+ Konu Cevaplama Paneli
1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 1 2 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 14

Konu: Fuad Sinyora Ehli Sünnet'se Ben Fanatik Şii'yim

 1. #1
  Yasaklı Üye TURKUAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2006
  Bulunduğu yer
  İstanbul
  Mesajlar
  628

  Standart Fuad Sinyora Ehli Sünnet'se Ben Fanatik Şii'yim

  Amerika Birleşik Devletleri, Hizbullah'ın işini bitirsin diye Fuad Sinyora hükümetine yüzmilyonlarca dolar para ve gemiler dolusu silah yardımı yaptı. Emellerini siyonist/emperyalist emellerle tevhit eden Saad Hariri'nin milislerine de onmilyonlarca dolar para dağıttı. Velid Canbulat yalakasına desteği de ihmal etmedi tabii. Sonra da bunlara "Haydi çocuklar, Hizbullah'ın alternatif telekomünikasyon ağını parçalayın ve Beyrut Havaalanı'nda çarkımıza çomak sokan Hizbullahçı güvenlik şefini görevden alın. Sorun çıkarsa Lübnan ordusu ve milisler gereğini yapsın" dedi.

  Bu operasyonlar, Hizbullah'la nihai hesaplaşmanın –dolayısıyla Lübnan'ı İsrail'in kucağına oturtmanın- ilk adımlarını teşkil edecekti. Direnişin temel taşlarından biri olan alternatif telekomünikasyon ağı (yani CİA ve MOSSAD tarafından dinlenemeyen telefonlar) etkisiz hale getirilip Beyrut Havaalanı'nın kontrolü ele geçirildi mi, Hizbullah'ın dışarıdan ve içeriden kuşatılması kolaylaşacaktı. Hesap buydu. Fakat Hizbullah, Rahman ve Rahîm Allah'ın inayetiyle, bu hesabı alt üst etti. Telekomünikasyon ağının yasa dışı ilan edilmesi ve havaalanının ABD/İsrail'e peşkeş çekilmesi üzerine derhal harekete geçerek, hükümetin geri adım atmasını sağlamak için Beyrut'un ve havaalanı yolunun kontrolünü ele geçirdi. Buna mani olmaya teşebbüs eden Amerikancı milisler, Hizbullah savaşçıları karşısında kayda değer bir varlık gösteremediler. Çabucak çözüldüler, dağıldılar, mahvolup gittiler. Hizbullah sempatizanlarının hatırı sayılır bir yekun teşkil ettiği ordu zaten müdahalenin "m"sine yanaşmadı. ABD'nin verdiği silahlar ve paralar mundar oldu, elhamdülillah.

  Hariri'nin milis komutanlarından birinin dediği gibi: "Savaşmak için silahtan ve paradan fazlasına ihtiyaç var; doğru dürüst bir davaya!" O doğru dürüst dava Hizbullah'ta var. Hizbullah, "Davamız siyonist/emperyalist düşmana direnmektir. Direnişimize uzanan eli keseriz!" dedi ve dediğini yaptı. Sonunda kifayetsiz muhteris Velid Canbulat, Hizbullah kuşatması altındaki evinden, Lübnan Meclis Başkanı Nebi Berri'yi telefonla arayarak, yenilgiyi kabul ettiklerini bildirdi ve bunun Seyyid Nasrallah'a iletilmesini rica etti. Ordunun Hizbullah'a müdahalesini temin edemeyen hain Sinyora hükümeti de Hizbullah aleyhindeki kararlarını geri alarak beyaz bayrak çekti.

  Şimdi muzaffer Hizbullah savaşçıları, son günlerde ele geçirdikleri mevzileri –Hariri ve Canbulat'ın milislerine verilmemeleri kaydıyla- Lübnan ordusuna terk etmeye hazırlanıyorlar. Gazaları mübarek olsun. "Hizbullah bütün Lübnan'ın kontrolünü ele geçirerek Şii devleti kurmak istiyor" diyenler utansın! Gencecik oğlunu Güney Lübnan'da şehit veren Seyyid Hasan Nasrallah için "Direnişçiliği filan hikâye. Takiye yapıyor. Esas niyeti İsrail'in değil Sünnilerin defterini dürmek" diyenler utansın! Siyonist/emperyalist düşmanın uşaklarıyla İslami direniş güçleri arasındaki savaşı "Sünni-Şii kavgası" olarak görenler/gösterenler utansın! HAMAS'ı da kapsayan İhvan-ı Müslimin Hareketi'nin Genel Mürşidi Mehdi Akif, Lübnan'daki meselenin mezhebi değil siyasi olduğunu belirterek "Son yaşanan olaylar, Direniş'in planı ile ABD ve İsrail'in planının karşı karşıya gelmesidir" diyor; bu basireti gösteremeyenler utansın!

