Turkcell in "bedava "yazın "8040"a mesaj atın haftada 2 gün bedava konusun kampanyasında Turkcell'in kurnazlığı ortaya çıktı.

Turkcell in "bedava "yazın "8040"a mesaj atın haftada 2 gün bedava konusun kampanyasında Turkcell'in kurnazlığı ortaya çıktı.

Türkcell abonesiyseniz 8040'a mesaj attığınız takdirde mesajınıza Türkcell tarafından hemen cevap geliyor.

Cevapta yazan şu: "Kampanyanız başladı: 28 Aralıka kadar ..... Ve .......... günleri, tüm Turkcellilerle ayda yurtiçi 64 saat bedava konusacaksınız. Turkcellin keyfini çıkarın"

Bu mesaj sonrası siz sanıyorsunuz ki bu iki gün sabahtan akşama, gece 00'dan 23:59'a kadar bedava konusacağız. Halbuki durum hiçde öyle değil. "Turkcellin keyfini çıkarın" mesajından sonra eğer konuşmaya başlarsanız sizi bir sürpriz bekliyor demektir. Çünkü belirtilen gün içinde bir mesaj gelecek ve o mesaj size "Bu dakikadan sonra bedavadır" diye bir uyarıda bulunacak. Ama o mesaj gelmeden önce "Bedava konuşma sürenizi başlatan mesajı bekleyin. Bedava konuşmaya o mesajdan sonra başlayabilirsiniz" tarzı bir uyarı mesajı gelmediği için siz bol keseden atmış oluyorsunuz.

Yani, size örneğin "Salı ve Cuma " günleri olarak bildirim yaptılar. Siz de Salı sabahı elinize telefonu alıp konusmaya başladınız. Nasıl olsa bedava ya... Sonra öğleden sonra bir ara bir mesaj geldi. Bu saatten itibaren gece 23:59a kadar Turkcell konusmalarınız ücretsiz olacaktır diye.... Ama size ilk kampanya başladığında böyle birşey dememişlerdi ki... Bu mesajı alana kadar ki tüm görüşmelerinizi tarifeniz üzerinden yine ücretlendirecekler.

Lütfen dikkatli olup bu tuzağa düşmeyin.

Www.Moralhaber.net