PROVA SAHNESİ (Ücretsiz E-Kitap)
Öldükten Sonra Dirilişin ve Ebedî hayatın Varlığının İspatı

Daha önce hiç olmadığı kadar farklı bir şekilde ebedî hayatın gerçekliğini hissetmek için..

Âhiretin varlığını kesin olarak ispatlayan Risale-i Nur’un Onuncu Söz’ünü daha önce hiç anlamadığınız bambaşka bir düzeyde anlamak, zevk etmek ve muazzam bir manevî hazla ve keyifle okumak için….

Risale-i Nur İzah Metinleri Küçük Kitaplar Serisi’nden “Bir Haşir Risalesi İzahı”

Ücretsiz E-Kitap - Pdf ve Word Formatında İndirme İmkânıyla

Google Books:
https://books.google.com.tr/books/ab...AJ&redir_esc=y
(Tamamı önizlenebilir ve pdf olarak indirilebilir)

Google Play: https://play.google.com/store/books/...d=b-yWCgAAQBAJ

Kitabımız ücretsizdir, “Ücretsiz Örnek” bölümünden tamamı okunabilir. Google Play'de "0 (sıfır)" liraya satın almak için kredi kartı bilgilerinizi kaydettirmeniz, tamamen teknik bir gerekliliktir. Ayrıca kitabımızı Pdf veya Word formatında indirerek E-Kitap olarak okumak veya çıktısını alarak ciltlettirerek okumak isteyenler yadi.sk/d/cs2sRKj_czB2J adresindeki "Metin Kitaplar" bölümünden indirebilirler.

(“Neden kitabın basımını beklemeden çıktısını alıp okumanız gerektiğinin” ve “Yukarıdaki adresden indirdiğiniz dosyaları; cihazlarınızı bir E-kitap okuyucusuna dönüştüren harika bir programla nasıl okuyacağınızın” cevaplarını içeren çok özel notlarımız ile mail ve video kanalımızın adresleri en aşağıda)

KİTAP TAKDİMİ:

Ebedî bir hayatın var olduğunu kesin olarak bilseydiniz ne yapardınız? Sonsuza kadar yaşayacağınızı bilmeniz hayata bakışınızı nasıl etkilerdi? Peki ya ebedî hayatınızdaki rahat ve mutluluğunuzun bu geçici dünya hayatındaki davranışlarınıza göre belirleneceği bilgisine -geceden sonra gündüzün, kıştan sonra baharın geleceğinden emin olduğunuz ve iki kere ikinin dört ettiğini bildiğiniz kesinlikte- sahip olabilseniz, acaba hayatınızda neler değişirdi? Kıymetine paha biçilmez böyle bir hakikatin bilgisine, sadece elinizde tuttuğunuz kitabı dikkatle okuyarak ulaşabileceğinizi size haber verseydik, heyecanlanmaz mıydınız?

Sizlere takdim ettiğimiz ve Risale-i Nur’un Onuncu Sözü olan Haşir Risalesi üzerinde geliştirilmiş bir izah çalışması olan “Prova Sahnesi”, tüm bunları ve daha fazlasını vaad eden ömürlük bir eser. Yani hayat boyu usanç vermeden tekrarla okunabilen ve okunmasına olan iştiyakın hiç azalmadığı canlı bir kitap.

En büyük bir dâhî kabul edilen İbn-i Sina’nın “Akıl buna bir yol bulamaz” dediği ve anlamasında aczini itiraf ettiği ve bu meşhur âlimin dehâsıyla yetişemediği diriliş meselesinin hakikatlerini herkese ve çocuklara bile bildiren ve kâinatın iki büyük tılsımından ikincisinin kapısını açan ve anahtarını elimize teslim eden Haşir Risalesi’nden içeriye merakla girelim ve bakalım bizleri neler bekliyor görelim. Ne dersiniz?

Risale-i Nur’un “10.Söz”ü üzerinde geliştirilmiş bir izah çalışması olan bu kitapta;

* Kıyametten sonra diriliş o kadar kesin bir şekilde ispat edilmiştir ki, bu konuda eserin müellifi şöyle der: "Eğer, öldükten sonra dirilişin gelmesini, gelecek baharın gelmesi gibi, kesin bir şekilde anlamak istersen; haşre (dirilişe) dair ‘Onuncu Söz’ ile ‘Yirmi Dokuzuncu Söz’e dikkat ile bak, gör! Eğer baharın gelmesi gibi inanmaz isen, gel parmağını gözüme sok!"