  Fuad Sinyora ve Saad Hariri "Ehl-i Sünnet Ve'l Cemaat", öyle mi? Ümmet-i Muhammed'in azılı düşmanları adına İslami direnişin belini kırmaya çalışan soysuz askerler "Sünni"liğe hizmet ediyor, öyle mi? Öyleyse ben fanatik Şii'yim!!!

  Kimse manipülayonlardan etkilenmesin. Apaçık gerçek şudur: 2000 yılının mayıs ayında Siyonist işgal kuvvetlerini Güney Lübnan'dan söküp atan ve 2006 yılındaki 33 Gün Savaşı'nda da İsrail'i (dolayısıyla ABD ve İngiltere'yi) dize getiren Hizbullah, bütün dünya Müslümanları ve dahî bütün mazlum halklar adına yeni bir zafer kazandı. Hizbullah: 3 – Siyonistler: 0. Mübarek olsun.
  hakan ALBAYRAK

 2. #2
  Pürheves Ebû Dücâne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Mesajlar
  262

  Standart

  Çok yanlış bir laf..Bir grubun içinde o grubun kurallarına aykırı davrananlar olabilir..Bu her grupta vardır..

  O küçük bir kısmın vebali, o mesleğe mal edilmez..

  Müslümanların içinde de çok katiller,caniler,zalimler olmuş..Şimdi birisi bunlara bakıp, "bunlar müslümansa, ben hristiyanım" demesi ne kadar yanlışsa,
  zahirde ehl-i sünnet görünüp zulüm yapanlara bakıp "bunlar sünni ise ben şiiyim" demek de çok yanlıştır, ne dediğini bilmez divanece bir laftır..

  Ne demeli "Bunların yaptıkları ehl-i sünnete ters" ..
  En dengeli yol budur..
  "Korkaklıkta zillet, utanç; ileri atılmakta, izzet, şeref vardır. İnsan, korkaklık etse bile; kaderinden kaçamaz."

 3. #3
  Yasaklı Üye halenur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2008
  Mesajlar
  2.932

  Standart

  Israil ve ABD'nin müslümanlar üzerinde hüküm sürmesine karsiyim.

  Fakat Hizbullah neden durmadan savasiyor, oradaki müslüman halk bir türlü rahata kavusamiyor.

  Ayrica Hizbullah'in daha cok Sii'ligi yaymak adina savastigini düsünüyorum.Bu benim düsüncem, yanlis da olabilir, dogru da...

 4. #4
  Yasaklı Üye halenur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2008
  Mesajlar
  2.932

  Standart

  Hem her katil müslüman, imandan cikmiyor ki, büyük günah islemis oluyor...

 5. #5
  Yasaklı Üye TURKUAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2006
  Bulunduğu yer
  İstanbul
  Mesajlar
  628

  Standart

  Buyrun, Amerikan ve İsrail basınına bir göz atalım; bakalım ne kadar da aynı konuşuyorsunuz, ortaya çıksın, herkes görsün ve öğrensin…. Ve hadi gelin yüzleşelim...

  “Çok ilginç, İmad Muğniye"nin öldürülmesinin ardından Nasrallah, İsrail"e karşı açık bir savaştan sözetti. Ama İsrail"e karşı açık bir savaş gerçekleşmeden aynı açık savaş açıklamasını bu defa iç cepheye karşı kullandı” diyor Mustafa Özcan.. Evet ilginçtir ki Fuad Sinyora da aynısını söylemişti…

  Sayın Özcan, Hizbullah"ın Beyrut caddelerine çıkmasına sebep olan hükümet kararlarını görmezlikten veya önemsemezlikten gelerek, Hizbullah"ın bu ihanete boyun eğmesini mi, ya da bir basın açıklaması yaparak bu Amerikan projesini kınamakla yetinmesini mi isterdiniz? Peki o zaman, yukarıda da dikkat çektiğimiz gibi, İmad Muğniye"nin şehadetinden sonra siyonist rejimle büyük bir hesaplaşmaya hazırlanan Hizbullah"ın “muhabere”sine el koymaya kalkanların yaptığının ne denli büyük bir ihanet olduğunu niçin belirtmezsiniz de, direnişini korumaya ve savunmaya çalışan Hizbullah"ın Beyrut çıkışını mahkum edersiniz? Gidin en yüzeysel askeri bilgileri içeren bir kitaba bakın, "muharebe" nedir? Bir savaşın kazanılmasında veya kaybedilmesinde ne anlama gelir? Hizbullah'ın bu konudaki hassasiyetini çok iyi anlarsınız!

