+ Konu Cevaplama Paneli
1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 1 2 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 14

Konu: 2007'yi Değerlendirelim

 1. #1
  Vefakar Üye sitem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2007
  Mesajlar
  306

  Standart 2007'yi değerlendirelim


  KARTEL'İN 2007'Sİ

  Kartel medyası geride bıraktığımız 2007’yi de İslâm’a, dindar çevrelere saldırıyla geçirdi.

  Diline doladığı imam hatip, başörtüsü, cami, namaz, oruç gibi konular üzerine yaptığı haberleriyle mütedeyyin çevreleri hedef alan, karalamaya çalışan kartel medyası bu uğurda pek çok yalan ve iftiraya imza attı.

  Kartel medyası geride bıraktığımız 2007’yi de İslâm’a, dindar çevrelere saldırıyla geçirdi. Diline doladığı imam hatip, başörtüsü, namaz, oruç gibi konular üzerine yaptığı haberleriyle mütedeyyin çevreleri hedef alan, karalamaya çalışan kartel medyası, bu uğurda pek çok yalan ve iftiraya imza attı.

  Ankara Prebiteryen Kilisesi Papazı Yavuz’un “Bu kadarını biz bile yapamazdık” yönündeki açıklaması, 2007’ye damgasını vurdu.


  1- Hürriyet, Milliyet ve Akşam gazetelerinin manşetten verdiği haberler yalanlandı. Kartel gazetelerinin Eyüp Belediye Başkanı Ahmet Genç ile ilgili sokaklara ve bulvarlara kendisinin ve çocuklarının isimlerini verdiği yönündeki haberler tamamen uydurma çıktı. Gazetemize konuşan Eyüp Belediye Başkanı Ahmet Genç; Milliyet, Akşam ve Hürriyet gazetelerine tazminat davası açacağını vurguladı. (VAKİT / 17.02.2007)

  2- Akşam gazetesi Şubat ayı içindeki haberinde, Şevki Yılmaz'ın, eski bir memur olan abisi Aziz Yılmaz'ın TSE'de torpilli işe başladığını iddia ederek, manşetten hedef gösterdi. Aziz Yılmaz, kendisinin 23 yıl memurluk hizmeti bulunduğunu sınava girmesine gerek olmadığını, hukuki incelemeleri yaptıktan sonra gazete aleyhine dava açacağını söyledi.

  3- Kaçak ve ruhsatsız içkili mekânların avukatlığını yapan kartel gazetelerinden Akşam, geçtiğimiz Ocak ayı sonunda El Kaide operasyonları çerçevesinde örgüt evi olduğu iddiasıyla baskın düzenlenen Konya’daki bir evde 4-9 yaş arasındaki çocuklara El Kaide andı okutulduğunun ortaya çıktığını iddia etti. Akşam’ın “Anaokulunda El Kaide andı” başlığını taşıyan Zeki Dursun imzalı haberi, 31 Ocak 2007 tarihli Sabah gazetesinde, Savaş Ay tarafından abartılarak gündeme getirilmişti. İddiaları yalanlanan Savaş Ay, Vakit’e konuşmuş, “Dolduruşa geldim. Yanlış yaptım. Oraya örgüt evi olarak gitmiştim. Ama içeri girdiğimde şaşırdım. Yanlış yapmışlar” diyerek özür dilemişti. Akşam’ın dünkü sayısında yeniden ısıtarak verdiği haberin, Savaş Ay imzasını taşıyan haberle neredeyse aynı olması dikkat çekti. (VAKİT / 18.03.2007)

  4- Mart ayında Fatih’teki merkezi basılarak bilgisayarlarına el konulan İnzar Dergisi’nin Nisan sayısını milletvekillerine göndermesi, kartel gazetelerini rahatsız etti. Başta Hürriyet ve Akşam gazeteleri olmak üzere kartel gazetelerinin terör dergisi diyerek derginin TBMM’ye gönderilmesini eleştirmesi tepkiye sebep oldu. Kartel gazetelerinin kendilerini terör örgütü olarak lanse etmesine sert tepki gösteren İnzar Dergisi Yazı İşleri Müdürü Zeki Ergin, “Dergimiz yasal prosedürlere uygun kurulmuş ve hâlâ da bu prosedürlere göre yayın hayatına devam etmektedir. Ancak haksız ve iftira dolu ithamlarla, saldırılarla ve dışlamalarla bu ülkede kimse maksadına ulaşmamış ve ulaşamaz da” dedi. (VAKİT / 08.04.2007)


