Formasına Mehmet yazdırdı!
Fenerbahçe ile yollarını ayıran Aurelio, Real Betisli yöneticilerin "Formanın arkasına Marco mu, yoksa Mehmet mi yazalım?" sorusuna, "Ben Türk’üm. Adım da Mehmet. Bu yüzden Mehmet adının yazılmasını istiyorum" karşılığını verdi

Fenerbahçe'den sürpriz bir kararla ayrılarak İspanya'nın Real Betis Kulübü'ne üç yıllık imza atan Mehmet Aurelio ile yeni takımının yöneticileri arasında ilginç bir diyalog yaşandı.
Tecrübeli oyuncu ile dün bir araya gelen Real Betisli yöneticiler, "
Yeni
Aurelio bunun üzerine "Ben Türk’üm. İsmim de Mehmet. Bu yüzden formama Mehmet isminin yazılmasını istiyorum. Türkiye formasını taşımaya devam edeceğim" karşılığını verdi.
Türkiye'de Milli Takım'a alınması sürekli tartışma konusu olan ancak gösterdiği
sezonda giyeceğin formanın arkasına Marco mu yazılsın, yoksa Mehmet mi?" sorusunu yönelttiler.performanslı A Milli Takım'ın değişmezleri arasına adını yazdıran yıldız oyuncunun bu cevabı İspanyolları bir hayli şaşırttı.

Görüştüğünü doğruladı
Mehmet Aurelio dün Marca gazetesine verdiği röportajda da Türk futbolseverlerin kendisini anlayışla karşılaması gerektiğini bir kez daha tekrarladı, "Buraya gelmeyi kendim istedim" dedi.
Milli
oyuncu, Fenerbahçeli yöneticilerle yüz yüze görüştüğünü de belirterek, "Aramızda bir toplantı oldu. Benimle direkt pazarlığa oturmak istediler. Ben de kendilerine 'lütfen menajerimle konuşun' dedim. Daha sonra anlaşma sağlanamadığını öğrendim" ifadelerini kullandı.
Real Betis ile yaptığı anlaşma sonrası tekrar Brezilya'ya giden Aurelio'ya 23 Temmuz'a kadar izin verildiği açıklandı.

MİLLİYET