+ Konu Cevaplama Paneli
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 10

Konu: Allah’ın İşine Bak TSK Darbeyi Araştırıyor

 1. #1
  Vefakar Üye Manâ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Mesajlar
  297

  Standart Allah’ın İşine Bak TSK Darbeyi Araştırıyor

  Demokrasi tarihinde olmayan şeyler oluyor, TSK darbeyi araştırmaya başladı.

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Ergenekon soruşturmasını yürüttüğü dönemde Genelkurmay Askeri Savcılığı’nın da askeri darbe iddiaları konusunda soruşturma başlattığı ortaya çıktı.

  Askeri savcılığın, sivil savcılıktan, Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan emekli orgeneraller Şener Eruygur ve Hurşit Tolon’un ev ve ofislerinde yapılan aramalarda bulunan bilgi ve belgelerin birer örneğini istediği öğrenildi.

  Ergenekon soruşturmasını yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz, eski Jandarma Genel Komutanı Eruygur ve eski 1. Ordu Komutanı Tolon’un gözaltına alınmasından bir süre sonra Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi’ne bir yazı gönderdi.

  Öz, yazıda, Eruygur ve Tolon’un ev ve ofislerinde arama yapıldığı sırada görüşülen askeri savcılık yetkililerinin ele geçirilen belgelerden birer örnek talep ettiklerini belirtti. Askeri savcılık yetkililerinin söz konusu bilgi ve belgeleri kendi yürüttükleri soruşturmaya esas oluşturmak üzere istediklerini vurgulayan Öz, söz konusu belgelerin yazılı talepte bulunulmasının ardından savcı nezaretinde çoğaltılarak askeri savcılığa gönderilmesi talimatı verdi.

  Basına yansıyan iddialar...
  Öz’ün bu yazısı, Genelkurmay Askeri Savcılığı’nın Ergenekon soruşturmasına paralel olarak, askeri darbe iddialarıyla ilgili soruşturma yürüttüğünü açığa çıkardı. İddiaya göre, askeri savcılık, bu konudaki suç duyurularını ve emekli askerler hakkındaki basına yansıyan iddiaları dikkate alarak soruşturma başlattı.

  Eruygur ve Tolon hakkındaki belgelerin birer örneğini de bu kapsamda incelemek üzere istedi. Mazlum-Der de Askeri Savcılığa emekli Deniz Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Özden Örnek‘e ait olduğu öne sürülen “darbe günlükleri” nedeniyle, yaklaşık 1 yıl önce suç duyurusunda bulunmuştu. Askeri Savcılık, bu konuyu da henüz karara bağlamadı.

  GENELKURMAY İLK DAVAYI AÇTI BİLE

  İddianamede, soruşturma süresicinde Genelkurmay Başkanlığı ile yazışma halinde bulunularak, gerek görevde gerekse emekli olan askerlere ilişkin bilgilendirmenin yapıldığı öğrenildi. Genelkurmay'ın da bu yazıları yanıtladığı kaydedildi. Bu bilgilendirmeler sonucunda askeri mahkemede halen Ergenekon soruşturmasında tutuklu bulunan emekli binbaşı Fikret Emek hakkında "gizli evrakları ele geçirmek ve askeri malzemeleri gizlemek", emekli assubay Oktay Yıldırım hakkında "askeri malzemeleri zimmete geçirmek" suçlarından dava açıldığı ifade edildi.

  gasteci

 2. #2
  Vefakar Üye Nil Sultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Mesajlar
  418

  Standart Ergenekon muvazzaflara da uzandı!

  Ve Ergenekon görevdeki subaylara uzandı... Hava Kuvvetleri Savcılığı TSK içinde illegal yapılanma olduğunu gösteren gizli belgeyi incelemeye aldı. Bu gelişmeyle ilk kez darbe iddiaları askeri soruşturma konusu haline geldi

  MiT, ‘Çok gizli-kontrollü’ damgasıyla TSK’ya verdi

  TÜRKİYE’yi sarsan soruşturmada şok gelişme, 3 yıl önce hazırlanan MİT raporuyla başladı. MİT’e göre, Hava Kuvvetleri’nde illegal örgütlenme vardı. 6’sı kurmay albay 20’den fazla subay, askeri öğrenci ve sivil memur, bu yapılanmada yer alıyordu. Belge, ‘çok gizli ve kontrollü’ damgasıyla Genelkurmay’a gönderildi.

