Sabit disk karakterleri her geçen gün gittikçe büyüyor. Dosyaların internet üzerinde kısa süreli barındırılması ve buradan paylaştırılması fikri, kullanıcıların büyük ilgisini çekiyor.Sabit diskte sığmayan dosyalar için artık internet siteleri devrede.
Sabit disk karakterleri her geçen gün gittikçe büyüyor. Dosyaların internet üzerinde kısa süreli barındırılması ve buradan paylaştırılması fikri, kullanıcıların büyük ilgisini çekiyor.

Siteleri barındırmak için hizmet veren hosting firmaları, kullanıcıların güvenli ve her zaman erişebilecekleri dosyaları saklamak için yer aramalarını fırsat bilerek bu işe soyundu. Bu hizmet sayesinde de kullanıcılar artık her dosyayı sabit diskinde bulundurmak için bu tarz alanlara taşıyabilecek. Hizmetin kullanıcılara sağladığı birçok faydası var.

Öncelikle hizmet aldığınız yer güvenli bir yerse ve parolayla korunuyorsa, her zaman ihtiyaç duyabileceğiniz dosyaları burada bulundurabileceksiniz. Böylece seyahat anında, takviminize, adres defterinize veya önemli dokümanlarınıza dilediğiniz her bilgisayardan rahatlıkla ulaşabileceksiniz.

Bilgisayarda meydana gelecek arızalanmalarda dosyaların 2. bir yedeği internet kayıtlı olarak duracak. Dosya sakalama hizmeti veren ve bu işlemler için yıllık yüzlerce dolar isteyen servislerin yanı sıra, hemen her şeyin bedavasını kullanabileceğiniz, internette dosya saklama işlemi de bu sayede bedavaya gelecek. Sanal servisler adı verilen bu servislerin en önemli özellikleri, sıradan birer sabit disk olmanın ötesinde farklı hizmetler sunuyor olmaları.

İşte bedava sabit disk hizmeti veren siteler: http://rapidshare.de, www.yousendit.com, www.bigupload.com, www.filefactory.com, www.savfile.com, http://briecase.yahoo.com, http://www2.contactoffice.com, www.streamload.com, www.fileloge.com, www.esnips.com

Kaynak: internethaber.com