Konu Kapatılmıştır
1. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 39

Konu: RisaleForum Düşüncelerimiz

 1. #1
  Ehil Üye Abdulbaki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2006
  Yaş
  56
  Mesajlar
  3.610

  Standart RisaleForum Düşüncelerimiz

  Risale-i Nurlara hizmeti esas alan ve bütün dünyaya onları ilan ve neşretmeyi gaye edinen risaleforum sitemizi yeni teması ile daha çok sevdik ve tebrik ediyoruz.

  Zamanımız insanları "Serîüsseyir olan bu zamanın evlâdına" hakikatına mazhardılar.Bu vesileyle teknolojik bütün vasıtalar "serîüsseyir olan bu zamanın evlâdına" hizmet edecektir.Çünkü bu bir nimetir.Bu nimeti Allah'ın yolunda kullanmak o nimete bir şükür olmalıdır.

  Hem her bir fen bir esmanın tecellisi dahilinde o isme dayanarak ortaya çıkmaktadır.Zamanımız o fenlerin hükmettiği bir asırdır.Elbette "Onun için akıl ve ilim ve fen hükmettiği istikbalde, elbette burhan-ı aklîye istinat eden ve bütün hükümlerini akla tespit ettiren Kur'ân hükmedecek." hakikatı teknoloji ve fennin imkanları ile hükümranlığını gösterecektir.

  Hem şu müjdeyle de şevke gelmeliyiz. "İstikbalde İslâmiyetin kuvvetiyle medeniyetin mehasini galebe ederek şems-i İslâmiyetin büyük milletler ve kıt'alar üzerinde hâkim olacağını beyan ve ispat ederek..."

  Evet muhterem kardeşlerim.Risaleforum Risale-i Nurlara hizmete yirmibini aşan üyesi ile devam ediyor.Allah daha nice hizmet gönüllülerini istihdam etsin.Vesile olanlardan ve güzel paylaşımda bulunanlardan da Alah razı olsun diyoruz.

  Hasseten kardeşlerimizden de risaleforum düşüncelerini paylaşmalarını arzu ediyoruz.

  Biz ise hem insancasına, hem Müslümancasına yaşamak istiyoruz. (Bediüzzaman)


 2. #2
  Müdakkik Üye CAN KARDEŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Bulunduğu yer
  zonguldak
  Yaş
  45
  Mesajlar
  885

  Standart

  İnşallah evimize gelen bu buyuk dershaneden istifademiz yuksek olur
  İnşallah bu niğmeti iyiye kullanıp amacına uygun hizmetini tamama ulaştırmaya birvesilede biz oluruz

 3. #3
  Ehil Üye insirah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2007
  Bulunduğu yer
  Kure-i Arz
  Mesajlar
  3.312

  Standart

  Her insan,kendi ayinesiyle,kalp durumuyla seyreder alemi...
  İmani noktada inkişaf ettikçe,bize verilen her nimeti,mana-i harfi ile okuma kabiliyeti verilecektir.Menfi bir durumu da müsbete çevirebilecek bir seciye ihsan edilecektir o kişiye...

  İşte,Risale-i Nur'un Bayrami da bu olsa gerek...

  Barla'da,Gurbette,3 köylü ile hizmete başlayan üstadımız;''Bu hakikatleri dünyaya okutturacağım''..derken ki inanışı ve azminin meyvelerini yemekteyiz...

  İnternet ve tv denilince ,menfi olarak bize zarar veren araçlar aklimiza geliyor.Ancak,nurun ışığı her yeri aydınlatacağı için,bu yerlerdeki ateşi de serinletecek ve hizmet ettirecektir islama,kur'an'a,Nura...

  İnterneti hayirli yönde kullanma yollarini bize açan Risaleforum ve ekibine ve bu forumu Nurlandirmakta ihlasla sebatla sadakatla nurdan aldiklari feyz ile buraya taşıyan tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum...

  Rahman,Resul ve üstadimiz razi olsun inşallah...
  Kainattaki gidisati izlesek ve israfin ve intizamsizligin olmadigini gorsek,sanirim bu bizim icin en buyuk tahkik egitimi olacaktir.

