+ Konu Cevaplama Paneli
1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 1 2 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 19

Konu: Hizbülvahşet'in Hamisi Ergenekon Çıktı

 1. #1
  Ehil Üye akıncı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Bulunduğu yer
  Kırşehir- Kırıkkale
  Mesajlar
  1.013

  Standart Hizbülvahşet'in Hamisi Ergenekon Çıktı

  Hizbülvahşet'in hamisi Ergenekon çıktı
  'Domuz bağı' ile işlenen vahşi cinayetler ve 'mezar evler'le gündeme gelen terör örgütü Hizbullah'ın, Ergenekon'la irtibatı ortaya çıktı.

  İki örgüt arasında eğitim ve denetim anlamında kurulan ilişki tanık ifadeleriyle belirlenirken, söz konusu iddiaların Ergenekon iddianamesinde de yer aldığı öğrenildi.

  Alınan bilgilere göre ifadelerde, 2000'deki operasyonda ölü olarak ele geçirilen Hizbullah lideri Hüseyin Velioğlu'nun, bazı üst düzey devlet görevlileriyle aynı masada görüldüğü iddiaları yer alıyor ve buna ilişkin somut örnekler, yer, zaman ve isimlerle birlikte aktarılıyor. Ayrıca dönemin bazı yetkilileri hakkında ağır suçlamalarda bulunuluyor. Emniyet İstihbarat Daire Başkanlığı'ndan emekli bir tanığın ifadesi iki örgüt arasındaki irtibata ilişkin önemli ipuçları içeriyor. İddialara göre, Hizbullah'ı örgütleyen ve denetimini sağlayan kişilerin T. K. ve V. K. isimli emekli generaller olduğunu belirten istihbaratçı tanık, iki örgüt arasındaki ilişkiyi şu örnekle açıklıyor: "Hatay'da görev yaparken dönemin Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Temel Cingöz ile İl Jandarma Alay Komutanı Vicdan Başaran olduğu halde şehir kulübünde yemek yedik. Bu yemekte bölge komutanının yanında bulunan ve önceleri emireri olduğunu zannettiğim sivil giyimli şahsın daha sonra İstanbul'da ölü olarak ele geçirilen Hüseyin Velioğlu olduğunu öğrendim."

  Terör örgütü Hizbullah'ın içinde uzun süre kaldıktan sonra ayrılan tanığın verdiği bilgiler ise örgütün derin bağlantılarını aydınlatacak nitelikte. İfadelerde örgüt lideri Velioğlu'nun ayda bir 'İranlılarla görüşmeye gidiyorum' diyerek ortadan kaybolup kendisini yönlendiren kişilerle bir haftalık görüşmeler yaptığı öne sürülüyor. Bu ilişkiyi ilk olarak Velioğlu ile aynı evde kalan Molla Mansur Güzelsoy belirlemiş. Tanık ifadesine göre Mansur Güzelsoy, 1994 yılında örgüt tarafından sabah namazı çıkışında dövülerek öldürülür.

  Hizbullah ile Ergenekon terör örgütleri arasındaki en somut bağlantı ise 12 Haziran 2007'de Ümraniye'deki bir evde ele geçirilen 27 adet el bombasıyla ortaya konuldu. Ergenekoncuların eylemlerde kullandığı bu bombaların, Hizbullah'a yönelik 18 Mart 1999 tarihinde yapılan operasyonda ele geçirilen el bombalarıyla aynı kafile ve seri numaralı olduğu tespit edildi. Hizbullah ile PKK arasında 1995 yılında Irak'ta yapılan görüşme sonucu alınan ateşkes kararı için örgüt yöneticilerinin nasıl bir araya geldiği ise Hizbullah militanlarının akıllarında soru işareti bırakmış. Eski Hizbullahçı tanık, Velioğlu'nun örgütü tek başına yönetecek kapasitede biri olmadığını belirtirken bazen, "Ben bu işin içerisine nereden girdim, bıktım usandım. Bu işi bıraksak mı acaba!" şeklinde ifadeler kullandığını anlattı. Tanık ayrıca Velioğlu'nun kendisini yönlendiren kişiler için silahlı eğitim almak için gittikleri İran'da faaliyet gösteren Türkler hakkında bilgi topladığını fark ettiğini söyledi.

  General talimatıyla başkanlığa aday olmuş

  Aksiyon dergisinin yeni sayısında yer alan habere göre Hizbullah'ın öldürülen lideri Hüseyin Velioğlu, dönemin Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Temel Cingöz'ün talimatı ile Batman'da bir sendikanın başkanlığına aday oldu. Ancak seçimi PKK'ya yakın bir aday kazandı. Tuğgeneral Temel Cingöz, 1991 yılında bir Dev-Sol militanı tarafından öldürüldü. Söz konusu militan da 'örgüte ihanet ettiği' gerekçesiyle cezaevinde iken infaz edildi.