  5- Kanal D, Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi öğretmeni atamasındaki 1300, fizik öğretmeni atamasındaki 15 sayılarını, “bir öğretmen grubunun kayırılması” olarak verdi. Oysa ortada şöyle bir gerçek var: Din öğretmenleri kayırılmadı. Aksine, tepki endişelerinden dolayı, ihtiyacın çok altında bir kadro alabildi!.. Milli Eğitim Bakanlığı'nın verilerine göre, tam 9184 din öğretmeni açığı var. Buna karşılık sadece 1300 kadro verilebildi. Yani ihtiyacın sadece yaklaşık yüzde 15’i karşılanabildi!.. Fizik öğretmenliğinde ise norm kadro 4732, mevcut öğretmen sayısı 5411. Yani, fizik öğretmenliğinde 679 fazlalık var! (VAKİT / 08.09.2007)

  6- “Mitingcilere veto” başlığıyla duyurduğu haberde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, Cumhuriyet mitinglerinin organizatörlerini Köşk'e davet etmediğini iddia eden kartel gazetesi Milliyet, Cumhurbaşkanlığı tarafından yalanlandı. (VAKİT / 09.09.2007)


  7- Eyüp Sultan Camii’nde kadınlar için ayrılan yer dışında, erkekler arasında namaz kılmak isteyen kadını camiden kovulmuş gibi lanse eden kartel yazarı, yine yalanlandı. İstanbul Müftülüğü, yaptığı resmi açıklamada, kartel yazarının yalan yazdığını ve söz konusu kadının 19 Temmuz 2007 tarihinde Regaip Kandili gecesinde erkeklerin arasında namaz kılmak istediğini ve bunun üzerine tartışmaya sebep olduğunu belirtti. (VAKİT / 01.10.2007)

  8- Akşam gazetesi, büyük bir yalana imza attı. 7 Nisan 2004 tarihinden beri Türkiye’de yaşayan İmdat Kaya Hocaefendi’nin Amerika’da olduğunu ve yurda dönmek için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan yardım istediğini yazdı. Gazetemiz, Akşam gazetesinin Amerika’da olduğunu öne sürdüğü İmdat Kaya Hocaefendi’ye ulaştı. Vakit’e konuşan İmdat Kaya Hocaefendi, “Bu haberin tamamı yalan. Ben Türkiye’ye geleli 3.5 sene oldu. 7 Nisan 2004 tarihinde Türkiye’ye geldim. Hakkımdaki davaların tamamı sonuçlandı” dedi. (VAKİT / 02.10.2007)

  9- Milliyet gazetesinin gündeme getirdiği Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Erdal İnönü’nün vefatı ile ilgili ailesinin yaşadığı Pembe Köşk'e taziyeye gitmek istediği fakat kardeşi Özden Toker ve yeğeni Gülsün Bilgehan tarafından kabul edilmediği yönündeki haber yalanlandı. Hem Cumhurbaşkanlığı hem de İnönü ailesi iddiayı yalanladı. (VAKİT / 03.11.2007)

  10- Kartel, beton yığınını tarihi eser yaptı. Büyükşehir’den cevap gecikmedi.
  Milliyet gazetesinin önceki gün ‘Tarihini gömen ülke’ başlığıyla manşetten verdiği haber de yalanlandı. Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, söz konusu kartel gazetesinin manşetten verdiği haberin gerçeği yansıtmadığı vurgulandı. (VAKİT / 13.11.2007)


  11- Kasım ayı içinde kartel gazeteleri Amasya'da 4 kız öğrencinin ‘yurtta dini baskı’ sebebiyle okuldan kaçtığını diline doladı. Ancak gerçek öyle değildi: Söz konusu öğrencilerden ikisi dini baskı gördükleri ileri sürülen yurtta hiç kalmamıştı. Malum medya organları tarafından bir süredir dillendirilen “dini baskı okuldan kaçırttı” iddiasının baştan sona yalan olduğu son olarak Meclis İnsan Hakları İnceleme Komisyonu tarafından gözler önüne serildi. Bu yöndeki iddialar üzerine oluşturulan alt komisyon üyelerinin Amasya’da yaptığı incelemeler sonucunda hazırlanan raporda, “dini baskı” iddiasının gerçek dışı olduğunun ortaya konulmasıyla kartel medyasının kamuoyundan özür dilemesi isteniyor.

