Alıntı insirah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
sevgili admin abilerim ve meraklı dostlar...siteyi 24 saat kontrol altında tutmakmı istiyosunuz???ama uyumakta istiyosunuz nasıl olcak??? ben size şöööle bi japon icadı sunayım....

Japon bilimadamları* henüz prototip olarak üretilen ve 2007′de piyasaya sürülmesi planlanan bir kask ürettiler. Bu kaskın özelliği* doğrudan beyinden aldığı ve gönderdiği sinyallerle uykudayken de internette sörf yapabilmeye izin vermesi!

2 mb’e kadar hızı destekleyen kask içinde dahili ADSL modem bulunduruyor. En güzel yanı ise* Matrix filmindeki gibi enseye herhangi birşeyin saplanmak zorunda olmaması. Çünkü kask tamamen manyetik çalışıyor.

Kaskı kullanırken rüyanızda kendinizi kendi bilgisayarınızın başında görüyor ve yabancılık çekmiyorsunuz. Rüyanızda elinizi oynatarak fareyi kımıdattığınızı gördüğünüzde ekrandaki fare işareti de oynuyor ve bu şekilde internet sitelerinde dolaşabiliyorsunuz.

“Kask içinde Antivirüs ve Firewall yazılımları yüklü olarak geliyor. Böylece beyninize herhangi bir hacker saldırısı yapılamıyor” diye açıklamada bulunan yetkililer* oluşan endişeleri şöyle giderdiler: “Çoğu kişiyi en çok üzen şey rüyanızda girdiğiniz sitelerden dosya çekememek oldu. Yani internette dolaşabiliyorsunuz ancak kayıt yapamıyorsunuz* uyandığınızda herşey siliniyor çünkü. Bunu da beynin korteks kısmında kullanılmadığını tahmin ettiğimiz bir alanı hafıza olarak kullanarak çözmeyi planlıyoruz. Şu andaki deneklerde çok büyük bir probleme rastlamadık. Bir iki felç olayı dışında deneklerin %99′unda seyirmeler* istemsiz kasılmalar ve çişini tutamama gibi küçük problemler oldu ve bunlar da yakında aşılacak…”
problemler çok ilginç...