+ Konu Cevaplama Paneli
1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 1 2 3 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 25

Konu: Sahte Peygamberler İçin Hacet Namazı???

 1. #1
  Yasaklı Üye Ene-Zerre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Bulunduğu yer
  Kainat Mescidi...
  Mesajlar
  2.455

  Question Sahte Peygamberler İçin Hacet Namazı???

  بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحٖيمِ  “Felâket ve helâket asrı” olan ahirzamandayız.
  Herkesin bildigi gibi,bu zaman tüm münkeratın her yeri istila ettigi,
  sünnet-i seniyyenin umumiyetle terkedildigi,
  sünnet bir yana farzların küçümsendigi,inkar ve nefsanice te’vil edildigi,
  Kur’an’ın mehcur,metruk,
  Allah’ın ise apaçık inkar edildigi bir zamandır.

  Ahirzaman devresinde şeytanın soldan yanaşması (dine muhalif) olduğu gibi elbette sağdan yanaşması (dini sapıkça, yorumlama,nefsani te’vil etme,müteşabih ayetler üzerine zelilce yorumlamalar vs) da vardır.

  Burada inşaAllah şeytanın oyunlarından birini zikredecegim.
  Mevzu sözde “Müslüman” olan zındıkların,sahtekarların,hokkabazların
  peygamberliklerini ilan etmeleri ve doğru olup olmadıklarını ispat için hacet namazı kılmamızı tavsiye etmeleridir!
  …………………………………………….
  ”Sahte,yalancı” peygamberlik daha Resul-i Ekrem(a.s.m.) vefat etmeden zuhur etmiş bir dalalettir/sapıklıktır.

  Sahte peygamberlerin zuhur edecegini Rasûlü's-Sekaleyn(a.s.m.)
  (tüm cin ve ins topluluğuna gönderilen) haber vermiş,bazılarıyla da daha hayattayken karşılaşmış,hatta onlar daha zuhur etmeden rüyasında görmüştür.

  Bu konudaki onlarca hadis-i şeriflerden ikisini nakledeyim.

  İbnu Abbas (radıyallahu anhümâ) anlatıyor:

  "Müseylime-i Kezzab, Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm) zamanında [Medine'ye] geldi ve:

  "Eğer Muhammed bu işi (hilafeti) kendinden sonra bana bırakırsa ben ona tabi olurum" demeye başladı.
  Sonra kavminden kalabalık bir cemaatle Medine'ye geldi. Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm) da Sabit İbnu Kays İbni Şemmas ile birlikte ona uğradı. Bu sırada Aleyhissalâtu vesselâm'ın elinde bir dal parçası vardı. Arkadaşlarının arasında oturmakta olan Müseylime'ye yaklaştı ve:

  "Sen benden şu parçayı istemiş olsan dahi bunu sana vermem! Sen, Allah'ın senin hakkındaki emrini asla tecavüz edemeyeceksin.
  (Şayet bana itaatten) yüz çevirecek olursan Allah mutlaka senin hakkından gelecektir. Öyle zannediyorum ki, sen hakkında bana ne gösterilmiş ise, o gösterilmiş olan kimsesin! [İşte Sabit, bana bedel sana cevap verecek!" buyurup, oradan ayrıldı.]

  "Ben bir gün rüyamda, elimde iki altın bilezik gördüm. Yine rüyamda onlara fazla bir ilgi göstermiştim. Allah Teala hazretleri: "Onlara üfle!" diye vahyetti, ben de üfledim, derken uçup gittiler.
  Ben bunları, benden sonra çıkacak iki yalancı ile yorumladım."

  [Ravi, Ubeydullah der ki]: "Bunlardan biri, San'a'nın sahibi el-Anesî, diğeri de Yemame'nin sahibi Müseylime'dir."(1)

  “Ümmetimde otuz tane yalancı çıkacak hepsi de kendisinin peygamber olduğunu iddia edecek. Halbuki ben peygamberlerin mührüyüm (sonuncusuyum) ve benden sonra peygamber de yoktur.(2)
  …………………………………………….
  Maalesef şahid oluyoruz ki, sahte peygamberler hala zuhur etmekte ve avamı şüpheye düşürmektedirler.Bunlardan biri aynı devirde ve aynı ülkede yaşadığımız zındık,sahtekar İskender Ali Mihr’dir.