  'Hüseyin Velioğlu'nu emireri sanmıştım'

  Emniyet İstihbarat Daire Başkanlığı'ndan emekli bir tanığın ifadeleri, Hizbullah'la Ergenekon arasındaki bağlantıyı ortaya çıkardı. İddialara göre tanık, 2000'deki operasyonda öldürülen Hizbullah lideri Velioğlu'nu, bazı devlet görevlileriyle aynı masada gördüğünü, yer, zaman ve isim belirterek aktardı: O şahsı komutanın emireri zannetmiştim.

  Bombalar aynı seriden

  Terör ortamına yön verebilmek için 'naylon terör grupları' oluşturulmasını amaçlayan Ergenekon yapılanmasının diğer örgütlerle de temasa geçip yönlendirdiği iddiaları kamuoyuna yansımıştı. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin incelediği iddianamede, Ergenekon'un sol tandanslı örgütlerin yanı sıra Hizbullah'la olan derin bağlarına da yer verildiği öğrenildi. İddialara göre en somut bağlantı ise 12 Haziran 2007'de Ümraniye'deki bir evde ele geçirilen 27 adet el bombasıyla ortaya konuldu. Ergenekoncuların eylemlerde kullandığı bombaların, Mart 1999'daki Hizbullah operasyonunda ele geçirilen el bombalarıyla aynı kafile ve seri numaralı olduğu tespit edildi.

  Mezar evler

  Hizbullah örgütüne yönelik en büyük darbe, İstanbul polisi tarafından 17 Ocak 2000'de indirildi. Polisin örgüt üyeleriyle girdiği çatışma sonucunda örgütün lideri Hüseyin Velioğlu ölü olarak ele geçirildi. Operasyondan iki gün sonra Üsküdar'da bir eve yapılan operasyonla da Hizbullah'ın, eşi görülmemiş bir toplu mezar vahşetine giriştiği ortaya çıktı. Evin kazılan her köşesinden toprağa gömülmüş cesetler çıktı.

  Bülent Ceyhan- ZAMAN


  Ne harabi,ne harabatiyim,
  kökü mazide olan atiyim,ati.
  Yahya Kemal

  Bir Melek Olmak Değil Derdim Asla...Ben Şeytan Olmak İstemiyorum!!!


 2. #2
  Vefakar Üye Nil Sultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Mesajlar
  418

  Standart

  Ülkemizdeki el kaide ve hizbullahın yaptığını iddia ettiği eylemleri darbecilerin yaptığı, dindar kisvesine bürünerek müslümanları zan altında bıraktıklarını aklı başında insanlar yıllardır söylüyorlardı işte bu haber onlara kapak olsun.

 3. #3
  Yasaklı Üye Cennetâsâ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2007
  Mesajlar
  5.827

  Standart

  Gıll u gış..

  Müşevveş de bu kökten galiba..

 4. #4
  Yasaklı Üye narullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Bulunduğu yer
  ANKARA
  Mesajlar
  18

  Arrow karala, çamur at izi kalır...

  bugunene kadar bir çok pis iş yapmış kimselerin bu aralar, kirli işleri ortaya çıkıyor. ama malesef ortaya çıkmakla kalmıyor. bu defa kendi pisliklerine başka tertemiz insanları da ortak etmeye çalışıyorlar.
  iftira iftira ve yine iftira. çunku islama karşı olanların tek işi iftirar atmaktır. bugune kadar bir çok olay yapılıp musluman kesime maledilmeye çalışıldı. amac musluman kesimi insanların gözunde karalamak, işte bugun yine aynı şeyler.
  sözde itiraflarla muslumanları karalama cabaları.
  allah mazlum halkımıza kafirlerin oyunlarını görebilecek göz versin. ve özellikle islami bir şahsiyete sahip kardeslerimizi uyanık kılsın.

  ustad bedi üzzaman hazretleri kendilerine atılan iftiralara karsı "bunlar şeytanı dahi hayrette bırakacak hileler yapıyaorlar." demişti. hakikaten şeytan dahi bunların oyun ve iftiralarına hayret ediyor.

 5. #5
  Müdakkik Üye elips - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Mesajlar
  686

  Standart

  el kaideyi cıa , hizbullahı ergenekon kurdu iddiaları var. biri küresel diğeri yöresel katiller, küresel sermaye çetesinin tetikçileri.Bunlarda din , iman yok, çıkarları neredeyse kimleyse ona hizmet ediyorlar.

