Böyle rezalet olmazBalıkesir `in Edremit ilçesi, Ramazan `ın ilk günü bir rezalete sahne oldu. Romanlar Derneği , Ramazan Eğlencesi adı altında önceki gece bir etkinlik düzenledi. Şehit Hamdibey Meydanı`ndaki eğlenceye Edremit Kaymakamı Ekrem Büyükata , Belediye Başkanı Yunus Bozbey , İlçe Milli Eğitim Müdürü Atanur Çağlayan , İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Yeler , İlçe Müftüsü Ramazan Tekin de davet edildi. Kalabalık bir vatandaş topluluğunun bulunduğu gecede, protokolün gelmesinin ardından müzik başladı.

MAKYAJ DA YAPMIŞLAR

Sahneye yarı çıplak dansöz kıyafeti giydirilip çıkarılan kız çocukları, protokolün önünde dansöz gibi oynamaya başladı. Yüzlerine makyaj da yapılan 4 ile 6 yaşındaki çocuklar, oyun havası eşliğinde göbek atmaya başladı. Yaklaşık yarım saat sahnede kalan çocuklar, gösterileri bittikten sonra sahneden anneleri tarafından alındı.

Küçük kızların dansından sonra Başkan Bozbey dışındaki protokol üyeleri, görüntülendiklerini fark edince alandan ayrıldılar. Program daha sonra popstar Erkan `ın şarkılarıyla son buldu. Daha sonra yetkililer tarafından yapılan açıklamada, `Romanlar Derneği `nin ilk defa düzenlediği bir etkinlikti. Ortada bir yanlış var, biz de farkına vardık ve gerekli uyarılar yapıldı. Bu tür yanlışlıkların tekrarına kesinlikle izin verilmeyecek` denildi.
Bugün 2007-09-15 02:59:02 Haber7