  Bu hokkabaz ve ahmak taifesi insanları İskender’in sözde “Resul”lügüne davet etmekte ve inanmazsanız hacet namazı kılınız demekten de geri durmamaktadır.Onun ve taifesinin bu tür sözleri neredeyse çoğu İslami forumlarda bulunmakta ve göz önünde durmaktadır.

  Müşahedelerim sonucu şunu anladım ki;tv ve magazin gibi malayaniyatta alim,dinde ise cahil olan bir kısım avam kemsi bu sahtekarın gerçekten resul olup olmadığını anlamak için hacet namazı kılmaktadırlar ve gözlemlerime göre bazıları da bu namaz sonucu bu hokkabazı tasdik etmektedirler.Bu konunun fıkhi hükmüne dair bir şeyler yazmanın faideli olacağını düşünüyorum..

  Sahte peygamberler ve ahmak taifeleri der ki:”Resul olup olmadığımızı hacet namazı kılarak Allah'tan ögrenin!”
  İslam uleması (mealen) şöyle icma etmişlerdir:

  1-Dinde Kur'an,Sünnet,icma ve kıyas esastır.Rü'ya ile hüküm verilmez. Çünkü rüyalara, vehim, hayal ve şeytan karışabilir. Karışmamış olanları da, tevilli, tabirli olabilir!

  2-İ.A’zam(r.a.) gibi İslam alimleri der ki;herhangi bir zındık çıkıp peygamberligini ilan ettiyse,ona "bana mu'cize göster" demek küfürdür!

  Niye mi?Çünkü ondan mu'cize istemek onun peygamberligine ihtimal vermektir!

  Kur'an ise peygamberimizin son peygamber olduğunu kesinkez bildirir!Bu konuda mütevatir sünnet ve ümmetin icması vardır.Sahih aklın hükmü de budur!

  3--Hz.Resulullah(a.s.m.) Müseylime-i Kezzab'ın sahte peygamberligini ilan etmek için kendisine gönderdigi elçilere onların da Müseylime’ye inanıp inanmadıklarını sual etmiş,Müseylime sahtekarına inandıklarına dair cevap gelince şöyle ferman buyurmuştur:

  "Eger elçilerin öldürülmeyecegine dâir bir kâide olmasaydi, sizin boynunuzu vurdururdum!"durun hele Hacet namazı kılayım dememiştir!

  Ne o ne de onun ashabı sahte peygamberleri duyduğunda hacet namazı kılmamış,tersine çıkıp aslanlar gibi,kendini resul ilan eden zındıklarla savaşmışlardır!!!

  Sahte resulün resul olup olmadığı için namaz kılmak,"dur hele ateşe dokunayım elimi yakar mı" demek kadar ahmakçadır,zındıkçadır!Çünkü bu konudaki hüküm Kur’an’da bellidir:

  Muhammed, sizin adamlarınızdan hiç birinin babası değildir; fakat O, Allah'ın Resulü ve peygamberlerin sonuncusudur. Allah, her şeyi lâyıkıyla bilendir.(Ahzab-40)

  Hülasa:Rezillerin resul olup olmadıklarını anlamak için hacet namazı kılmak onların peygamberligine ihtimal vermek olduğundan küfürdür!Böyle bir hareket o kişide imanın olmadığını,kalmadığını gösterir..