  12- 20 Kasım tarihli sayısında, Malatya cinayeti iddianamesinde, olayı aydınlatmak adına misyonerlerin tüm faaliyetlerinin masaya yatırılmasından rahatsızlık duyduğunu ortaya koyan Milliyet, bu uğurda bir sonraki gün, yani 21 Kasım’da da koca koca üç yalana birden imza attı. (VAKİT / 23.11.2007)


  13- Hürriyet ve Vatan gazetelerinin İETT’nin İmam Hatip Lisesi öğrencilerine özel servis aracı tahsis ettiği yönündeki haberleri, çarpıtma çıktı. Haberlerin yalan olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve İETT yetkilileri, İETT’de ‘Depar Servis Hizmeti’ uygulamasının olduğunu ve bu kapsamda çok sayıda otobüsün çalıştığını açıkladı. İETT’nin ‘Depar Servisi’nden Hava Harp Okulu öğrencileri ve Polis Okulu öğrencileri de yararlanabiliyor. Ayrıca bu kapsamda hakim ve savcılar için de 36 otobüs hizmet veriyor. (VAKİT / 14.12.2007)

  14- Malum medya organları tarafından bir süredir dillendirilen “dini baskı okuldan kaçırttı” iddiasının baştan sona yalan olduğu son olarak Meclis İnsan Hakları İnceleme Komisyonu tarafından gözler önüne serildi. Bu yöndeki iddialar üzerine oluşturulan alt komisyon üyelerinin Amasya’da yaptığı incelemeler sonucunda hazırlanan raporda, “dini baskı” iddiasının gerçek dışı olduğunun ortaya konulmasıyla kartel medyasının kamuoyundan özür dilemesi isteniyor. (VAKİT / 01.12.2007)

  15-Lisede namaz”, “Yolda zorunlu namaz molası”, “Metroda toplu namaz”, “Cami gibi devlet hastanesi”, “Abdest suyu hurafesi”, “Tesettür Faciası”… Mütedeyyin insanlarla ilgili sayısız yalan haber üreten kartel medyasının hazımsızlıkta ulaştığı son nokta bir fotoğraftaki cami siluetine gösterdikleri tahammülsüzlük oldu. Kartel basını, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Eşi Hayrünnisa Gül’ün Köşk sitesine koydukları ikili fotoğrafı “Gül çifti cami silueti önünde”, “İlk poz cami silueti önünde” diyerek eleştirdi.

  “Açıkça cami düşmanlığı” olarak nitelendirilen haberler, Köşk tarafından yalanlandı. Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada “fotoğraf bir nişan merasimi sırasında İstanbul Conrad Otel’de çekilmiştir” denildi.

  16- Milliyet 5 Eylül tarihli sayısında “şehirlerarası otobüslerde namaz molası talebi arttı” diye manşet attı. Samsun’dan İstanbul’a giden bir otobüsün, yolcuların talebi üzerine “namaz molası” vermesini büyük bir skandal olarak duyurdu!.. Bir bayan yolcunun Milliyet’e şikâyeti üzerine hazırlanan haberde, diğer yolcuların da olaya tepki gösterdiği iddia edildi. Vakit, otobüs şoförü ve firma yetkilileri ile yaptığı görüşmeler sonucunda, sadece bir yolcunun tepkisinin söz konusu olduğunu, diğer yolcuların ise ya namaz kıldıklarını ya da beş dakikalık molayı ihtiyaç gidermek, dinlenmek için kullandıklarını gözler önüne serdi.