 6. #6
  Vefakar Üye Nil Sultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Mesajlar
  418

  Standart

  ergenekon+hizbulvahşet+el kaide= vampir kardeşiliği

 7. #7
  Yasaklı Üye narullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Bulunduğu yer
  ANKARA
  Mesajlar
  18

  Standart

  Alıntı Nil Sultan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  ergenekon+hizbulvahşet+el kaide= vampir kardeşiliği
  hayır öyle değil
  hizbullah = allahın taraftarları= allahın askerleri=allahın partisi= allah resulunun takipçileri= allahın peygamberleri+sahabeler+evliyalar+şehidler+salihle r+ inandığı gibiyasayan tum muminler

  allah kuranı kerimde buyuruyor:
  6. Ey iman edenler! Eğer bir fâsık size bir haber getirirse onun doğruluğunu araştırın. Yoksa bilmeden bir topluluğa kötülük edersiniz de sonra yaptığınıza pişman olursunuz.
  7. Hem bilin ki, içinizde Allah'ın elçisi vardır. Şayet o, birçok işlerde size uysaydı, sıkıntıya düşerdiniz. Fakat Allah size imanı sevdirmiş ve onu gönüllerinize sindirmiştir. Küfrü, fıskı ve isyanı da size çirkin göstermiştir. İşte doğru yolda olanlar bunlardır.
  8. Bu, Allah'tan bir lütuf ve nimettir. Allah alîmdir, hakîmdir. (hucurat)

  umarım bu ayetler siz değerli kardeşimi buslumanlar hakkında konuşurker daha dekkatli konuşmaya, bilgiyi işin içinde olanlardan alıp öğrenmeye ve öylece karar vermeye sevk eder.
  "kişini her duyduğunu söylemesi kendisine yalan olarak yeter."(hadisi şerif)

 8. #8
  Ehil Üye Seha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2006
  Mesajlar
  1.626

  Standart

  Peki Hizbullah doğuda halkın sevdiği yüzlerce alim, imam, hoca, Abi'yi katlederken bu ayetleri hatırladı mı?

  Nurcu forumlardan terörizme ucundan dahi bulaşmışlara destek bulamıyacaksınız. Çekin gidin!
  Sakın, sakın, sakın! Çabuk, bu şimdiye kadar demir gibi kuvvetli tesanüdünüzü tamir ediniz.

 9. #9
  Yasaklı Üye narullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Bulunduğu yer
  ANKARA
  Mesajlar
  18

  Standart

  Alıntı Rükneddin Beyazpeynir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Peki Hizbullah doğuda halkın sevdiği yüzlerce alim, imam, hoca, Abi'yi katlederken bu ayetleri hatırladı mı?

  Nurcu forumlardan terörizme ucundan dahi bulaşmışlara destek bulamıyacaksınız. Çekin gidin!
  bak canım kardeşim, hizbullahın halkın sevdiği alimleri katlettiğinin aslı yok.
  bu haberleri de sen yalancı medyadan duymuşsun. bunu birde hizbullashtan sorman gerek. hele bir doğuya ziyarette bulun, orda hizbullahla tanış, konuş bak birxe onlar sana nasıl cevap verecekler. işte ozaman herşeyi gerçekleri ile öğrenmiş olursun.
  aksi halde yarın mahşerde yalan haberlere inanıp, muslumanlkar hakkında suizanda bulunduğun için kin beslediğin için, ağırbir hesap vermek zorunda kalırsın.
  yinede sen düşümcende serbestsin. aynı şeyler zamanında ustadımız bediüzzaman hakkında da söylenmişti. bu şekilde keendisi ve talabeleri karalanmaya çalışılmış, halkın desteğinin kesilmesi istenmişti.
  ve aynı şeyler peygamberlere de yapılmıştı, bunu untmamak gerrek.

 10. #10
  Ehil Üye Seha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2006
  Mesajlar
  1.626

  Standart

  Hayır canım, yalancı medyadan filan duymadım. Bir sene önce konuştuğum Mardinli birkaç kardeşten duydum.
  Bana daha bir sene önce Hizbullah'ın derin devlet ile bağlantısından bahssetti. Katlimalarından bahsetti, halkı nasıl İslam'a kin beslettiğinden bahsetti.
  Neyse boşver.
  Sakın, sakın, sakın! Çabuk, bu şimdiye kadar demir gibi kuvvetli tesanüdünüzü tamir ediniz.

+ Konu Cevaplama Paneli

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

   

Benzer Konular

 1. Ve Firefox 3 Çıktı!!!
  By akıncı in forum Program İndirme
  Cevaplar: 11
  Son Mesaj: 30.10.09, 02:00
 2. 367'nin Arkasından Asker Çıktı
  By elips in forum Gündem
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 25.10.08, 09:55

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
Google Grupları
RisaleForum grubuna abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0