  [Allah iman ister tüm ayetlerine,
  Haşa ihtimal yoktur onun yanlış haber vermesine]


  «Subhan’sın Ya Rab.,Senin bize bildirdiklerinden başka bizim bilgimiz yoktur. Şüphe yok ki alîm, hakîm olan Sensin.»
  (Bakara-32’den iktibas…)


  1)[Buharî, Menakıb 25, Megazî 70, 71, Tevhid 29; Müslim, Rü'ya 21]
  2) [Müslim, İmaret 170,Ebu Davud, Fiten 1,Tirmizî, Fiten 32.
  Hadisi, Müslim, Ebu Davud ve Tirmizî parça parça rivayet etmişlerdir. Rezin ise bu lafızla tahriç etmiştir.]

  Vesselam.
  Ene-Zerre
  11.02.09

 2. #2
  Ehil Üye alanyali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Bulunduğu yer
  Alanya
  Mesajlar
  2.491

  Standart

  Allah razı olsun kardeş..

  İskender Ali Mihr denen sapığın peşinden gidenler genelde saf ve dinini bilmeyip, denize düşenin yılana sarılması gibi bir hal içindeler..

  Forumda bir ara "Mihrali" adlı bir üye de bu İskender sapığının sözlerini söyleyip duruyordu..Bi de saf birşekilde "ben İskender Ali Mihr'den söz ettim mi" diye kaçak oynuyordu..Yahu dedik , rumuzuna bak da sonra bunu söyle..
  Gerçekten de çok saf insanlar olarak gördüm çoğunu..Çünkü aklı başında,İslamı,itikadı bilen, din ilimlerinin temelini bilen birisi bu sapığa aldanmaz..

  Bir de şöyle bir savunmaları var bunların : "İskender Ali Mihr, peygamber değil, resuldür " diyorlar..Hatta kendilerine "sahabe" namı bile veriyorlar..Biz sahabeyiz diyorlar..

  Bir forumdan aldığım ve kaydettiğim ibretlik bir yazıyı sizlerle de paylaşayım
  bir üye başından geçenleri anlatıyor :