  Milliyet’in “tavrı” buna rağmen devam etti. “Laik ülkede namaz molası verilemeyeceği” mantığından hareket eden Milliyet ısrarını sürdürdü. Vakit, bu tavra 9 Eylül 2007 tarihli sayısıyla cevap verdi: “Papaz bile namaza daha saygılı!..” Turizmcilerin Milliyet’in tavrına ilişkin değerlendirmeleri, “Avrupa’da rahipler bile bu tavrı göstermezler” cümlesinde toplanırken, Vakit’e konuşan Ankara Prebiteryen Kilisesi Papazı Yavuz, “Ben herhangi bir gazetede yönetici olsaydım, böyle bir haberi kullanmazdım” dedi. Papaz Yavuz, bu konuda şunları söyledi: “Eğer ben bu papaz kimliğimle, aynı zamanda gazetenin başında olsaydım ve böyle bir haber önüme gelseydi, kullandırmazdım. Evet, bir gazete aynı şekilde inanmayabilir ancak saygısızlık edemez. Kabul etmek lazım, burası Müslüman memleketi. Halkının çok büyük çoğunluğu Müslüman. Herhangi bir gazetede sorumluluk sahibi birisi olsaydım o haberi yayınlamazdım.”
 2. #2
  Vefakar Üye sitem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2007
  Mesajlar
  306

  Standart  BİR İSTATİSTİĞİN ORTAYA KOYDUKLARI  Hürriyet’in internet sayfasında “irtica” yazıp bir arama yaptığınızda önünüze 1997-2007 arasını kapsayan 1. 959 sonuç geliyor.

  Buna göre, 2007’nin son haftası itibarıyla haber ve yorumlarında 99 defa “irtica” kelimesi geçen Hürriyet’in diğer yılardaki dökümü ise şöyle:

  2006 274,
  2005 74,
  2004 81,
  2003 109,
  2002 97,
  2001 111,
  2000 268,
  1999 194,
  1998 489,
  1997 163.

  İrticaı” son 10 yılda en fazla kullanan köşe yazarı eski bir Hürriyet’çi olan Emin çölaşan.

  Çölaşan yazılarında tam 116 defa “irtica” kavramına yer vermiş.

  Onu Bekir Coşkun (81),
  Oktay Ekşi (63),
  Ertuğrul özkök (52),
  Tufan Türenç (49),
  Sedat Ergin (47) ve
  Fatih Altaylı (41) izliyor.
  özdemir İnce 30
  Ahmet Hakan 26
  Erman Toroğlu 2
  Cengiz çandar 1
  İlter Türkmen 1

  “Gerici”nin istimâline gelince; toplamı 729 defa olurken, ilk sıraları paylaşan isimler de diğer kategorilere göre fazlaca değişmedi:

  Yalçın Bayer 70,
  Emin çölaşan 53,
  Hadi Uluengin 40,
  Oktay Ekşi 32,
  Cüneyt ülsever 23,
  özdemir İnce 19,
  Bekir Coşkun 16


  Hürriyet’in son 10 yılda 408 defa kayıtlarında geçen kelime ise “yobaz”. Bu yılın son haftasına kadar 25 defa kayıtlara giren bu kelime, 2000 yılında 65, 1999’da ise 56 kez kullanılmış. İlk üç isim ise

  Yalçın Bayer (32),
  Oktay Ekşi (28) ve
  Bekir Coşkun (24).


  4 bin 718’lik kayıtla “türban”, Hürriyet’in “irtica ve türevleri” listesinde en ön sırada bulunuyor. AK Parti’nin iktidar geldiği 2002 yılında 305 olan “türban” kelimesi, 2007’de ise patlama yaparak 873’e ulaşıyor. Refahyol Hükümeti döneminde bu kelimenin Hürriyet’te kendisine sadece 31 defa yer bulabilmesi de dikkat çeken bir başka detay. Gazete yazarlarının “türban”a ilişkin skalası ise şöyle:

  Emin Çölaşan 221,
  Ertuğrul özkök 184,
  Yalçın Bayer 183,
  özdemir İnce 136,
  Bekir Coşkun 113,
  Ahmet Hakan 98,
  Tufan Türenç 80,
  Mehmet Ali Birand 76,
  Yalçın Doğan 76,
  Oktay Ekşi 70,
  Cüneyt ülsever 67,
  Mehmet Y. Yılmaz 62,
  Enis Berberoğlu 55,


  Milliyet, Vatan ve Akşam’da da “irtica interlandı”ndan kavramlar yine yoğunluklu kullanımlara sahne oluyor. Yazarlara göre arama dökümünün yapılamadığı Milliyet gazetesi sadece 2007 yılına ait verilerindeki 467 kayıtlık “türban” ile dikkat çekiyor. Gazetede yine bu yıl içerisinde

  dinci” 143,
  “irtica” 84,
  “yobaz” 53,
  “gerici” 43,
  “dinciler” 23,
  “yobazlar” 21 ve
  “gericiler” 6 defa geçiyor.

