allahim;
Ak sacli ihtiyarlar,bagri yanik analar,gönlü yaralanmis yetimler,bütün Türk ve Müslüman kullarin hep birden duaya geldik.Sesimiz,sana minarelerden memleketimin bütün müslüman dünyasina ses verenmabedlerinden yükseliyor...Kalbimizi sana actik.Gözlerimizde senin nurun,kalbimizdesenin vecdin,ruhumuzda senin askin var...Mabedlerinde aglayan,surlarin üzerinde feryad eden,müslüman iklimlerinde matem tutan yeisli türk sedasini isiten Rabbim;ruhumuzda kopan feryadlara aci ve bizi koru.
Günahlarimiza tövbe ederek sehitlerimizin ruhundaki kutsiyete siginarak sana secde ediyoruz.Müslüman ruhunu temsil eden camilere hac diktirme allahim.
yediyüz senedir minarelerinde okunan ezan sesine bizi hasret ettirme allahim.
Topraklar altinda millet icin ölen sehitlerini mezarinda aglatma allahim.
yediyüz seneden beri denizlerin hakimi,sarkin hakimi olduk.Bizi düsmanlarimiza esir eyleme Yarabbi.
sarkin üstünde dalgalanan matem sancagi bütün esir olan müslüman dünyasinin matemi ilan ediyor.
Iste biz bugün o siyah bayragin altinda ruhumuzdan tasan hickiriklar arasinda sana yalvariyoruz allahim
asirlardan beri hükümran olan türkün,bugün bütün milletlerin telin edecegi bir zulm ile mukaddesati,istiklali hayati, herseyi mahvoluyor...Biz allahim, senin adaletine sigindik.Bizim,her adaletin fevkinde,her kavmin üstünde en büyük kuvvetimiz olan allahim,seksen milyon Türkün kalbinde senin vecdin,senin askin var.ve biz bu ask ile Türkün hakkini bütün cihana,milletlara bagiracak ve anlatacagiz.Türkler ancak Türk sultaninin,halifesinin hükmünde yasar.ve biz hürriyetimiz icin seksen milyon Türk genc ,ihtiyar,cocuk sesimizi isittirene kadar bagiracagiz. Cihanimizda sen zahir ol Yarabbi.
Sesini sana ilahi mabedlerinden tekbirler,tehlillerle yükselen Türkün sesini isit ve bizi kurtar Yarabbi.
Huzurunda diz cöktük.Sana bütün vicdanimiz,bütün imanimizla yalvariyoruz.imdat dileyen yasli gözlerimiz,merhametine siginan matemli kalbimiz,hicran dolu ruhumuzla sana ibadet ediyor ve yalvariyoruz.
Hükümran oldugumuz topraklarda bizi süründürme allahim.
camilerimizde yanan din ve iman kandillerini söndürme allahim.
Fatihlerin,bütün hakanlarin san ve seref ülkesinde olan hilalini eksik etme allahim.
Düsmanlara hakkin kuvvetini tanit bizi kurtar allahim.