Kitabı bitirdiğinizde, ölümden sonra bir ebedî hayatın gelmesinin bu dünyanın varlığı derecesinde kesin olduğunu ve öldükten sonra dirilişin gerçekleşmemesine imkân olmadığını, aklî delillerle ve çok parlak bir şekilde gösterildiğine şahit olacaksınız.

Gerek Risale-i Nur’a gönül vermiş düzenli okuyucularına, gerek Risale-i Nur’u okumaya yeni başlayacaklara çalışmamızı tavsiye ve takdim ediyoruz. Kitap içeriğinde eser metni, izah metni ve kavram açıklamaları birarada sunulmuştur.

Bu çalışma, “Olağanüstü Bir Hazinenin Keşif Yolculuğu: Risale-i Nur İzah Metinleri” isimli kitap çalışmamızın bir parçasıdır ve kitabın “İman Hazinesinin Varlığını Delillerle İspatlamak” isimli ikinci bölümündeki altı adet “hakikatin”, Beşinci Hakikatidir.

BU KİTAP YANİ ONUNCU SÖZ’ÜN İZAH METİNLERİ HAKKINDA ŞUNU SAMİMİYETLE İFADE VE İTİRAF ETMEMİZ GEREKİYOR:

İzah metinleri ortaya çıkmadan önce, (istisnasız her seferinde) ne yazacağımız hakkında bir fikir sahibi olmadığımız halde, daha sonradan ortaya çıkan metinler karşısında hayrete düşüyor ve o meseleleri daha önce hiç bu netlikte idrak etmemiş olduğumuzu görüyorduk. İzah metinlerinin kontrolünü yaparken muazzam bir keyif ve zevk alıyorduk ve sanki bir başkasının yazdığı kitabı okuyorduk. Yazılanlar, en büyük sıkıntılarımızı ummadığımız şekilde dağıtıyor, müthiş kuvvetli ve sağlam bir iman hali veriyordu. Çünkü yazdıklarımız, ebedî iman ve Kur’ân hakikatlerinden bahsediyorlardı ve bir insanın kendi başına, şahsî mahareti ve kabiliyeti ile ortaya koyduğu bir eserden çok daha farklı bir mahiyet arz ediyorlardı. Bu nedenle o hakikatlerin güzellik ve mükemmelliği ifadelerimize aksetmiş olmalıydı.

Elbette çok meşakkatli ve zahmetli bir çabanın içindeydik ve bir-iki sayfa izah metni, çoğu zaman 3-5 saat sürdüğü oluyordu, bir o kadar da dipnotlar ve kavramlar sözlüğü uğraştırıyordu ama sonucunda hissettiğimiz keyif, mutluluk ve manevî tatmin duygusu buna fazlasıyla değiyordu. Bu aşamalarda ilk defa Bediüzzaman’ın “Ben de Risale-i Nur’un bir talebesiyim. Kur’ân dersinde bir ders arkadaşınızım ve ben de Risale-i Nur’a muhtacım” demesinin altında yatan manayı gerçek anlamda hissettik ve tevazu yapmadığını gördük.

İnsan olmanın bir gereği olarak, aynı arayışta olan ve aynı ihtiyaçları hissedenlerle bulduklarımızı ve hissettiklerimizi paylaşmak istedik. Hep birlikte istifade etmek maksadıyla ve en az herkes kadar aç ve muhtaç olduğu için kendine ikram edilmiş bir sofraya samimiyetle davet eden birine benziyoruz. Ya da, büyük ve tükenmez bir hazineyi ve anahtarını keşfeden, o hazineyi heyecanla duyurmak ve başkalarıyla da paylaşmak isteyen meraklı bir çocuk gibiyiz.

Büyük bir heyecanla paylaştığımız bu çalışmaya muazzam bir efor harcadık. Fakat itiraf ediyoruz ve çok şükrediyoruz ki, bu çalışma gerçekten de şahsî kabiliyet ve gücümüzün çok üstünde olarak Allah'ın özel bir ikramı olarak ortaya çıktı. Risale-i Nur’a gönül vermiş herkesin ve her müminin, hatta doğrusu ya insan olan herkesin çok büyük bir şevkle, heyecanla ve susuz kalmış bir insanın suyu kana kana içtığinden daha fazla bir açlıkla ve ihtiyaç hissederek bu kitabı okuyacağına tüm kalbimizle inanıyoruz.

BU ÇALIŞMA, BÜTÜN İNANANLARA VE ÖZELLİKLE RİSALE-İ NUR TALEBELERİNE KUTSÎ BİR BAYRAM HEDİYESİ OLSUN İNŞALLAH..