  essealamu aleykum, bu yaziyla insanlari uyardiginiz icin Allah C.C. sizden razi olsun. bu konuda benimde soylemek istedigim bir kac sey var, uzun yillardan beri abd de yasiyorum ve o zamanlar canli yayin yapan turk tv ler falan yoktu burada, ve uzun zaman turkiyede ne olup bittiginden haberimiz yoktu, halbuku bu insan gercek yuzuyle turkiyede meshurmus. neyse ben ve kardesim musluman cemaatten uzun suredir ayri kalmamizdan dolayi,muslumanligimizi yasayamadigimiz dusuncesiyle bir arayisa girmistik, tam da ozamana denk geldi, bunun ilk muridlerinden bir bayanla tesadufen tanistik, kendisi gercekten cok iyi bir insan ve cani gonulden inanmis bu evrenesogluna, bizde o zamana kadar tarikatlar hakkinda hic bir bilgimiz olmadigi icin soyledigi seyler cok mantikli geldi, iste efendim nefis teskiyesini, Allahu tealayi zikretmemizi, herseyi anlatti, naksibendi olduklarini soyledi ve yanlis hatirlamiyorsam yukarida ismi gecen abdulcabbar borandan el aldik ve basladik derslerimizi yapmaya, aradan baya bir zaman gecti, ama bizim hic mehdilikten, resulluk iddiasindan haberimiz yok, sevinc icinde Allahim sana sukur amerika gibi bir yerde seyh bulduk diye gece gunduz dua ediyoruz, bir ay kadar sonra bir gun kapi calindi evde esim, kizkardesim, onun esi var, baktik kapida o hanimin oturdugu apartmanda yasayan bir bayan arkadasimizin misirda elezherde tahsil gormus sakalli hoca bildigimiz esi, elinde koca bir kitapla duruyor. iceri buyur ettik, o apartmana girip ciktigimiz goren hanimi soylemis, oda evrenesoglunun kitabini kaptigi gibi solugu bizde almis, acti kitabi, basladi okumaya, hepimiz sok olduk,icinde olmadik sacmalik yok, kurani kerimin turkce mealine benzetilmeye calisilmis bir sey, icinde bir yerde diyoki " ey iskernder el ekber kulumuz (hitaba bakarmisiniz yari turkce yari arabca) seni namaza niye kaldirmadik zannediyosun, kadir gecesinde namaz kilmak gunahlarin affi icin, oysa senin hic gunahin yok bu sebeple namazda kilmana gerek yok hem zaten sen her gun katimizda butun peygamberlere imam olup namaz kildiriyosun, yok teheccude kalkmana gerek yok senin yerine melekler kiliyo gibi bir suru sacmalik, hepimiz sok olduk, esim sinir krizi gecirdi, Allahu teala kendi affetsin bilmeden dinden bile ciktik galiba, neyse biz solugu bize anlatan bayanda aldik, neden boyle yaptin, neden sakladin bizden yok resulmus, mehdiymis, kitabi varmis dedik, iste soyleyecektim su oldu bu oldu, resulu yanlis anliyorsunuz karincaya bile resul denmis kurani kerimin bir yerinde, yunus emre ye ilham gelmis o yazdiklari hep Allahu Teala tarafindan falan gibi aciklamalar yapti, bizde dedik ki birdaha bizi arama sorma, ha bu arada kitabi getiren bey de yasar nurinin kitaplarin toplamis gelmis, iste aradiginiz dogru yol bu falan diye,dedikki biz almayalim, bu kadar yeter, zaten esim tarikatlara pek sicak bakmiyodu bu olayla iyice sogudu. zaten kisa bir sure sonra o insanlar baska eyalete tasindi ama bildgim kadari ile amerikada bir cok muridi var. biz tanidigimiz herkese anlatmaya calisiyoruz ama yeterli degil.cunku bizim durumumuzda bir suru insan var burada ve onlar bizim kadar sansli degiller. simdi yukarida diyanet isleri bunlarla ugrasmanin onlari muhatap almak oldugunu soylemis, bence cok yaniliyolar, her yerde ozellikle trt mademki devletin televizyonu, ve diyanette devlete bagli ve yurt disinda da hergun yayin yapiyo, mutlaka buradan halka aciklamalilar neyin ne oldugunu, cunku nur tv hergun yayin yapiyo, ve cogu insan bunlarin nur cemaatinden oldugun zannediyo. ayrica bu insanin etrafindaki muridlerinin cogunun onceden hic bir din bilgisi yok, ama ne yazikki simdi tam bir ihlasla baglanmislar, ve gercekten tam bir musluman gibi yasamaya calisiyolar, yazik bu insanlara. simdi pisman oldugum bir sey var ben kendimce bu yolun yanlis oldugunu anlatamaya calistim ama o zaman ama sormak aklima gelmedi, kurani kerim de de zikrediliyo butun insanlar bir araya gelse kurani kerim in bir ayetinin benzerini yazamazlar diye,arapcada grameri ile olsun, anlatis bicimiyle olsun, mukemmel, essiz, zaten dinledigin anda insan ne kadar cahil bile olsa anlar Allahu tealanin kelami oldugunu, ama bu evrenes oglunun kitabi, adam arapca bilmedigi ve turkce tercume okudugu icin anca bu kadarina yetmis gucu, cumleler devrik, grammer yok, yani ne bileyim ilkokuldaki cocuga okusan milyon tane hata bulur, soramadim bir (hasa) Allahu teala turce bilmiyomu diye, kisacasi, icim yaniyo buradaki bu insanlara, mutlaka bir sey yapmak lazim, cunku cogu bir cok muslumandan cok daha gayretliler ve ne yazikki apacik bir sapiklik icinde olduklarindan haberleri yok.Allahu teala kendisi akil fikir versin insAllah. Selametle

  hakdilaramdan:
  89'dan bazı müridlerini tanırım. çok hoş, samimi ve ibadetlerine düşkün gençlerdi. sonra beni bir konferansına davet ettiler. 'hay hay' dedim o zaman, gittim: bazı istiaze dualarını okudum. dikkatimi çeken, ben okudukça kelimeler boğazına düğümlendi. konuşamadı. sıkıldım çıktım. o gün bugün yeri bellidir bende..
  selametle

  ------------------------------


  cehennem ağzını açmış, bekliyor; cennet ise ağuş-u nazdaranesini açmış, gözlüyor.

