Büyük resmi görmek için resmin üzerine tıklayın...
Teyp Tahir Gürdere Ağabey’i herkes tanır. Nazillilidir. Risale-i Nur’un çok yerlerini ezbere okur. Ders yaparken muhtelif yerlerde bulunan aynı mevzuları birbiri ardına okur. Risale-i Nur’un meslek ve meşrebini çok iyi bilir. Nerede, ne zaman, niçin ve nasıl hizmet edileceğini anlatır.


Tahir Ağabey geçenlerde misafirimiz oldu. Gece boyu ezber dersler dinledik. Hatıralar anlattı, sohbet ettik. Söz Cevşen’den açılınca dedi ki:


-Geçen yıl Doğu Anadolu gezisinde bulunurken Ağrı’ya uğramıştık. Dershanede misafirdik. Nusret Hocamla gece geç saatlere kadar sohbet ettik. Sabah ezanıyla uyanınca Nusret Hoca’mı elinde Büyük Cevşeniyle gördüm. “Hocam yatmadınız mı?” diye sordum. Yatmadığını, her günkü dersi olan Büyük Cevşen’i okuyup bitirdiğini söyledi. Yirmi otuz yıldır bunu yapıyormuş. Hem hayranlık duydum hem de günlük evrad olarak Büyük Cevşen’in okunduğunu öğrendim.


Aylar sonra Senirkent’te bulunan Ali İhsan Tola Ağabey’i ziyaret ettiğim de bunu anlattım. Ağabey de: “Biz de otuz yıldır aynısını yapıyoruz kardeşim. Çünkü Üstad’tan öyle gördük. Üstad, Büyük Cevşen’i her gün bitirirdi.” dedi.


Fotoğraflar


1-Nusret Bayraktar Hocaefendi


2-Ali İhsan Tola ağabey