'Tasarımın Sultanları'' ödüllerini aldı
Zaman Gazetesi'nin 3'üncüsünü gerçekleştirdiği "artı 1T" tasarım semineri sona erdi.

Sekiz günlük eğitim sonunda yapılan değerlendirme ile en iyi 3 tasarımcı belirlendi. İlk 3'e giren
öğrencilerin ödüllerini Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı verdi.

Haberciliğin evrensel kaidesi 5N1K'ya tasarımı da ekleyen Zaman bu konudaki öncülüğünü verdiği eğitimlerle gösteriyor. Alanında uzman isimlerin katıldığı tasarım seminerlerinde bugüne kadar 90 öğrenciye eğitim veren Zaman 3'üncü "Gazete Tasarım Günleri"ni de tamamladı.

61 öğrenci Zaman'ın tasarım ve
haber ekibinin yanı sıra ünlü Amerikan gazetesi Boston Globe'un Dizayn Direktörü Dan Zedek, Sabah Gazetesi'nden ünlü karikatürist Salih Memecan, Hürriyet'ten Görsel Danışman Reha Erdoğan, Milliyet Gazetesi'nden Görsel Yönetmen Ali Acar, Ogilvy&Mather Ajans Başkanı Tibet Sanlıman ve Anadolu Ajansı Fotoğraf Editörü Abdurrahman Antakyalı'nın verdiği derslere katıldı.

Yoğun geçen 8 günlük eğitimin ardından öğrenciler için sertifika töreni düzenlendi. Törende eğitimler sonunda yapılan değerlendirmelerde belirlenen 3 tasarımcı ile mansiyon ödülü alan isimlere ödülleri verildi.

Yaptıkları eserlerle ilk 3'e giren Mehtap Sönmez, Gila Afya ve Seminur Kıral "Tasarımın Sultanları" olarak ödüllerini aldı. Dereceye giren 3 öğrencinin sertifikalarını ve Adobe Creative Suit bilgisayar tasarım setinden oluşan ödüllerini Ekrem Dumanlı verdi.

Dumanlı, yaptığı konuşmada, öğrencilerin ortaya koyduğu eserleri hayranlıkla ve şaşkınlıkla karşıladığını söyledi. Eserleri çok beğendiğini dile getiren Dumanlı, öğrencilere sürekli çalışmalarını ve kendilerini geliştirmeleri yönünde tavsiyelerde bulundu.

Mansiyon ödülü alan Fatma Nur Yavuz, Yunus Aslan, Orhan Ardahanlı, Zehra Göğüm, Yüksel İnan ve eren Dedeleroğlu'nun sertifika ve tasarım kitaplarından oluşan ödülülerini ise Adobe Türkiye Distiribütörü Medyasoft Genel Müdürü doğu Papuççuoğlu verdi.

Eğitimlere katılan diğer öğrencilere sertifikalarını Zaman Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı Mehmet Kamış ile Zaman Yazarı Günseli Özen Ocakoğlu verdi.

Törene, ayrıca, Aksiyon Genel Müdürü Bülent Korucu, Today's Zaman Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş, Zaman yazarı Mümtaz'er Türköne ile Zaman çalışanları da katıldı.

Samanyoluhaber