  Vatan gazetesinin son üç yılı içine alan arama kayıtlarında da

  “türban” 1.320
  “irtica”409
  “yobaz”67
  “gerici”44


  Akşam’da ise

  “türban” 2000 yılına kadar uzanan bir tarih aralığında 7 .535 defa yazılırken,
  “irtica” bin 800,
  “gerici” 572,
  “yobaz” da 387 kez sayfalarda yer almış.


  Hürriyet, son on yılda “laiklik” kavramını haber ve köşe yazılarında 3 . 723 kez kullanmış.

  Burada dikkat çekici olan nokta ise 1997’de 113 olan kayıt sayısının
  1998-2002 aralığında ortalama 220’lerde seyredip,
  AK Parti’nin iktidara gelmesiyle birlikte ise “patlaması”.

  Buna göre 2003’de bir önceki yıla göre yüzde 25’lik bir artışla 296 olan “laiklik” kullanımı, sonraki yıllarda da şu çizgiyi izliyor:

  2004 414,
  2005 343,
  2006 564,
  2007 809.

  Gazete yazarlarından “laikliği” köşesine taşıyan bazı isimler ile taşıma sayıları da şu şekilde sıralanıyor:

  Özdemir İnce 191,
  Yalçın Bayer 166,
  Oktay Ekşi 93,
  Ertuğrul özkök 71,
  Emin çölaşan 67,
  Tufan Türenç 67,
  Bekir Coşkun 57,
  Ahmet Hakan 52.

  “Laiklik” aramalarında diğer gazetelerden Akşam 2000-2007 aralığında 3 820 sonucu getirirken, Vatan ise son üç yılda 842 haber ve yorumda bu kavramı kullandı. Milliyet de, 2001’den 2007’ye kadar 1. 728 defa “laiklik” kelimesini kayıtlara geçirirken, Ocak 2007’den Aralık 2007’e kadar ise tam 533 defa içinde “laiklik” geçen haber ve yoruma sayfalarında yer verdi.


  OLUMLU SIFATLARDA İSTEKSİZLER

  Yobaz, irtica, gerici” gibi, dini algılamada olumsuz bakış açısını yansıttığı aşikâr olan kavramlarda yüksek rakamlara ulaşan, bu kavramları bazen binlerce kez kullanan gazeteler, dine olumlu en azından nötr yaklaşımı gösteren kavramları ise sayfalarına almakta isteksiz görünüyorlar.

  Mesela Tufan Türenç, 1997’den bu yana “dindar” kelimesini sadece bir kez yazısında geçirmiş.

  Son on yılda

  M. Yakup Yılmaz 5,
  Oktay Ekşi 8,
  Bekir Coşkun da 23 defa yazılarında “dindar”a yer vermişler.

  Yine Hürriyet’in tamamında

  4.718’lik “türban”a karşılık başörtüsü” 1.468 kez kendisine yer bulabilmiş.

  Olumlu bir niteleme olduğu kuşku götürmez “Müslümanca” ise 10 yıl boyunca yalnızca 13 defa, “mütedeyyin” de 107 defa Hürriyet kayıtlarında yer alıyor.

  Müslümanca --> 13
  Mütedeyyin --> 107

  Milliyet’te ise son üç yılda

  42 kez “mütedeyyin”,
  507 defa “dindar”,
  639 defa da “başörtüsü

  ibaresi haber ve yorumlarda kullanılmış.

  Akşam’da son 10 yıldaki “mütedeyyin”in kullanımı ise 148 ile sınırlı kalıyor.

  Son üç yılda “dindar”ı 112 defa kullanan gazete ise Vatan.
  HABER KAYNAĞI İÇİN


 3. #3
  Yasaklı Üye yatağanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Nov 2007
  Mesajlar
  1.014

  Standart

  2007 y?l? bir dönüm y?l? olmuştur. Laik kesimin bütün kozlar?n? kullanmalar?na rağmen geri ad?mlar atmaktan kurtulamad?klar? bir y?l.
  Giden cumhurbaşkan?na "Bakal?m bu işin sonu nereye varacak" dedirten bir y?l olmuştur.
  Anadolunun as?l sahiplerinin şöyle bir kendine geldiğini gösterdiği bir y?l olmuştur.
  Geçen asr?n karanl?klar?n?n yavaş yavaş kalkt?ğ?n?n her kesimden insanca fark edildiğinin y?l? olmuştur.
  Cennet asa bir bahar?n başlang?ç müjdelerinin görüldüğü bir y?l olmuştur ve hakeza
  laik kesime güle güle...

