+ Konu Cevaplama Paneli
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 ve 2
Like Tree1Beğeni
 • 1 tarafından lostideas

Konu: OLAĞANÜSTÜ BİR HAZİNENİN KEŞİF YOLCULUĞU: RİSALE-İ NUR İZAH METİNLERİ (Ücretsiz E-Kit

 1. #1
  Gayyur lostideas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2011
  Mesajlar
  73

  Standart OLAĞANÜSTÜ BİR HAZİNENİN KEŞİF YOLCULUĞU: RİSALE-İ NUR İZAH METİNLERİ (Ücretsiz E-Kit

  10838156_10153113813864138_4483525033647980486_o.jpg

  OLAĞANÜSTÜ BİR HAZİNENİN KEŞİF YOLCULUĞU: RİSALE-İ NUR İZAH METİNLERİ (Ücretsiz E-Kitap)

  Google Books: (Tamamı önizlenebilir ve pdf olarak indirilebilir)
  Olağanüstü Bir Hazinenin Keşif Yolculuğu: Risale-i Nur İzah Metinleri - Ediz SÖZÜER - Google Kitaplar

  Google Play: https://play.google.com/store/books/...d=mATMBgAAQBAJ

  Kitabımız ücretsizdir, “Ücretsiz Örnek” bölümünden tamamı okunabilir. Google Play'de "0 (sıfır)" liraya satın almak için kredi kartı bilgilerinizi kaydettirmeniz, tamamen teknik bir gerekliliktir. Ayrıca kitabımızı Pdf veya Word formatında indirerek E-Kitap olarak okumak veya çıktısını alarak ciltlettirerek okumak isteyenler için adres: yadi.sk/d/cs2sRKj_czB2J

  (“Neden kitabın basımını beklemeden çıktısını alıp ciltlettirerek okumanız gerektiğinin” ve “Yukarıdaki adresden indirdiğiniz dosyaları, cihazlarınızı bir E-kitap okuyucusuna dönüştüren harika bir programla nasıl okuyacağınızın” cevaplarını içeren çok özel notlarımız ile mail, Facebook ve video kanalımızın adresleri en aşağıda)

  MACERAYA DAVETLİSİNİZ!

  Hayalî ve zihinsel bir keşif yolculuğuna çıkmak..
  İlahî teknolojinin işleyiş mekanizmasını anlamak..
  Bulunduğumuz dünyayı anlamlandırmak..
  Hiç olmadığı kadar şaşırtıcı bir farkındalık kazanmak..

  OLAĞANÜSTÜ BİR KEŞİF YOLCULUĞU İÇİN BİZİMLE GELİN!

  Kitap Çalışmasının Temel Özellikleri:

  * Akademik anlatım tarzı.
  * Tam bir anlaşılabilirlik.
  * Aklı tatmin eden sağlam bir mantık örgüsü.
  * Kalbe hitap eden şiir tadında bir üslup.
  * Farklı Mana Açılımları, Çok Kapsamlı Bir İçerik
  * Eserin Metni + İzah Metni + Kelime ve Kavram Açıklamaları
  * Risale-i Nur alanında ciddi bir altyapı kazanmak ve kendini bu alanda yetiştirmek arzu edenlere hitap eden kapsamlı bir rehber özelliği.
  * İlmî ve edebî olmakla birlikte duru bir akıcılığa sahip ve Risale-i Nur'un takip ettiği tarzda bir üslup.

  "Duru su gibi... İstersen içersin, istersen yüzersin..." (Bir okuyucumuzun tarifidir..Yani son derece anlaşılır olmakla birlikte, mana derinliğinin de üst seviyede olduğu ifade edilmiş.)

  KİTAP TAKDİMİ:

  Bu çalışma, içerdiği yüksek hakikatler ve büyük ilmî keşiflerle sizi şaşırtacak ve bazılarınıza "Şimdiye kadar nasıl olur da duymamışım! (ya da gerçek anlamda keşfedememişim)" dedirtecek kadar inanılmaz ve hayranlık uyandıran bir eserle tanıştırmak için kaleme alındı.

  Bu kitapların temel inceleme konusu şudur: Kâinatın bilinmez ve gizli kalmış esrarı olan ve insanlığın sürekli merak ettiği varoluşun üç temel sorusuna doğru cevaplar vermek. Bu konularda verilen doğru cevapların keşfedilmesi ise, yalnız başına hakikate ulaşmakta yetersiz kalan insan aklının tek başına kullanılması ile değil, ilahî vahyin ve aklın ortak rehberliği ile gerçekleşmiştir. Bununla birlikte sorulan sorulara bulunan cevaplar, tamamen aklî çıkarımlar ve mantıkî delillerle keşfedilmiştir. O üç soru şudur:

  "Bu Kâinat ve İçindekiler Nereden Geldi, Nereye Gidecekler ve Burada Ne İçin Bulunuyorlar ve Vazifeleri Nelerdir?"

  Bu eserler, tüm insanlığın ihtiyacı olan ve varlığın temel gerçekliğini arayan herkese hitap eden hakikatleri içermekle birlikte, bilim dünyasını ve bilim insanlarını daha da derinden ve yakından ilgilendirmektedir. Özellikle kuantum fiziğinin, astronomi ve astrofiziğin günümüzde geldiği aşamada, tam da en ileri noktaya gidilerek eşyaya, kâinata ve insana dair olan üç temel soruya cevap arandığı günümüzde; bilim ve bu eserler, artık aynı alana giren konuları incelemektedirler ve aynı çalışma sahasını paylaşmaktadırlar.

