PKK'ya evet AK Parti'ye hayır !
Edip Akbayram, Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde sahne alacağı açıklanan konserini belediye AK Partili diye iptal etti.

Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde, 18 Haziran'da düzenlenecek Çilek Festivali'nde sahne alacağı daha önce açıklanan Edip Akbayram'ın, belediyenin AK Partili olduğu gerekçesiyle konserini iptal ettiği öğrenildi. AK Partili Ereğli Belediye Başkanı Murat Sesli, "Sanatçının partisi olmaz. Bunu kendisine yakıştıramadık" dedi.

Ereğli Belediyesi, Ereğli'nin kurtuluşunun yıldönümü olan 18 Haziran'daki 'Çilek Festivali' için Gülşen ve Edip Akbayram ile anlaştı. Menaceriyle yapılan görüşme sonunda Edip Akbayram, festivalde sahneye çıkmayı kabul etti. Ancak ünlü sanatçının bugün konseri iptal ettiği öğrenildi. Edip Akbayram, yerel gazetelere yaptığı açıklamada; "Yüreği Atatürk sevgisiyle çarpan, aydınlık Ereğli halkını kucaklıyorum. AKP'li hiçbir etkinliğe katılmadığım için gelemiyorum. Beni hoşgörsünler" dedi.

Bir hafta önce Edip Akbayram'ın menajeriyle yapılan görüşme sonucundaanlaşma sağlandığını belirten Başkan Sesli, sanatçının AK Partili hiçbir belediyenin etkinliğine katılmadığını bilmediğini söyledi. Sanatçının bu davranışına anlam veremediğini söyleyen Sesli şöyle konuştu;

"Sevgi, dostluk, evrensellik, kadeşlikten bahsediyoruz. Ancak şu duruma bakın. Sanatçının partisi olmaz. Nasıl belediye başkanının partisi yoksa, sanatçının da partisi yoktur. AK Parti, Ereğli'de yüzde 41 oy almıştır. Ereğli'nin tamamı AK Partili değildir. Burada sadece AK Partililer yaşamıyor. Konseri bütün Ereğli halkı izleyecek. Bunu yadırgıyorum. Böyle birşey olmaması lazımdı."

18 Haziran'ın ayrıca Ereğli'nin kurtuluş günü olduğunu da vurgulayan Başkan Sesli şöyle devam etti;

"Ereğli'de, Kurtuluş Savaşı'nın ilk deniz savaşı yapıldı. Kurtuluş Savaşı'nda burada insanlar mücadele ettiler. Böyle bir günde sahneye çıkmak istememesini yadırgadık. Böyle bir şey olabilir mi? Ben AK Partiliyim. Ben partimden gurur duyuyorum. Ben Başbakanımdan gurur duyuyorum. Bu insanları, ülkeyi bölmek gibi bir şeydir. Biz Sezen Aksu'yu getirtiyoruz, İbrahim Tatlıses'i getirtiyoruz. Ama Edip Akbayram gelmiyor. Biz üzülmüyoruz. Ereğli'de sahneye çıkmak isteyen yüzlerce sanatçı var."

Belediye AK Partili olduğu için konserini iptal eden Edip Akbayram'ın geçtiğimiz yıl verdiği bir konserde "Biji Serok Apo, Biji Öcalan" (Apo Çok Yaşa) sloganları atan kitleler, ellerinde bölücü örgüt PKK'nın sözde bayrakları ile coşmuştu. Ayrıca konserde teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın posterleri de elden ele dolaşmıştı.

www.samanyoluhaber.com