Asıl 'siyasi simge' türban değilmiş!


'Başörtüsü siyasi simge midir değil midir?' tartışmalarını bir kenara bırakıp, asıl simgenin ne olduğunu düşündünüz mü hiç. Hem de öyle bir simge ki...
15 Şubat 2008 14:55

Asıl 'siyasi simge' türban değilmiş!

"Türban siyasi simge midir değil midir?" tartışmasını başlatan Başbakan Erdoğan, "Velev ki siyasi simge olsa bile bunu yasaklamaya hakkın yok" dediği günden beri Türkiye çok gergin günler geçirdi. Aşağıdaki satırlar, siyaseti aşıp sokaklara taşan bu tartışmadan sıkılan zihinlere ilaç gibi gelecek mizahi bir eleştiri...

Bakın bakalım asıl siyasi simger başörtüsü (türban) mı yoksa O mu?

"Sünnet Olmak" siyasal simgedir. Yasaklansin!

Sünnet neden bir siyasal simgedir?

1) Sünnet halkın inananlar ve inanmayanlar şeklinde kamplara ayrılmasına yol açmaktadır.

2) Sünnet bir mahalle baskısı unsurudur. Bildiğiniz gibi sünnet düğünlerinin bir kismi mahallelerde yapilmakta ve mahallenin diger sakinleri, kendilerini baskı altında hissetmektedir.

3) Sünnet çocuklarına giydirilen kıyafetlerde ''Maşallah'' yazısı, bu körpe dimağları kaderciliğin kara ellerine teslim etmektedir. İşte bu çocuklar da ileriki yaşlarinda, "Ödevi yarin getirir misin?" şeklinde yöneltilen soruya, ''İnşallah'' diye cevap vermekte, bu cevap da diğer öğrenciler üzerinde baskı unsuru oluşturmaktadır.

4) Sünnet türbandan bile daha tehlikelidir. En azindan türban görülüp başı ezilebilen bir tehlikedir. Oysa sünnet, sinsi ve gizli yollardan amacına ulaşmak için çalışmanın simgesi haline gelmektedir.

5) Sünnet olan çocuklara bilindigi uzere ''ssnnet çocuğu'' denmektedir. Oysa çocuklarımızın ''laik ve çagdaş çocuk'' olması, ülkemizi ilerletecek yegane güctür.

6) Bilindigi sünnet operasyonu sırasında dualar okunmaktadır. Bu merasim, yaşları kücük olan çocukların beyinlerinin yıkanması anlamına gelmektedir.

7) Sünnet masum bir operasyon olarak gösterilemez. Sünnet operasyonu ile,''şeriatın kestiği parmak acımaz'' sozüne gönderme yapilmakta, böylece çocuklar şeriatçı olarak yetiştirilmek istenmektedir.

İşte bu sebeplerle, masum bir operasyon olarak gosterilmeye çalışılan sünnet'in siyasal bir simge olduğu açıkça ortaya çıkmaktadır.

Sünnet yasaklanması, bizi çağdas uygarlık düzeyine çıkaracak bir adımdır!