KÂİNATIMIZIN YARATILIŞ HİKÂYESİ'ne Davetlisiniz!
3 Ekim 2015 16.45 Cumartesi

GÖRSEL BİR ŞÖLEN VE MUHTEŞEM BİR YOLCULUK SİZİ BEKLİYOR!

1 dk.lık tanıtım videosunu tam ekran ve HD izleyin:
Fragman Video Adresi: https://youtu.be/p9YSdC6Nf4A

Keşif Yolculukları Risale-i Nur Eğitim Programı-10
(Farklı Mana Açılımlarıyla, İzahlı ve Görsel Sunumlu)

Ayrıca programımızın bir de özel misafiri var. Bediüzzaman Hazretlerinin talebesi SAİD ÖZDEMİR de inşallah programımıza katılacak.

Eğitim programımız, kadın ve erkek ayrı olacak şekilde belirlenen oturum düzenine ve ders ciddiyetine riayet etmek şartıyla herkese açıktır. Zamanında gelinmesini ve çocuk getirilmemesini rica ederiz. Aynı katta mescit ve bir arka sokakta otopark mevcuttur. Programın genel takdimi ve çalışmalarımıza ulaşmak için müracaat edebileceğiniz adresler, konuların hemen aşağısındadır.

KONUŞMACI: Ediz SÖZÜER
TARİH/SAAT: 3 Ekim 2015 / 16.45 Cumartesi
ADRES: Türkiye Yazarlar Birliği Sümer 1 Sok. NO: 11/9 Kat: 4 Kızılay/ANKARA
İLETİŞİM: edizsozuer@gmail.com / 0 (505) 506 76 61 (Ediz SÖZÜER)

PROGRAM KONULARI:

* KÂİNATIMIZIN YARATILIŞ HİKÂYESİ (On Birinci Söz)

(Eğitim programımızın "Kâinatın Sırrını Anlamada Kur'an, Felsefe ve Modern Bilim Karşılaştırması" isimli 4.Keşfinin devamıdır.)

Bu programımızda insan ve kâinatın yaratılışının gizli kalmış sırrını, harika bir misalin yardımıyla keşfediyoruz, sizi bambaşka bir zihinsel yolculuğa davet ediyoruz ve birlikte çıkacağımız bu hayalî yolculukta daha önce hiç gitmediğiniz yerlere gideceğinizin sözünü veriyoruz. İşte sorduğumuz sorulardan bazıları:

Neden buradayız, kim göndermiştir bizi ve buradan nereye gideceğiz? Biz kimiz ve bizden istenen nedir?

Akıl neden tek başına yolunu bulamaz?

Kâinatın gerçek şekli ve insanın yaratılış maksadı nedir?

Kâinatın hakikatini keşfedebilmek için, kâinata hangi açıdan bakmalıyız?

Dünyaya yeni gelmiş bir ziyaretçi gözüyle bakarsak neler görürüz?

Neden tesadüfen oluşmuş varlıkların mevcudiyetine muhtacız?

Kâinat ve dünya içindeki tabiat neden güzel?

1.BÖLÜM: 16.45-17.25
SUNUM ARASI: 17.25-17.40
2.BÖLÜM: 17.40-18.20

PROGRAM GENEL TAKDİMİ:

Yazarlar Birliği Mevlana Divanı Eğitim Salonu’nda Dev Projeksiyon Ekranı ve Hoparlör sistemi ile görsel destekli olarak sunulan, HERKESE AÇIK VE ÜCRETSİZ olarak yapılan Risale-i Nur eğitim programımızın duyurularından haberdar olmak için Facebook Grubumuza üye olunuz: https://www.facebook.com/groups/kesifyolculuklari/

MACERAYA DAVETLİSİNİZ!

Hayalî ve zihinsel bir keşif yolculuğuna çıkmak..
İlahî teknolojinin işleyiş mekanizmasını anlamak..
Bulunduğumuz dünyayı anlamlandırmak..
Hiç olmadığı kadar şaşırtıcı bir farkındalık kazanmak..

OLAĞANÜSTÜ BİR KEŞİF YOLCULUĞU İÇİN BİZİMLE GELİN!

Çalışmalarımızın Temel Özellikleri:

* Akademik anlatım tarzı.
* Tam bir anlaşılabilirlik.
* Aklı tatmin eden sağlam bir mantık örgüsü.
* Kalbe hitap eden şiir tadında bir üslup.