 3. #3
  Ehil Üye YıldızMisal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Yaş
  38
  Mesajlar
  2.694

  Standart

  Aman Ya Rabbi!
  daha neler duyacağız..
  Bile bile korkusuzca Hakkı inkar edenler mi,yoksa din adına(!) sahtekarlık yapıp sapıtanlar mı daha küstah ??
  Konu YıldızMisal tarafından (11.02.09 Saat 21:47 ) değiştirilmiştir.

 4. #4
  Vefakar Üye Hakkâni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2008
  Bulunduğu yer
  Alemi Lahut
  Mesajlar
  515

  Standart

  evet kardeşler konuyu da cevabıda okudum. Bu şeytanlarla büyük cihatla cihat etmek lazım.. nakşibendilik şeyhlik sonra nur tv ile nurcu havası vermeler.. desisenin sahtekarlığın sinsiliğin bini bir para..

  Bu mihr ali şeytanının bir felsefeside Muhammed aleyhisselam hatemünnebiyyin imiş ama hatemürrusül değilmişmiş.. Kurana göre raullük sona ermemişmiş..

  Mühim ve yerinde bir konuya değinmiş ene zerre kardeş, tebrik ediyorum

 5. #5
  Pürheves ceyhun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2007
  Mesajlar
  257

  Standart

  ben ve kardesim musluman cemaatten uzun suredir ayri kalmamizdan dolayi,muslumanligimizi yasayamadigimiz dusuncesiyle bir arayisa girmistik, tam da o zamana denk geldi,

  bunun ilk muridlerinden bir bayanla tesadufen tanistik, kendisi gercekten cok iyi bir insan ve cani gonulden inanmis bu evrenesogluna, bizde o zamana kadar tarikatlar hakkinda hic bir bilgimiz olmadigi icin soyledigi seyler cok mantikli geldi, iste efendim nefis tezkiyesini, Allahu tealayi zikretmemizi, herseyi anlatti, naksibendi olduklarini soyledi ve yanlis hatirlamiyorsam yukarida ismi gecen abdulcabbar borandan el aldik ve basladik derslerimizi yapmaya,

  aradan baya bir zaman gecti, ama bizim hic mehdilikten, resulluk iddiasindan haberimiz yok, sevinc icinde Allahim sana sukur amerika gibi bir yerde seyh bulduk diye gece gunduz dua ediyoruz, bir ay kadar sonra bir gun kapi calindi evde esim, kizkardesim, onun esi var, baktik kapida o hanimin oturdugu apartmanda yasayan bir bayan arkadasimizin misirda el-ezherde tahsil gormus sakalli hoca bildigimiz esi, elinde koca bir kitapla duruyor.

  iceri buyur ettik, o apartmana girip ciktigimizi goren hanimi soylemis, o da evrenesoglunun kitabini kaptigi gibi solugu bizde almis, acti kitabi, basladi okumaya, hepimiz sok olduk,icinde olmadik sacmalik yok, kurani kerimin turkce mealine benzetilmeye calisilmis bir sey,

  icinde bir yerde diyor ki " ey iskender el ekber kulumuz (hitaba bakar misiniz yari turkce yari arabca) seni namaza niye kaldirmadik zannediyorsun, kadir gecesinde namaz kilmak gunahlarin affi icin, oysa senin hic gunahin yok bu sebeple namazda kilmana gerek yok hem zaten sen her gun katimizda butun peygamberlere imam olup namaz kildiriyorsun, yok teheccude kalkmana gerek yok senin yerine melekler kiliyor" gibi bir suru sacmalik,

  hepimiz sok olduk, esim sinir krizi gecirdi,

  Allahu teala kendi affetsin bilmeden dinden bile ciktik galiba, neyse biz solugu bize anlatan bayanda aldik, neden boyle yaptin, neden sakladin bizden yok resulmus, mehdiymis, kitabi varmis dedik,