  Şok belge, İşçi Partisi bilgisayarından çıktı

  GENELKURMAY, belgeyi dönemin Hava Kuvvetleri Komutanı Faruk Cömert’e illetti. Cömert, askeri istihbarata havale etti... Ancak, bu yazışmalar devam ederken gizli belge önce Harp Akademileri’nde bir yarbayın bilgisayarından çıktı. Ergenekon operasyonu sırasında da İşçi Partisi’nin bilgisayarında bulundu.

  Belgenin nasıl sızdığı ve o subaylar inceleniyor

  ERGENEKON Savcısı Öz, muvazzaflarla ilgili olduğu için belgeyi iddianameye almadı, Genelkurmay’a gönderdi. Hava Kuvvetleri Askeri Savcılığı, şimdi çift yönlü araştırma yapıyor. 1- Çok gizli belge nasıl sızdı? 2- İçeriği doğru mu, söz konusu subaylar yasadışı faaliyette bulundu mu?

  Tarihi sorgu

  Genelkurmay, aralarında 6 kurmay albayın da bulunduğu illegal oluşuma dair ‘çok gizli’ MİT belgesinin ordu dışına nasıl sızdığını ve Ergenekon bağını soruşturuyor. Paşalar ifade verebilir

  Ergenekon muvazzaf subayları da kapsamına aldı. Genelkurmay Başkanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı’ndan Ergenekon kapsamındaki bir belgenin soruşturulmasını talep etti. Hava Kuvvetleri’ndeki illegal bir oluşumun anlatıldığı MİT belgesi ve nasıl sızdırıldığı soruşturulacak. Askeri Savcılık’la Ergenekon soruşturmasını yürüten Savcı Zekeriya Öz arasında belge ve bilgi paylaşımı konusunda işbirliği başlatan tarihi gelişmeyi sağlayan olaylar zinciri ise şöyle:

  ‘İLLEGAL’ 6 KURMAY ALBAY

  MİT, Hava Kuvvetleri’ndeki illegal yapılanmaya ilişkin belge hazırladı. 6’sı Kurmay Albay, 20’den fazla subay, öğrenci ve memurun durumuna ilişkin belge ‘çok gizli’ ibaresiyle Genelkurmay Başkanı’na iletilen belge dönemin Hava Kuvvetleri Komutanı Faruk Cömert’e buradan da Hava Kuvvetleri İstihbarat Dairesi’ne ve Kurmay Başkanlığı’na iletildi.

  KISA SÜREDE DIŞARI SIZDI

  Gizli belge, kısa süre sonra Harp Akademileri’nde bir Yarbayın bilgisayarında ve Ergenekon soruşturmasında İşçi Partisi’nin bilgisayarlarından da çıktı. Savcı Zekeriya Öz belgede, görevdeki subayların bulunması nedeniyle belgeyi iddianame kapsamına almadı ve Hava Kuvvetleri’ne intikal ettirdi. Orgeneral Aydoğan Babaoğlu da askeri savcıyı görevlendirerek soruşturma emri verdi.

  ERGENEKONLA BAĞI VAR MI

  Savcı, ‘çok gizli ve kontrollü’ kaydıyla elden gönderilen illegal yapılanmaya ilişkin bu belgenin dışarıya nasıl sızdırıldığını ve içeriğinin doğru olup olmadığını ve varsa Ergenekon’la bağını da soruşturacak.

  FARUK CÖMERT VE ÖZKÖK

  Soruşturma kapsamında Faruk Cömert’in ve emekli İstihbarat görevlilerinin bilgisine başvurulacak. Gerektiği takdirde, bilgi verebileceğini söyleyen Genelkurmay eski Başkanı Orgeneral Özkök’ün de ifadesine başvurulabilir.

  (Akşam)


 3. #3
  Yasaklı Üye halenur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2008
  Mesajlar
  2.932

  Standart

  Allah razi olsun!