 4. #4
  Ehil Üye **Muttakİ** - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Bulunduğu yer
  İSTANBUL
  Mesajlar
  1.650

  Standart

  Risale forum kesinlikle sanal dershanemiz...

  ben bir çok hakikate bu sitede farkına vardım
  "İki günü birbirine eşit olan zarardadır" buyuruyor ya efendimiz;
  bu hadisi şerifi form sayesinde uygulayabiliyorum.

  Risaleforum sayesinde hergün yeni hakikatler,fıkıh,siyer,temel bilgiler,risaleler,üstadım hakkında herşey kısacası dünya ve ahiret hayatım için her geçen gün yeni şeyler öğreniyorum...

  Risaleforumdaki her üye bana güven veriyor herkes sanki
  aile dostlarımız abilerim ablalarım kardeşlerim...

  Risaleforumda dünya sıkıntılarımın da hafiflettiğini düşünüyorum.Biliyorumki sıkıntılarımı paylaşabileceğim zor günlerimde yanımda olacak bana çözüm bulmak için yanımda olacak nurdaşlarım var.Bu beni dahada mutlu ediyor...

  Formu bu güvende tutmak yönetmek kurallarından taviz vermemek üyelerin sıkıntılarıya uğraşmakta zor ve meşaketli bunun da farkındayız.Rabbim emeği geçenlerden binlerce kez razı olsun..
  Muttaki Hayrunisa....

  Misafirlik tuhaf şey...
  Oradasın,ama oralı değilsin...
  Önüne sofralar kuruluyor,izzet-ikram görüyorsun ama hiç bir şey sana ait değil...
  Rahatın yerinde de olsa kalkıp gideceksin birgün,gitmek zorundasın...
  Misafirlik dünya hayatına ne çok benziyor ve dünya hayatı misafirliğe...


  Hizmette SINIR ve SİNİR yoktur

 5. #5
  Ehil Üye hadema - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2008
  Mesajlar
  1.622

  Standart

  Evet R.Nurun okunması ve okutulması ve adeta büyük bir Nur Medresesi hükmünde meseleleri okuyup anlamamız açsından çok önemli bir görev üstleniyor.
  Allah emeği geçenlerden Razı Olsun.
  bu hayatın gayesi ve neticesi hayat-ı ebediye olduğu gibi, bir meyvesi de, hayatı veren Zât-ı Hayy ve Muhyîye karşı şükür ve ibadet ve hamd ve muhabbettir ki, bu şükür ve muhabbet ve hamd ve ibadet ise, hayatın meyvesi olduğu gibi, kâinatın gayesidir.


 6. #6
  Ehil Üye hadema - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2008
  Mesajlar
  1.622

  Standart

  Sâniyen: Mâdem Risâle-i Nur, bu mu'cize-i kübrânın elinde, bir elmas kılınç hükmünde hizmetini göstermiş; ve muannid düşmanlarını teslime mecbur etmiş; hem kalbi, hem ruhu, hem hissiyâtı tam tenvir edecek ve ilâçlarını verecek bir tarzda, hazîne-i Kur'âniyenin dellâllığını yapan ve ondan başka mehazı ve mercîi olmayan ve bir mu'cize-i mâneviyesi bulunan Risâle-i Nur, o vazifeyi tam yapıyor. Ve aleyhindeki dehşetli propagandalara ve gayet muannid zındıklara tam galebe çalmış ve dalâletin en sert kuvvetli kalesi olan tabiatı, Tabiat Risâlesi ile parça parça etmiş ve gafletin en kalın ve boğucu ve geniş daire-i âfâkında ve fennin en geniş perdelerinde, Asâ-yı Mûsâ'daki Meyvenin Altıncı Meselesi ve Birinci, İkinci, Üçüncü, Sekizinci Hüccetleriyle gayet parlak bir tarzda gafleti dağıtıp, nur-u tevhidi göstermiş.
  Elbette, bize lâzım ve millete elzemdir ki: Şimdi resmen izin verilen din tedrisâtı için, hususi dershâneler açılmaya izin verilmesine binâen, Nur şâkirdleri, mümkün olduğu kadar, her yerde küçücük birer dershâne-i Nuriye açmak lâzımdır. Gerçi, herkes kendi kendine bir derece istifade eder; fakat herkes herbir meselesini tam anlamaz. İmân hakikatlerinin izahı olduğu için, hem ilim, hem Mârifetullah, hem huzur, hem ibâdettir. Eski medreselerde beş on seneye mukabil, inşaallah Nur medreseleri beş on haftada aynı neticeyi temin edecek; ve yirmi senedir ediyor.
  Hem hükümet, bu millet ve vatanın hayat-ı dünyeviyesine ve siyâsiyesine ve uhreviyesine pekçok faydası bulunan bu Kur'ân lemeâtlarına ve Kur'ân dellâlı olan Risâle-i Nur'a, değil ilişmek, belki tamamıyla terviç ve neşrine çalışmaları elzemdir ki, geçen dehşetli günahlara keffâret ve gelecek şiddetli belâlara ve anarşîliğe karşı bir set olabilsin.
  Said Nursî  "Elbette, bize lâzımdır ki. " ile başlayan son iki paragraf, Üstadımızın Gençlik Rehberi adlı eserinde mevcud olup, buraya da alınmıştır. (Nâşirler)
  bu hayatın gayesi ve neticesi hayat-ı ebediye olduğu gibi, bir meyvesi de, hayatı veren Zât-ı Hayy ve Muhyîye karşı şükür ve ibadet ve hamd ve muhabbettir ki, bu şükür ve muhabbet ve hamd ve ibadet ise, hayatın meyvesi olduğu gibi, kâinatın gayesidir.