"Duru su gibi... İstersen içersin, istersen yüzersin..." (Bir okuyucumuzun tarifi)

Ankara'da bulunan ve Risale-i Nur’u anlamakta ve imanî ilimlerin tahsilinde ve bu alanda kendini yetiştirmek konusunda ciddî bir altyapı kazanmak isteyen ve eserlerle yeni tanışan kardeşlerimiz,

Risale-i Nur'u okumaya devam etmekle birlikte farklı mana açılımları ile daha iyi anlamak istek ve heyecanını koruyanlar, alışkanlık ve sıradanlık perdesini kaldırıp atmak isteyenler,

"Kâinatın Sırrını Keşfeden Kitaplarla Tanışın!" sloganıyla takdim ettiğimiz Risale-i Nur eserlerindeki mevcut hakikatleri daha iyi anlamak, geliştirmek, çözümlemek ve detaylandırmak maksadıyla başlı başına bir “ilim üretim faaliyeti” olarak ortaya koyulan, eser metinlerine farklı açılımlar kazandırma kabiliyetinde olan ve kapsamlı bir içeriğe sahip olan "Olağanüstü Bir Hazinenin Keşif Yolculuğu: Risale-i Nur İzah Metinleri" isimli kitap çalışmamızdaki izah metinlerinden yararlanılarak sistematik bir şekilde sunulacak izahlı ve görsel destekli Risale-i Nur eğitim programının derslerine katılmak arzu eder misiniz?

Gerçeğin arayışında kuvvetli bir merak duygusuna sahipseniz grubumuza katılın ve bize ulaşın. Kaç kişi olursak olalım, tanışalım ve biraraya gelelim. Hayalî ve zihinsel bir keşif yolculuğuna çıkalım.

ÇALIŞMALARIMIZA ULAŞMAK İÇİN MÜRACAAT EDEBİLECEĞİNİZ ADRESLER:
(Bu kaynaklar, Risale-i Nur izah metinleri, seminer ve ders videoları içeriyor.)

Herhangi bir konuda bize ulaşma istek ve ihtiyacınız olursa, edizsozuer@gmail.com mail adresimize mesaj gönderebilirsiniz.

Çalışmalarımızın yayınlandığı ve eğitim programlarımızın duyurularının yapıldığı adresimize, Google veya Facebook’da arama bölümüne “Ediz Sözüer resmi sayfa” yazarak ulaşabilirsiniz. https://www.facebook.com/pages/Ediz-...4084559?ref=hl

Hakikat arayışında çok ciddî bir kaynak olma mahiyetini taşıyan ve hem kendiniz için bu kitapta yazılı olan hakikatleri, sözlü ve görsel bir şekilde izleyerek daha iyi anlama imkânı sunan, hem de etrafınızdaki insanları bu hakikatlerden haberdar etmek için, elinizde kuvvetli bir hizmet aracı olan YouTube video kanalımızın adresi: www.youtube.com/c/EdizSözüer
(youtube.com internet adresinin arama bölümüne “Ediz Sözüer” yazmanız yeterli)

* "OLAĞANÜSTÜ BİR HAZİNENİN KEŞİF YOLCULUĞU: RİSALE-İ NUR İZAH METİNLERİ" isimli kitap çalışmamızın ücretsiz E-Kitap olarak yayınlandığı adresler:

Google Books: (Tamamı önizlenebilir ve pdf olarak indirilebilir)
http://books.google.com.tr/books/abo...AJ&redir_esc=y

Google Play: https://play.google.com/store/books/...d=mATMBgAAQBAJ
Kitaplarımız ücretsizdir, “Ücretsiz Örnek” bölümünden tamamı okunabilir. Google Play'de "0 (sıfır)" liraya satın almak için kredi kartı bilgilerinizi kaydettirmeniz, tamamen teknik bir gerekliliktir. Ayrıca kitaplarımızı Pdf veya Word formatında indirerek E-Kitap olarak okumak veya çıktısını alarak ciltlettirerek okumak isteyenler için adres: yadi.sk/d/cs2sRKj_czB2J

* RİSALE-İ NUR ÇALIŞMALARIMIZIN TÜMÜNÜ BİR ARADA BULABİLECEĞİNİZ ADRES: https://yadi.sk/d/09r41tL9ecYUA (Bu adreste seminer video, metin ve sunumları, E-Kitap dosyaları gibi içerikler bulunuyor)