 4. #4
  Dost denizk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Bulunduğu yer
  VAN
  Mesajlar
  34

  Standart

  kardeşim teşekkür ederim Allah razı olsun

 5. #5
  Biz
  Biz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
  Yasaklı Üye Biz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Mesajlar
  1.668

  Standart

  "Fakat kahraman ve mücahid ordunun ve dindar milletin ruhundaki nur-u İmân ve Kur'ân ışığıyla hakikat-ı hali göreceği ve o kumandanın çok dehşetli tahribatını tamire çalışacağı rivayetlerden anlaşılır." Said nUrsi

  "Kahraman ordu, dizginini onun elinden kurtarıyor diye rivayetlerden anlaşılıyor." Said Nursi

 6. #6
  Vefakar Üye güneşsu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Mesajlar
  433

  Standart

  TSK,siyasetten elini ayağını tamamen çekip tüm gücüyle asli görevine konsantre olmalıdır.Güç,kuvvet,caydırıcılıkda rakipsiz hale gelmeli,milletle içtenlikle kucaklaşmalıdır .Askerimizin siyasetle yıpranmasını istemiyoruz. Ergenekonculardan arınmasını istiyoruz.

 7. #7
  dt.
  dt. isimli Üye şimdilik offline konumundadır
  Gayyur dt. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2008
  Bulunduğu yer
  istanbul
  Yaş
  31
  Mesajlar
  107

  Standart

  askeriyenin siyasetle hiçbir alakası olmaması lazım ama TSK nerdeyse parti kurup meclise gircek.
  "Çok isterdim, keşke kardeşlerimi görseydim" buyurdu Peygamber aleyhisselam. Sahabileri, "Ya Rasulallah!" dediler, "Bizler senin kardeşlerin değil miyiz?" Efendimiz, "Sizler benim ashabımsınız. Kardeşlerim ise henüz gelmediler" buyurdu ve onları şöyle tarif etti: "Beni görmediği halde bana iman eden kardeşlerim..."

 8. #8
  Vefakar Üye Nil Sultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Mesajlar
  418

  Standart

  malesef doğru siyasallaştı yargı gibi.

 9. #9
  Vefakar Üye Nil Sultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Mesajlar
  418

  Standart

  HAVA KUVVVETLERİNDEKİ SORUŞTURMANIN ARKASINDAN PERİNÇEK ÇIKTI

  MİT'in 2005'te Hava Kuvvetleri'nde tespit ettiği illegal yapılanmanın arkasından Ergenekon'da tutuklanan Doğu Perinçek çıktı.

  Perinçek'in cemevinde ünlü Balaban aşireti ile Alevi toplumunun önde gelen isimleriyle yaptığı toplantıyı takibe alan MİT'in Ergenekon'un 'karargah evleri' hücresini deşifre ettiği anlaşıldı.

  Milli İstihbarat Teşkilatı'nın 2005'te Hava Kuvvetleri'nde 6'sı kurmay albay 20 subayın oluşturduğu illegal yapılanmanın altından Ergenekon (Agarta) soruşturmasında tutuklanan İşçi Partisi lideri Doğu Perinçek çıktı. İşçi Partisi yöneticilerinin, Balaban Aşireti ve Alevi toplumunun önde gelen isimleri ile 'karargah evleri'nde yaptığı toplantılara katılan subaylarları tespit eden MİT'in, durumu Genelkurmay Başkanlığı'na bildirdiği öğrenildi.

  'KARARGAH EVLER'DE GİZLİ TOPLANTILAR

  MİT 2005 yılında İşçi Partisi lideri Doğu Perinçek'in Alevi toplumunun önde gelen isimleri ve Erzincanlı Balaban Aşireti ile yaptığı toplantıları takibe aldı. Perinçek ve İP yöneticilerinin Yenibosna Cemevi ile partinin kurduğu 'karargah eveleri'nde sık sık toplantı yaptığını tespit etti. Gizli toplantılara görevli subayların da katıldığını belirleyen MİT, Perinçek'in Alevi toplumunun önde gelen isimleri ve bazı TSK mensuplarıyla oluşturduğu yapılanmanın partiye zarar vermemesi için 'karargah evleri' şeklinde 'dışarı'da organize ettiğini tespit etti.

  İLETİŞİM CANLI KURYELERLE

  MİT belgelerine göre, her türlü dinlemeye karşı telefon başta olmak üzere iletişim araçlarının kullanılmasının yasaklandığı yapılanmada haberleşmenin 'canlı kuryeler' ile sağlandığı öğrenildi. Perinçek'in başını çektiği oluşumun, Kurtuluş Savaşı sırasında yararlılıklar gösteren ve Dersim'den Erzincan'a gelen 'Balaban' aşiretinin ileri gelenlerini de yapılanmaya dahil etmeyi amaçladığı belirtildi.