 4. #4
  Ehil Üye Ahsen Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2007
  Mesajlar
  3.286

  Standart

  Laik kesim yerini lay?k kesime b?rakabildi mi acaba?

 5. #5
  Yasaklı Üye yatağanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Nov 2007
  Mesajlar
  1.014

  Standart

  ?yi günlere gidiyoruz kardeşim. Güzel günler bizi bekliyor. Bu y?l bu art?k herkes taraf?ndan fark edildi.

 6. #6
  Pürheves Hatice_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2007
  Mesajlar
  291

  Standart

  Say?n sitem paylaş?m?n?z için teşekkürler,istatistikler Türkiye'yi kimlerin sürekli bir deprem içerisine sürüklediğinin aç?k bir delilidir.

  Eğer insanoğlu edepten mahrum ise insan değildir.

  İnsanın hayvandan farkı edeptir.

  Gözünü aç ve Allah'ın bütün kelamına dikkat et.

  Ayet ayet bütün Kur'an'ın manası edeptir.

  Mevlana


 7. #7
  Pürheves nesl_hn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2007
  Bulunduğu yer
  izmir
  Mesajlar
  208

  Standart

  ben pek umutlu değilim. Yasa ad? alt?nda ki tüm haks?zl?klar devam edecek gibi görünüyor.Umar? herşey sizlerin düşündükleri gibi gelişir.
  Mala mülke mağrur olma,deme var mı ben gibi.
  Bir muhalif rüzgar eser,savurur harman gibi!
  !

 8. #8
  Yasaklı Üye Cennetâsâ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2007
  Mesajlar
  5.827

  Standart

  gelen sene giden seneyi aratmas?n da..

 9. #9
  Ehil Üye Selim Akif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Bulunduğu yer
  istanbul
  Mesajlar
  2.965

  Standart

  1.....seçimler
  2.....fener şampiyon
  3.....Benazir butto
  4.....12 şehit..hakkari
  5.....Birinci abinin vefat?
  6.....Cumhutbaşkanl?ğ?
  7.....Başörtüsü serbest olacak umudu

  Bismillahirrahmanirrahim


  Elif, Lâm, Mîm.
  İnsanlar, imtihandan geçirilmeden,
  sadece "İman ettik" demeleriyle bırakılıvereceklerini mi sandılar?


  Do men think that they will be left alone on saying,
  "We believe", and that they will not be tested?


 10. #10
  Pürheves nesl_hn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2007
  Bulunduğu yer
  izmir
  Mesajlar
  208

  Standart

  Alıntı Selim Akif Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

  7.....Başörtüsü serbest olacak umudu
  son seçeneğe aldığınıza göre hiç umut yok demek.
  Mala mülke mağrur olma,deme var mı ben gibi.
  Bir muhalif rüzgar eser,savurur harman gibi!
  !

+ Konu Cevaplama Paneli

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

   

Benzer Konular

 1. 2007 Hac Fotoğrafları
  By Barla in forum Resim - Fotoğraf Galeri
  Cevaplar: 11
  Son Mesaj: 29.01.08, 18:47
 2. 2007 de Ne Oldu ?
  By zahid in forum Serbest Kürsü
  Cevaplar: 19
  Son Mesaj: 04.01.08, 19:44
 3. Ad-Aware 2007
  By ahmetmustafa in forum Program İndirme
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 24.06.07, 13:42
 4. 2007 Oks İçin Dua
  By harry_potter in forum Dualar
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 12.02.07, 09:08
 5. Wiley.AutoCAD.2007.and.AutoCAD.LT.2007.Bible.Jul.2
  By OmerHattap® in forum Kitap, Dergi, Albüm Tanıtımları ve E-Kitap Paylaşımları
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 28.10.06, 11:04

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
Google Grupları
RisaleForum grubuna abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0