 7. #7
  Pürheves Acz_i Mutlak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Nov 2008
  Mesajlar
  151

  Standart

  forumu bir süredir takip ediyorum sessiz sedasız sadece okuyorum.Allah hepinizden razı olsun.
  VÜCUDUNU MUCİDİNE FEDA ET.

 8. #8
  Ehil Üye seyyah_salih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2007
  Bulunduğu yer
  Şan(S)lıUrfa'DaN
  Yaş
  51
  Mesajlar
  15.435

  Standart

  10 senelik nurdan firakıma son veren ihlaslı nur talebelerinin olduğu bir mekan,
  dersane,
  hakikat seyri..
  marifet seyahatı..
  yalnızlıklarda uhuvvet lezzeti..
  muhabbet keyfiyeti..
  neşr-i envar-ı kuraniye manasını tahakkuk ettiren tebliğ meşalesi..
  beni bana getiren dost, sevgili, hakikatim, kardeşlerim, dostlarım, risale-i nur iştiyakla koşturan sevdam, davam, duam, saadetim, feyzim , saadetim, tüm güzellikler seninle olsun, seninle buldurulsun sevgili risaleforum..
  sana daha çok medhiyeler dizmek isterdim ama...fehim kısır..kalem kısa...tşkler efendimm..sizlere minnetarım dostlarım..


  Yani, "Eğer dostlardan mufarakat olmasaydı, ölüm ruhlarımıza yol bulamazdı ki, gelsin, alsın."

  Marifet ufku....

  Muhabbet denizinde çalan bir melodi gibidir

 9. #9
  Ehil Üye Fehim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2007
  Yaş
  57
  Mesajlar
  1.866

  Standart

  Risale forum kemiyeten 20.000 üye adedini bulmakla sahasında önemli bir başarı yakalamıştır ama bence asıl başarısı bundan çok, her nüansta Nur muhiblerine kucak açması ve hepsini aynı şefkat ve hamiyet ile kucaklamasıdır.Muvakkat arızalar yada gönül koymalar olmuş olabilir lakin genel olarak değerlendirildiğinde zor ve taassuba açık bir saha olan manevi hizmet kervanına ehemmiyetli katkı yaptığı ortadadır.Sanal zeminde NUR MEDRESESİ olarak benimle birlikte çok kardeşlerimizin şevkini ve kuvve-i maneviyesini takviye ettiğine inanıyorum.

  Allah sebep olanlardan ve bu güne ulaşmada hizmeti geçen kardeş ve abilerden ebeden razı olsun...

 10. #10
  Ehil Üye Abdulbaki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2006
  Yaş
  56
  Mesajlar
  3.610

  Standart

  Risaleforum sitesi şahsım adına forumlarda ilk göz ağrımdır ve benim için önem arz etmektedir.