  "iste soyleyecektim su oldu bu oldu, resulu yanlis anliyorsunuz karincaya bile resul denmis kurani kerimin bir yerinde, yunus emre ye ilham gelmis o yazdiklari hep Allahu Teala tarafindan" falan gibi aciklamalar yapti,

  biz de dedik ki "bir daha bizi arama sorma",

  ha bu arada kitabi getiren bey de yasar nurinin kitaplarin toplamis gelmis,

  "iste aradiginiz dogru yol bu" falan diye,

  dedik ki "biz almayalim, bu kadar yeter",

  zaten esim tarikatlara pek sicak bakmiyordu bu olayla iyice sogudu.

  zaten kisa bir sure sonra o insanlar baska eyalete tasindi ama bildigim kadari ile amerikada bir cok muridi var.

  biz tanidigimiz herkese anlatmaya calisiyoruz ama yeterli degil.cunku bizim durumumuzda bir suru insan var burada ve onlar bizim kadar sansli degiller.

  simdi yukarida diyanet isleri bunlarla ugrasmanin onlari muhatap almak oldugunu soylemis, bence cok yaniliyorlar,

  her yerde ozellikle trt mademki devletin televizyonu, ve diyanette devlete bagli ve yurt disinda da hergun yayin yapiyor, mutlaka buradan halka aciklamalilar neyin ne oldugunu,

  cunku nur tv hergun yayin yapiyo, ve cogu insan bunlarin nur cemaatinden oldugun zannediyo. ayrica bu insanin etrafindaki muridlerinin cogunun onceden hic bir din bilgisi yok, ama ne yazik ki simdi tam bir ihlasla baglanmislar, ve gercekten tam bir musluman gibi yasamaya calisiyorlar,

  yazik bu insanlara.

  simdi pisman oldugum bir sey var

  ben kendimce bu yolun yanlis oldugunu anlatamaya calistim ama o zaman ama sormak aklima gelmedi, kurani kerim de de zikrediliyor butun insanlar bir araya gelse kurani kerim in bir ayetinin benzerini yazamazlar diye,arapcada grameri ile olsun, anlatis bicimiyle olsun, mukemmel, essiz, zaten dinledigin anda insan ne kadar cahil bile olsa anlar Allahu tealanin kelami oldugunu, ama bu evrenesoglunun kitabi, adam arapca bilmedigi ve turkce tercume okudugu icin ancak bu kadarina yetmis gucu, cumleler devrik, grammer yok, yani ne bileyim ilkokuldaki cocuga okusan milyon tane hata bulur, soramadim bir (hasa) Allahu teala turkce bilmiyor mu diye,

  kisacasi, icim yaniyo buradaki bu insanlara,

  mutlaka bir sey yapmak lazim, cunku cogu bir cok muslumandan cok daha gayretliler ve ne yazik ki apacik bir sapiklik icinde olduklarindan haberleri yok.
  İbretlik...
  " Sohbet sünnet-i müekkededir ; en az iki günde bir bu sünnet yerine getirilmeli... "

  Hace Alauddin ATTAR

 6. #6
  Pürheves ceyhun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2007
  Mesajlar
  257

  Standart

  "Ben bir gün rüyamda, elimde iki altın bilezik gördüm. Yine rüyamda onlara fazla bir ilgi göstermiştim. Allah Teala hazretleri: "Onlara üfle!" diye vahyetti, ben de üfledim, derken uçup gittiler.
  Ben bunları, benden sonra çıkacak iki yalancı ile yorumladım."