KONU FİHRİSTİ

1-TAKDİM

* Kâinatın Sırrını Keşfeden Kitaplarla Tanışın!
* Bu Kitabın Gayesi ve Hedef Kitlesi
* Dipnotlar ve Kavramlar Sözlüğü Hakkında
* Tavsiye Edilen Okuma Yöntemi
* Elinizdeki Kitap, Davetiye Biletinizdir

2-KİTAP İÇERİĞİ

* Kıymetine Paha Biçilmez Bir Hakikat: Ebedî Hayat (Giriş Metni)

Alt Başlıklar:

-Prova Sahnesi
-Tadımlık Ziyafet Sofrası
-Görkemli Sinema Salonu
-İlahî Bilgi Havuzu
-Domino Taşları
-Kâinat Denilen Büyük Gösteri Merkezi ve Kozmik Takvim
-Zıtların Birliği
-Bulmacanın Eksik Parçası
-Anne Karnındaki Bebekler
-En Temel Gerçeklere Uyumlu Sonuçlar Çıkarmak
-Hakikati Kaynağından Öğrenmek
-İnsan İçin Açılan Ebediyet Kapısı
-İnsanla Bağlanmış İlahî Maksatlar
-Meçhul Kahvaltı
-Finalsiz Film
-İmtiyazlı Gezegen
-Ebedî Hayat Diyarının Kapısını Açan Dua
-Çelişkili Bir Durumun Kurtuluş Çaresi
-Akıl Harici Bir Kurgu
-Vaad Etmişse Yapacaktır
-Dirilen Yeryüzü
-‘Zor’u Yapan, ‘Daha Kolay’dan Aciz Kalır Mı?
-Dünyanın En Doğru Haberi
-Gizli Plan
-Issız Festival
-Dünyanın Varlığı Kadar Sarsılmaz Bir Hakikat
-Ölümün Öldürüldüğü Daimî Bir Hayat

3-EK BÖLÜMLER

* Kalıp Olmadan Üretim Olmaz
* Fantastik Bilgi Depoları: Beyin ve Dna
* Kozmik Takvim
* Allah’a Doğru Taraftan Bakmak
* Yaşam Tarzımıza Şüpheyle Bakmak
* İç İçe Geçmiş Sarmal Düzen
* Kainatın Gizli Sırrını Merak Edenler İçin
* Duanın İncelikli Sırrının Keşfi
* Sema Denizinde Bir Üzay Gemisi: Dünyamız
* Çoklu Evrenler Olunca Ne Oluyor?
* Her Şey İlahî Kudretle Nasıl Meydana Geliyor?

KİŞİSEL YOLCULUĞUNUZDA REHBERLİK EDECEK YOL ARKADAŞLARINIZ

* Tavsiye Edilen İnternet Siteleri
* Bulunduğunuz Her Yerden 24 Saat Risale-i Nur Okuma ve Dinleme İmkânı
* Risale-i Nur Sohbet ve Derslerine Katılabileceğiniz Yerler
* Keşif Yolculukları Video Kanalımız
* Seminer Metinleri, Sunumları ve Videoları
* Kitap çalışmamız Üzerine Bina Edilen Diğer Risale-i Nur Çalışmalarımız
* Kitap Yazarının İletişim Adresleri
* Kavramlar Sözlüğü

KİTABIMIZIN ÇIKTISINI ALMAK İSTEYENLER İÇİN ÖZEL NOTUMUZ:

Kitabımızı basılmasını beklemeden sizlerle paylaşıyoruz. Çünkü “Hayırlı işlerde acele etmek lazımdır.” Siz de beklemeyin. Çünkü zaten satın alacağınız kitaba ödeyeceğiniz ücret, birbirine çok yakın çıkıyor. Yüklü dosyaları gerçek boyutta (16*24 cm) rahatlıkla çıktısını alabilir, kestirebilir ve ciltlettirebilirsiniz. Bu şekilde okuması çok rahat ve keyifli oluyor. Çıktı almak için Pdf versiyonu tercih edin. (Eğer Ankara’daysanız Kızılay Karanfil sokak 21/A’da Gürozalit kopyalama merkezi var. Akşam 21.00'e kadar açık. Orası çok kaliteli, hızlı ve uygun fiyatlı. Tavsiye ederim. Ben hep oraya gidiyorum.)

