Dünya onu Tahran’ın tanınmayan bir belediye başkanıyken İran’ın en köklü siyasetçilerinden Haşimi Rafsancani’yi devirdiği cumhurbaşkanlığı seçimleriyle tanıdı. Daha göreve geldiği ilk günlerde “İsrail haritadan silinmeli” diyerek şimşekleri üzerine çekti.
Ardından nükleer enerji projesine start verdi ve Amerika’nın Saddam’dan sonraki baş düşmanı oldu. Ancak özel hayatıyla ilgili hiçbir bilgi gündeme gelmedi. İran Cumhurbaşkanı’nın evli ve 3 çocuk sahibi olduğu biliniyor. Ancak, eşi, iki oğlu ve kızının ne adı ne de fotoğrafları İran basınında yayınlandı. Ahmedinecad dün ilk kez İran Devlet Televizyonu’na günlük yaşamını anlattı. İşte bilinmeyen Ahmedinecad:

Karıma yardım ederim

*Cumhurbaşkanı olmadan önce evde çok fazla vakit geçirirdim. Hatta alışverişleri ben yapardım. Şimdi işten fırsat bulduğum zamanlarda karıma mutfakta yardım ediyorum.

*Yemek yapmayı çok iyi bilirim ve severim. Tüm İran yemeklerini kolaylıkla yapabiliyorum. Harika çorba ve buğulama yaparım.

*Önceden akrabalarımı çok sık ziyaret ederdim. Şimdi zaman bulunca annemi ziyaret edebiliyorum. Diğer akrabalarım bana geliyor.
Vatan