  [Ravi, Ubeydullah der ki]: "Bunlardan biri, San'a'nın sahibi el-Anesî, diğeri de Yemame'nin sahibi Müseylime'dir."(1)


  1)[Buharî, Menakıb 25, Megazî 70, 71, Tevhid 29; Müslim, Rü'ya 21]


  Kaynak verilmiş ama; Rasulullah s.a.v.'in rüyalrı diye özellikle incelemiş olduğum için bu rivayeti hatırlayamadım.

  Bu hadisi verilen kaynaklarda kitapta; kağıt üzerine basılı gören var mı?


  " Sohbet sünnet-i müekkededir ; en az iki günde bir bu sünnet yerine getirilmeli... "

  Hace Alauddin ATTAR

 7. #7
  Ehil Üye alanyali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Bulunduğu yer
  Alanya
  Mesajlar
  2.491

  Standart

  Alıntı ceyhun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

  Kaynak verilmiş ama; Rasulullah s.a.v.'in rüyalrı diye özellikle incelemiş olduğum için bu rivayeti hatırlayamadım.

  Bu hadisi verilen kaynaklarda kitapta; kağıt üzerine basılı gören var mı?

  Kütüb-ü sitte de yer alıyor sanırım..

  bir de sünen-i tirmizide buldum bu rivayeti..


  cehennem ağzını açmış, bekliyor; cennet ise ağuş-u nazdaranesini açmış, gözlüyor.

 8. #8
  Dost gurkanocak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2009
  Mesajlar
  20

  Standart

  cok güzel bilgiler cok Allah(C.C.) razı olsun

 9. #9
  Yasaklı Üye Ene-Zerre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Bulunduğu yer
  Kainat Mescidi...
  Mesajlar
  2.455

  Standart

  Alıntı ceyhun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

  Kaynak verilmiş ama; Rasulullah s.a.v.'in rüyalrı diye özellikle incelemiş olduğum için bu rivayeti hatırlayamadım.

  Bu hadisi verilen kaynaklarda kitapta; kağıt üzerine basılı gören var mı?
  Bu rivayet Kütüb-i Sitte'de 5984. hadis olarak geçiyor.

  Hadisi İbrahim CANAN'ın "Kütüb-i Sitte Muhtasarı ve Şerhi" adlı eserinden aldım,16.cilt sahife 467,468..


  Bulamadı isen Arabi şekilde nakledeyim inşaAllah..

 10. #10
  Yasaklı Üye Ene-Zerre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Bulunduğu yer
  Kainat Mescidi...
  Mesajlar
  2.455

  Standart

  Allah sizlerden de razı olsun kardeşlerim.

  Bu Rezilullah herif üstad hazretlerini de ve diger azim imamları da kendine alet etmeye çalışıyor.

  Güya risaleler de Mektubat-ı Rabbani de ve diger azim tasavvuf imamlarının yazdıkları kitaplar da vahiymiş,bunun yazdıkları gibi haşa sümme haşa.

  Bu herifi tekfir edince müridleri de ayaklara dolanıyorlar,"İskender iyi biridir,nebi degilim resulüm diyor"diyorlar zındıklar..

  Ayetler üzerindeki tahrifler de cabası.Sünneti zaten kafalarına göre kabul ederler.

  Arife işaret kafidir.

+ Konu Cevaplama Paneli

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

   

Benzer Konular

 1. Namazı Hissetmek İçin Ne Yaptınız?
  By Yeni Said in forum Fıkıh
  Cevaplar: 24
  Son Mesaj: 13.10.11, 16:15
 2. Farkında Olmadığımız Muhteşem Bir Hazine: Hacet Namazı
  By hak_yol_islam in forum İslami Nitelikli Yazılar
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 05.01.09, 21:05
 3. Namazı Aksatmak İçin Neden Yoktur!
  By Ali_Dildade in forum Resim - Fotoğraf Galeri
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 29.01.08, 17:17
 4. Cevaplar: 9
  Son Mesaj: 19.12.07, 12:15
 5. Sabah Namazı İçin Çaba Göstermek
  By Ebu Hasan in forum Fıkıh
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 11.11.06, 09:45

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
Google Grupları
RisaleForum grubuna abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0