KİTAP DOSYALARINI E-KİTAP OLARAK OKUMAK İSTEYENLERE ÖZEL NOTUMUZ:

Size tüm cihazlarınızda (cep telefonu, tablet, android, ios) kullanabileceğiniz ve cihazlarınızı bir E-kitap okuyucusuna dönüştüren harika bir program söyleyeceğiz: “Wps Office”. Kingsoft Office’in bu maharetli programını cihazınızın market programı üzerinden (android cihazlar için Google Play’den) aynı isimle aratarak bulabilir ve yükleyebilirsiniz veya WPS Office Suite Download adresinden de ücretsiz olarak yükleyebilirsiniz. Bu programla açmış olduğunuz Word dosyasını hem orijinal hem de mobil görünümde okuyabiliyorsunuz. (Mobil görünüm, karakterlerin büyüklüğü ile okuma kolaylığı sağlıyor) Hem istediğiniz sayfaya gidebiliyor, hem sayfa içinde arama yapabiliyor ve hem de kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. Ayrıca metin içindeki dipnot numaralarının üzerine dokunduğunuzda (sayfanın veya metnin sonuna gitmenize gerek kalmadan) söz konusu dipnot metni açılıyor ve siz de rahatlıkla okuyabiliyorsunuz. Programın özellikleri burada da bitmiyor. Kitap çalışmamızın arkasında yer alan ve yadi.sk/d/cs2sRKj_czB2J adresine ayrıca yüklediğimiz bir “Kavramlar Sözlüğü”müz var. Şimdi siz Word formatındaki kitabımız ile “Kavramlar Sözlüğü”nü indirip bu programda ayrı ayrı açabiliyor ve çok basit bir dokunuşla birinden diğerine sekmeli geçişler yapabiliyorsunuz. Dolayısıyla bu programla kitabımızı E-Kitap olarak okurken “Kavramlar Sözlüğü”nü de kullanma imkânınız oluyor. Diğer taraftan 20 sayfalık bu dosyayı ihtiyaç oldukça bakmak için kâğıt ortamında yazdırabilir ve yanınızda bulundurabilirsiniz. Tercih sizin.

MAİL, FACEBOOK VE VİDEO KANALIMIZIN ADRESLERİ:

Herhangi bir konuda bize ulaşma istek ve ihtiyacınız olursa, edizsozuer@gmail.com mail adresimize mesaj gönderebilirsiniz.

Çalışmalarımızın yayınlandığı ve eğitim programlarımızın duyurularının yapıldığı Facebook adresimize, Google veya Facebook’da arama bölümüne “Ediz Sözüer-resmi sayfa” yazarak ulaşabilirsiniz.

Hakikat arayışında çok ciddî bir kaynak olma mahiyetini taşıyan ve hem kendiniz için bu kitapta yazılı olan hakikatleri, sözlü ve görsel bir şekilde izleyerek daha iyi anlama imkânı sunan, hem de etrafınızdaki insanları bu hakikatlerden haberdar etmek için, elinizde kuvvetli bir hizmet aracı olan YouTube video kanalımızın adresi: www.youtube.com/c/EdizSözüer (youtube.com internet adresinin arama bölümüne “Ediz Sözüer” yazmanız yeterli)

DİĞER KİTAPLARIMIZ:

* OLAĞANÜSTÜ BİR HAZİNENİN KEŞİF YOLCULUĞU: RİSALE-İ NUR İZAH METİNLERİ

* İLAHÎ TEKNOLOJİNİN DETAYLARINDA HAYALÎ VE ZİHİNSEL BİR KEŞİF YOLCULUĞU: TABİAT RİSALESİ AÇILIMLARI

* KAYIP ADA: BİR KÜÇÜK SÖZLER İZAHI

* İNSAN VE İMAN: BİR “YİRMİ ÜÇÜNCÜ SÖZ” İZAHI

* KUR’ÂN, MODERN BİLİM VE FELSEFE : 11. 12. ve 13. Söz İzahı

* ÖLÜMÜN ÇARESİ

* KÂİNATTA YALNIZ MIYIZ? (BİR “YİRMİ DOKUZUNCU SÖZ” İZAHI)

* BAMBAŞKA BİR SÖZDÜR O! (VAHYİN HAKİKATİNİN İSPATI)

* KÂİNATIN MANEVÎ GÜNEŞİ (PEYGAMBERLİK HAKİKATİNİN İSPATI)

* BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ VE RİSALE-İ NUR (YENİ TARİHÇE)

(Bu kitaplara en yukarıda adreslerini verdiğimiz indirme sitesinden ve Google Books ile Google Play E-Kitap bölümünden ulaşabilirsiniz.)

* RİSALE-İ NUR ÇALIŞMALARIMIZIN TÜMÜNÜ BİR ARADA BULABİLECEĞİNİZ ADRES: yadi.sk/d/09r41tL9ecYUA (Bu adreste seminer video, metin ve sunumları, E-Kitap dosyaları gibi içerikler bulunuyor)