  HÜCREDE 11 SUBAY

  Güneydoğu'da aşiret liderleri ve ağalarla işbirliği yapmayı hedefleyen Perinçek'in 'karargah evleri' yapılanmasına Harp Akademleri'nden 10 , Hava Harp Okulu'ndan 1 subay ile 8 öğrencinin yer aldığı ve TSK mensubu sivil memurların da bulunduğu belirlendi. Oluşumun silahlarının ise bazı askeri lojmanlarda saklandığı tespit edildi.

  FİNANSÖR ALEVİ İŞADAMI

  Oluşumun merkezinde Alevi kesimin önde gelen isimlerinden olan ve “dede” unvanını taşıyan İ.A isimli bir işadamının bulunduğu belirtildi. İ.A'nın Metrocity Alış Veriş Merkezi'nde dükkan sahibi bir işadamı olduğu kaydedildi. MİT, tespit ettiği silahlı oluşumu, askeri kimliği bulunması nedeniyle Genelkurmay Başkanlığı'na 'çok gizli' damgalı belge ile bildirdi. Genelkurmay Başkanlığı ise Hava Kuvvetleri'ne belgeyi göndererek gereğinin yapılmasını istedi.

  Dönemin Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Faruk Cömert de İstihbarat Dairesi'ne belgeyi göndererek incelenmesini istedi. Bu sırada bir albayın bilgisayarında bulunan belge, Ergenekon soruşturması kapsamında 22 Mart 2008'de gözaltına alınan Doğu Perinçek'in bilgisayarında da ele geçirildi. Soruşturmayı yürüten savcı Zekeriya Öz, 9 Temmuz'da 'gizli' MİT belgesini Genelkurmay Askeri Savcılığı'na gönderdi. Askeri savcılığın konuyla ilgili soruşturması ise sürüyor.

  Alevilerle bağlantı havacı albaydan

  Oluşumda Alevi toplumunda İşçi Partisi arasındaki bağlantının ise Albay C.K. tarafından sağlandığı belirtilirken, C.K.'nın İP Genel Başkanı Doğu Perinçek'in oğlu Mehmet Bora Perinçek ve 'Türkiyem Topluluğu'ndan İlhan Yaşar Hacısalihoğlu ile irtibat kurduğu ileri sürüldü. 'Karargah Evleri'nin tepe yönetiminde Alevi işadamı İ.A.'nın yer aldığı, Albay C.K.'nın ise kilit bir görev üstlendiği iddia edildi.

  Gizli MİT belgesi bilgisayarından çıktı

  Ergenekon operasyonu kapsamında 22 Mart Cumartesi günü İP Genel Merkezi'nde yapılan aramada ele geçirilen, 'çok gizli' damgalı MİT belgesinin 9 Temmuz'da Genelkurmay'a iletildiği belirtildi. 2005 yılında hazırlanan MİT raporu doğrultusunda TSK'nın gereken işlemleri daha önce başlatıp, sonuçlandırdığı belirtilirken, MİT'in İşçi Partisi'nin yasadışı bir faaliyetini tespit edip TSK'ya bildirdiği, 'çok gizli' belgenin Perinçek'e nasıl ulaştırıldığı hâlâ bilinmiyor.

  gazeteoku

 10. #10
  Müdakkik Üye elips - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Mesajlar
  686

  Standart

  ununttuk hatırlamıyoruz diyorlar hafıza kaybı var ama hala görevdeler.

+ Konu Cevaplama Paneli

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

   

Benzer Konular

 1. ‘Allah’ın Kılıcı’ Nasıl Olunur?
  By HakanBa in forum İslami Konular ve İman Hakikatleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 14.05.09, 16:32
 2. Allah’ım!
  By Gözyaşım_Cile in forum Dualar
  Cevaplar: 5
  Son Mesaj: 27.11.08, 10:52
 3. İnsan İnsanın Ne İşine Yarar?
  By Noor in forum Edebiyat
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 19.10.08, 22:04
 4. Kendi İşine Bakmak!
  By osmanoğlu in forum İslami Nitelikli Yazılar
  Cevaplar: 5
  Son Mesaj: 27.07.08, 12:21
 5. Hz.Ebu Bekir(Radiyallahü anh) -’’Yâ Allah!.. Yâ Nevfel!.
  By Özgürlük in forum Kıssadan Hisseler, İbretli Öyküler
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 28.03.08, 08:32

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
Google Grupları
RisaleForum grubuna abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0