Kabinin İçinde 1.5 Saatlik Kabus
Kabinin İçinde 1.5 Saatlik KabusPalandöken Dağı'nda Gondol lift (kabin) mekaniğinde meydana gelen arıza yüzünden yaklaşık 100 kadar kayakçı havada bir buçuk saat korkulu anlar yaşadı.

09 Şubat 2008 21:36

Palandöken Dağı'nda Türkiye Kayak Federasyonu'nun işlettiği Gondol lift (kabin) mekaniğinde arıza meydana gelince yaklaşık 100 kadar kayakçı havada bir buçuk saat korkulu anlar yaşadı.
Palandöken Dağı'na kış sporları yapmak isteyen kayakçılar, 22 numaralı istasyondan zirveye Gondol liftle çıkmak isteyen 100 kadar kayakçı, mekanik sistemin ray lastiklerinde meydana gelen arıza nedeniyle havada asılı kaldı.


Gondol lifte mahsun kalanlar, cep telefonlarıyla yakınlarını arayarak kendilerini merak etmemelerini istedi. Bu esnada bir grup teknisyen ise Gondol lift mekaniğinde meydana gelen arızayı gidermek çalışma başlattı. Yaklaşık 20 dakikalık bir çalışmanın ardından mekanik tesislerdeki arıza giderildi.


Gondol liftten inen kayakçılar, aşağıda bekleme istasyonunda kendilerini merakla bekleyen yakınlarına sarılarak, sakinleşmeye çalıştı. Gondol lift işletmecileri ise sistemin teknik bir arızadan meydana geldinin korkacak ciddi bir şey olmadığını dile getirerek,"10 yılda bir yaşanacak olan ray sisteminden lastik çıkması olayı nedeniyle kısa süreli bir teknik sorun yaşadık. Korkulacak bir şey yok" diye konuştular.


CİHAN