Hayirli günler

Ben üniversite egitimimi (Almanca Ögretmeni) Almanyada bitirdim ve Istanbul a dönüs yaptim. Benim durumuma uygun özel okullara basvurabilmem icin Ankaradan gelecek olan denkligimi beklemek zorundayim...Bu arada özel bir dil kursunda almanca ögretmenligi yapmak istiyorum. Ancak basim örtülü oldugundan basvuru yaptigim dil kurslarindan ( Istanbul) teklif gelince karsilastigim soruyu tahmin edebilirsiniz. Ancak teklifi kabul edersem manen cok zorlanacagimdan eminim ve nasil davranacagimi bilemiyorum..Su an bir cikmazin icindeyim...
Sizlere sorum su olacak, Istanbulda bildiginiz özel dil kurslari varmidir? Ögretmenlik yababilmem icin tüm kurslarda basörtümü cikartmak zorunlulugu oldugunu biliyorum, cünkü hepsi Milli Egitim Bakanligina bagli. Ancak belli özel okullarda müdürlerin özel olarak bayan ögretmenlere bu konuda hassas davrandiklarini ve okul icerisinde kolaylik gösterdiklerini biliyorum.( Örnek: Ayni katta bay ögretmen bulunmuyor vs.)
Internette maalesef fazla bir bilgiye ulasamadim. Dedigim gibi Istanbul a (18 sene sonra) yeni tasindigim icin fazla sorabilecegim cevrem yok.
Insallah sizin önerilerinizi bekliyorum.
Allah simdiden sizlerden razi olsun..
Cok tesekkürler..