1- Stili Basitleştirmek: Bilgisayarıma Sağ Tıklayın.. Gelişmiş>performans Buradaki Ayarlara Girin.. En İyi Performans İçin Ayarla Yazısının Yanındaki Balocuğa Tıklayın.. Tamam İle Ayrılın.. Bilgisayar Win98 Stiline Döner ve Performans Artar..

2- Prefetch Klasörünün Temizliği: C:\WINDOWS\Prefetch Klasörüne Girin ve İçindeki Dosyaların Tamamını Temizleyin.. Bunu Sık Sık Yapın ki Performansınız Artsın..

3- Açılışı Hızlandıralım: Başlat>Çalıştır msconfig Yazın.. Açılan Pencerede Yukarıdan Başlangıç Bölümüne Gelin..

Oradaki İşaretlerin Hepsini Kaldırın.. Sadece msnmsngr , ultility tray ve sisusbrg'ın Başına İşaret Koyun ve Tamam İle Ayrılın.. Bilgisayarınız Açılması Hızlanacaktır..

4- Windows Messenger'ı Kaldırın: Başlat>Çalıştır Açılan Yere RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\msmsgs.inf,BLC.Remove Yazın ve Tamama Basın.. Silindi

5- İstenmeyen Xp Bileşenlerini Kaldırmak:Windows XP'nin Kullanışlı Donatılara Sahip Olması Güzel.. Ancak Kullanıcının, Sisteminin Kurulumu Sırasında Hangilerini Yüklenip Yüklenmeyeceğine Karar Verebilmesi Daha İyi Olurdu..

Kurulum Sırasında Standart Olarak Yüklenen Araçları Sonradan Silme Şansına Sahibiz.. Bunun İçin İlk Olarak "C:\WINDOWS\INF" Klasörünü Açın.. Eğer Söz Konusu Klasörü Gezgin Penceresinde Göremiyorsanız Araçlar/Klasör Seçenekleri'ne Gidin.. "Gizli dosya ve klasörleri göster" Seçeneğini Etkinleştirin.. Şimdi INF Klasörünü Görebilirsiniz.. Bu Klasör İçinde Bulunan "SYSOC.INF" Dosyasını Notepad İle Açın.. Her Satırdaki Hide Yazısını Silin.. Sildikten Sonra Tekrar Kaydedin.. Daha Sonra "Program Ekle veya Kaldır"da Windows Bileşenlerini Kaldırabiliriz..

Not: Burada Yazılanların Bilgisayara Hiç Bir Zararı Yoktur.
ALINTIDIR