  Risaleforum sitesini Risale-i Nurlara ve üstadıma vesile zemini olarak tanıdım,gördüm ve böyle devam etmesini istiyorum.

  Risaleforum sitesi çok farklı mizaç ve fıtratta olan Risale-i Nur muhataplarını çok yakın iletişime ve uhuvvete vesile olduğunu bizzat yaşadık ve yaşamaya da devam etmekteyiz. Bu uhuvvete ve iletişime zarar vermek isteyenlere müsaade edilmemelidir.

  Risaleforum sitesi adını Risale-i Nurlardan almış ve vizyonunu Risale-i Nurlar ile belirlemiş bir sitedir. Böyle inanıyorum ve bu vizyona uygun olmayan mesajlara ve kişilere elbette ki uyarılar yapılıp gerekli tedbirler alınmalıdır.

  Risaleforum sitesi nefislerin çarpıştığı bir zemin değildir. Hakikatlerin inkişafına vesile olan bir zemindir. Bu manada "Hakkın hatırı alidir hiç bir hatıra feda edilmez." düsturu gereğince bütün mesele hakkı üstün tutmak olmalıdır.Hakkı inciten davranışlardan hep birlikte akrepten ve yılandan kaçar gibi uzak durmamız gerekir.

  Risaleforum sitesi sanal bir alem olmakla birlikte yaptığı vazife itibarıyla hakiki bir müzakere platformu ve paylaşım vesilesidir.

  Risaleforum sitesi bizlere yani Risale-i Nurlara muhatap olanlara çok şeyler katmıştır. Sosyal hayatta bu kadar sık bir araya gelemeyen ve görüşemeyen kardeşler mizaç ve meşrep farklılığının rağmına bir araya gelerek yardımlaşmış ve müzakereler yapmıştır. Bu vazife çok önemlidir ve inayat-ı ilahiyenin celbine inşallah vesile olacaktır. Bu vazife küçümsenmemelidir.

  Risaleforum sitesinde zaman zaman teferruat mevzularında hisler ve nefisler araya girmiştir. Ancak ihlas, sadakat ve metanet timsali kardeş ve ağabeylerimiz devreye girerek bu konuların ateşini söndürmüşler ve orta yolu göstermişlerdir.

  Risaleforum sitesi aşırılıklara ve aşırılara fırsat vermemiş ve art niyetlileri içinde barındırmamış ve barındırmayacaktır.

  Risaleforum sitesi kardeşler arasında Risale-i Nur merkezli müfritane irtibata vesile olmuş diğer meselelerde hep vasatta olmayı gerekli kılmıştır ve böyle olması elzemdir.

  Elbette ki her zeminin ve zamanın bir hükmü ve şartları vardır.Risaleforum sitesinin de bir zemini ve şartları olmuş ve olmalıdır.

  Risaleforum sitesi yirmi binleri geçen üyeleri,yöneticileri ve moderatörleriyle Üstada ve Risale-i Nurlara gönül vermiş insanların ortak buluşma zeminidir. Bu zemini muhafaza etmek hepimizin görevidir. Hakikatleri hislerimize ve nefsimize kurban etmeden ve de alet etmeden aşırılıklardan kaçınmalı ve hadd-i vasatta devamı sağlamalıyız ve bunu başarmalıyız.

  Selam,dua ve muhabbetlerimle....

  Biz ise hem insancasına, hem Müslümancasına yaşamak istiyoruz. (Bediüzzaman)


Konu Kapatılmıştır

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

   

Benzer Konular

 1. Risaleforum'a....
  By Yonetici in forum Şiirler
  Cevaplar: 28
  Son Mesaj: 29.04.14, 11:18
 2. Risaleforum'a selam
  By Nurs in forum Tanışma
  Cevaplar: 12
  Son Mesaj: 12.10.09, 07:47
 3. RisaleForum 3 Yaşında
  By Yonetici in forum Genel Duyurular
  Cevaplar: 21
  Son Mesaj: 13.09.09, 00:58
 4. RisaleForum Toolbar
  By SeRDeNGeCTi in forum Genel Duyurular
  Cevaplar: 20
  Son Mesaj: 05.09.08, 14:03

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
Google Grupları
RisaleForum grubuna abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0