Avrupa Birliği’ne uyumlu imamlarımız olacak. Bunun için bir burs programı devrede. Diyanet İşleri Başkanlığı; 85 burslu imam için duyuru yaptı.

Kamu çalışanları için açılan burs programına imamların katılması ve burs programı alarak AB’ye uyumlu imam yetiştirilmesi isteğindeki Diyanet İşleri Başkanlığı, imamlar için aşağıdaki duyuruyu yayınladı:

“2008-2009 Akademik Yılı Jean Monnet Bursları'na Başvurular Başladı.

Ülkemizin Avrupa Birliği'ne (AB) tam üyelik hedefi çerçevesinde, AB müktesebatı ve katılım sürecine ilişkin bilgi ve birikime sahip personel sayısının artırılması amacıyla AB tarafından finanse edilen Jean Monnet Burs Programının, 2008-2009 akademik yılına dair başvuruları başlamıştır.

Bursun kapsamı, başvuru koşulları ve sınav sürecine ilişkin gerekli tüm bilgi ve belgeler Avrupa Birliği Genel Sekreterliği (www.abgs.gov.tr), Merkezi Finans ve İhale Birimi (www.cfcu.gov.tr) ile Jean Monnet Burs Programı (www.jeanmonnet.org.tr) internet sitelerinde yer almaktadır.

Avrupa Birliği Genel Sekreterliği'nce koordine edilen 2008-2009 akademik yılı Jean Monnet Burs Programı kapsamında yaklaşık 85 kişiye burs verilecek olup, kamu sektörüne yüzde 60 kontenjan ayrılmıştır.”


interhaber