlığa yakışmaz diye. Neyse daha fazla uzatmayayım sağlıcakla kalın.

 8. #8
  Yasaklı Üye halenur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2008
  Mesajlar
  2.932

  Standart  Alıntı sarıca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Ömrünü forum forum gezerek AKPARTİ'yi kötülemekle geçirmek mi iyi niyet?Siyasi hırstan işi gücü bırakmış AKPARTİile uğraşıyorsun.Bırak ahireti dünyana bile faydası yok,yaptıklarının.

 9. #9
  Yasaklı Üye devletzede - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2007
  Mesajlar
  17

  Standart

  Bu kapatma davası süresince aklımın almadığı bir şey var. AKP destekçisi müslümanlar da kapatmaya karşı,AB de,Avrupa konseyi de,Amerika da. Kuranın kriterlerine bakıyorum YAHUDİ VE HRİSTİYANLAR ASLA SİZİN İYİLİĞİNİZİ İSTEMEZLER,SİZE BİR İYİLİK İSABET EDERSE HASEDİNDEN ÇATLARLAR,BİR MUSIBET İSABET EDERSE HÜZÜNLENİRLER. ASLA SİZİN İYİLİĞİNİZİ İSTEMEZLER. Demekki onlar da kapatılmamasını ve AKP iktidarının devam etmesini istediklerine göre mutlaka bizim kötülüğümüz var bu işin sonunda.
  Acaba diyorum AKPnin iktidarının devamını % 60 ını satın aldıkları ülke mallarının tamamını almak için mi istiyorlar. Hani Atatürkün nutkunda DİYOR YA VATAN HAİNLERİ İÇİN müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler diye.
  Aklıma da yatmıyor değil bu durum. 6 yılda iç borç beşe katladı. Cari açık yabancıya satışa rağmen 5 katladı. Kalan % 40 nı da satsak karşılamayacak. Ondan sonra neyi satacağız cari açığı karşılamak için.

  Nitekim aynı dış mihraklar İranda da yönetimlerin seçimle gelmesine rağmen deokrasi yok,oraya demokrasi getireceğiz diyorlar. Bunların demokrasi dedikleri o ülkelerin malarını kendilerine satmaları zannedersem. Onlara satarlarsa orda demokrasi var,satmazlarsa orda demokrasi yok.

  Yani AKPyi destekleyen 20 milyon müslümanın gayri müslimlerle emel birliği nedir anlayabilmiş değilim.Selamlar.

 10. #10
  Ehil Üye Seha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2006
  Mesajlar
  1.626

  Standart

  Devletzede kardeşim, siyasi görüşüne saygım var. Ama ben senin gibi düşünmüyorum. Hele ayete getirdiğin yorum hakkında hiçte senin gibi düşünmüyorum.

  Bir kere yazdığın ayet mutlaktır. Ama amm değildir. Zira, yine başka ayette övülen ehl-i kitab var.

  Ayrıca bir Müslümanın her bir işi Müslüman olmaz. Elbette bir ehl-i batılın her bir işi batıl olmaz.

  Elbette Kur'an yahudilerin ve hristiyanların batıl işlerini dost edinmemizi yasaklamış. Yoksa Müslüman sıfatlarına dost olmamızı asla yasaklamamış.

  Bahsettiğin Avrupa Birliğinin elbette çok batıl işi var. Ama hürriyetperverliği, meşverti önde tutan yapılanması Kur'anidir. Elbette biz onların bu Kur'ani sıfatlarını sevsek Kur'ana muhalefet etmiş olmayız.
  Hem Kur'an küfre karşı, deccal komitelerine karşı Müslüman sıfatlarına sahip Ehl-i kitab ile işbirliğini yasaklamamış.

  Hem hadislerde kati bir delildir ki Ahirzamanda Hz. İsa gelecek ve hak haline yaklaşan hristiyanlık ile İslam ittihad edip deccal komitesini ancak darmadağın edecek. Ayrı ayrı iken mağlup olacaklardır.

  Yani, Müslüman sıfatı saymakla bitmeyecek Avrupa Birliği ile Türkiyenin izdivacı deccale büyük darbe vuracaktır. İşte Avrupa Birliğini istemeyenler bunu çok iyi biliyorlar.
  Sakın, sakın, sakın! Çabuk, bu şimdiye kadar demir gibi kuvvetli tesanüdünüzü tamir ediniz.

+ Konu Cevaplama Paneli

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

   

Benzer Konular

 1. Ne Kadar Doğru?
  By ElmasKalem66 in forum Risale-i Nur Talebeliği
  Cevaplar: 11
  Son Mesaj: 28.09.19, 08:08
 2. Doğru mu ki :)
  By hukmenmaglup in forum Mizah
  Cevaplar: 15
  Son Mesaj: 30.09.13, 17:30
 3. Doğru Söz
  By Beste-i Rana in forum Serbest Kürsü
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 24.09.08, 21:25
 4. Huzura Doğru
  By HUZURA DOĞRU in forum Tanışma
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 27.08.08, 10:52
 5. Bu Söz Doğru mu?
  By aşur in forum Serbest Kürsü
  Cevaplar: 13
  Son Mesaj: 07.12.06, 14:36

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
Google Grupları
RisaleForum grubuna abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0