  Lübnan"daki gelişmeler üzerine Başta Mısır ve Suudi Arabistan Arap rejimleri büyük bir kaygıyla harekete geçti, olağanüstü toplantılar düzenlediler. Aynı şekilde İsrail ve Amerika da harekete geçti. Beyazsaray anında Fuad Sinyora hükümetine olan desteğini yineledi. Tel Aviv ise “çok tehlikeli bir gelişme” diyerek acil önlem çağrısı yaptı. Niçindi bu korku ve panik; kim neyi kaybediyor, kim neyi korumaya çalışıyordu?

  Sayın Özcan, kralların ve diktatörlerin, hainlerin ve siyonistlerin Hizbullah karşısında duyduğu kaygıyı paylaşmak ve bu kaygıyı kağıda dökmek nedendir acaba? Satranç tahtasında hangi “taş”ı oynuyorsunuz? Hangi role soyundunuz?

  Bana sorabilirsiniz, çekinmeden söyleyeyim hemen: Ben, Hizbullah"ın, direnişin ve onurun yanındayım….

  Ne olursa olsun, Hizbullah, siyonist saldırı ve ihanet çemberinde tek dayandığı güç olan iman ve tevekkül ile yoluna devam edecektir...

  Ama siz, El Arabiya gibi televizyonların, ya da El Mustakbel gibi gazetelerin ağzıyla yorum, analiz -ve aktarma- yapmakla, Suud, Mısır, Ürdün rejimleri ile Fuad Sinyora hükümetine kolaylıkla hizmet edebilirsiniz, ancak kalem ve fikrin onurundan sıyrılıp yalan ve saptırmanın utancına düşersiniz. Zaten şimdiye kadar yaptığınız da hep bu oldu. Bir gün gelir, İslam ümmetinin onuru ve Filistin"in özgürlüğü uğruna göğüslerini Siyonist düşmana siper edinenlerin kızıl kanları yüzünüze sıçrar da, ebediyen bunun altında kalır ve bir daha kalkamazsınız..!


 6. #6
  Pürheves Ebû Dücâne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Mesajlar
  262

  Standart

  Turkuaz sen şii olmak istiyorsan seni tutan mı var..

  Fanatik şii ol, sen de git savaş madem..Forum köşelerinde yazı yazmakla olmuyor, lafla peynir ekmek gemisi yürümez..
  "Korkaklıkta zillet, utanç; ileri atılmakta, izzet, şeref vardır. İnsan, korkaklık etse bile; kaderinden kaçamaz."

 7. #7
  Yasaklı Üye halenur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2008
  Mesajlar
  2.932

  Standart

  Hizbullah savasiyor savasmasina da, bir sürü insanlar da ölüyor...En cok ölenler yine müslümanlar...

  Hizbullah zaten Lübnan'in siyasetinde bile onaylanmis, siyaset araciligiyla daha basarili olabilir.

  Hizbullah'in bir sürü siyasette calisan adamlari var, onlar birsey yapamiyorlar mi?

 8. #8
  Yasaklı Üye halenur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2008
  Mesajlar
  2.932

  Standart

  1-Size göre, "düsmanla" anlasma yapmak, emperyalizme hizmet etmekle denk midir ?

  .................................................. .................................................. ............

  2-Sizce Al-Arabiyya Televizyonu,haberleriyle emperyalizme hizmet mi ediyor?
  Konu halenur tarafından (20.07.08 Saat 21:36 ) değiştirilmiştir.

 9. #9
  Yasaklı Üye TURKUAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2006
  Bulunduğu yer
  İstanbul
  Mesajlar
  628

  Standart

  Alıntı Ebû Dücâne Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Turkuaz sen şii olmak istiyorsan seni tutan mı var..

  Fanatik şii ol, sen de git savaş madem..Forum köşelerinde yazı yazmakla olmuyor, lafla peynir ekmek gemisi yürümez..

  uyarılarını dikkate alıcam

 10. #10
  Pürheves Ebû Dücâne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Mesajlar
  262

  Standart

  Alıntı TURKUAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  uyarılarını dikkate alıcam
  dualarımız seninle , yolun açık olsun
  "Korkaklıkta zillet, utanç; ileri atılmakta, izzet, şeref vardır. İnsan, korkaklık etse bile; kaderinden kaçamaz."

+ Konu Cevaplama Paneli

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

   

Benzer Konular

 1. Sadakat Ehli
  By rasulgülleri_nuryarenleri in forum İslami Konular ve İman Hakikatleri
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 05.11.14, 13:55
 2. Fanatik Dua...:)
  By seyyah_salih in forum Mizah
  Cevaplar: 8
  Son Mesaj: 10.08.08, 15:17
 3. Ehli Dalaletin Ehli Hakka Üstünlüğü Nedendir?
  By aral in forum Açıklamalı Risale-i Nur Dersleri
  Cevaplar: 10
  Son Mesaj: 02.10.07, 20:38

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
Google Grupları
RisaleForum grubuna abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0