  İşte, içinde bilime ve öğrenmeye dair, karşı koyulmaz bir merak ve tutku ile dolu insanlar için manevî bir ilim hazinesi olan bu eserlerin adı: RİSALE-İ NUR'dur.

  Kitap içeriği, Risale-i Nur Külliyatı içinden seçilen 19 temel risaleden oluşmaktadır. 23. Söz, Tabiat Risalesi, Haşir Risalesi ve Kader Risalesi ve ilk sekiz Söz’den oluşan on iki temel risalenin tamamı, diğerlerinin ise sadece konuyla ilgili seçilen bölümleri kitabımıza alınmıştır. Eserlerin asıl metinleri baş tarafa yazılmış, dipnotlarda kelime ve kavram açıklamaları yapılmış ve devamında izah metinlerine yer verilmiştir. Ara sıra ihtiyaç oldukça eser metninin içine de, ara notlar şeklinde izah metinleri koyulmuştur.

  İKİ ANA BÖLÜMDEN OLUŞAN KITABIMIZIN İLK BÖLÜMÜ: “İMAN HAZİNESİNİN KIYMETİNİ KEŞFETMEK”.

  Bu bölümde, dinin insanlara teklif ettiği iman ve ibadetin insan için ne anlam ifade ettiği ve önemi, kâinatın gizli kalmış sırrını dinin nasıl çözdüğü, imanın güzellikleri ve insanın gerçek kıymetinin iman ile ortaya çıkması, kâinatın sırrını anlamada Kur'an ve felsefe ilimlerinin ne düzeyde oldukları anlatılmaktadır. Son olarak ise dinin, peygamberler eliyle getirdiği büyük müjdesinin ve ölüme getirdiği muhteşem çarenin ne kadar büyük bir müjde olduğuna yakından bakmaya çalışıyoruz ve şu sorunun cevabını arıyoruz: “Acaba bize ebedî bir hayatı kazandıracak olan hakikî bir iman, nasıl bir özelliğe sahiptir?”

  Bu ilk bölümü, bir hazinenin ne kadar büyük ve kıymetli olduğunun anlaşılması olarak anlayabiliriz.

  KİTABIN İKİNCİ BÖLÜMÜ İSE: “İMAN HAZİNESİNİN VARLIĞINI DELİLLERLE İSPATLAMAK”.

  Bu bölümde ise altı iman esası delilleriyle ispat edilmiştir. Yani, ilk bölümde kıymeti anlaşılan, elde edilmek istenilen hazinenin varlığı ikinci bölümde ispatlanmakta, yeri keşfedilmekte ve en nihayetinde hazineye ulaşılmakta ve bu büyük ve ihtişamlı hazine elde edilmektedir. En önce imanın ne büyük bir nimet ve ne kadar kıymetli bir hazine olduğunu anlamak, hazineye ve hazinenin delillerine vereceğiniz önemi belirleyecektir. Bununla birlikte, ilk bölümde de, ciddî anlamda bir hakikat ve delil arayışına girilmiş olduğunu göreceksiniz.

  Kitabı tamamladığınızda, Risale-i Nur Külliyatı'nın önemli bir bölümünü okumuş ve bu eserlerin ders verdiği yüksek iman ilmini tahsil etmede ciddî bir adım atmış olacaksınız.

  KİTABIMIZIN ÇIKTISINI ALMAK İSTEYENLER İÇİN ÖZEL NOTUMUZ:

  Kitabımızı basılmasını beklemeden sizlerle paylaşıyoruz. Çünkü “Hayırlı işlerde acele etmek lazımdır.” Siz de beklemeyin. Çünkü zaten satın alacağınız kitaba ödeyeceğiniz ücret, birbirine çok yakın çıkıyor. Yüklü dosyaları gerçek boyutta (16*24 cm) rahatlıkla çıktısını alabilir, kestirebilir ve ciltlettirebilirsiniz. Özellikle iki cilt olarak da yükledik ki öbür türlü çok büyük ve ağır oluyor. Her iki cildin arkasında da Kavramlar Sözlüğü mevcut. Bu şekilde okuması çok rahat ve keyifli oluyor. Çıktı almak için Pdf versiyonu tercih edin. (Eğer Ankara’daysanız Kızılay Karanfil sokak 21/A’da Gürozalit kopyalama merkezi var. Akşam 21.00'e kadar açık. Orası çok kaliteli, hızlı ve uygun fiyatlı. Tavsiye ederim. Ben hep oraya gidiyorum.)

  KİTAP DOSYALARINI E-KİTAP OLARAK OKUMAK İSTEYENLERE ÖZEL NOTUMUZ:

  Size tüm cihazlarınızda (cep telefonu, tablet, android, ios) kullanabileceğiniz ve cihazlarınızı bir E-kitap okuyucusuna dönüştüren harika bir program söyleyeceğiz: “Wps Office”. Kingsoft Office’in bu maharetli programını cihazınızın market programı üzerinden (android cihazlar için Google Play’den) aynı isimle aratarak bulabilir ve yükleyebilirsiniz veya Office Suite Download by WPS Office adresinden de ücretsiz olarak yükleyebilirsiniz. Bu programla açmış olduğunuz Word dosyasını hem orijinal hem de mobil görünümde okuyabiliyorsunuz. (Mobil görünüm, karakterlerin büyüklüğü ile okuma kolaylığı sağlıyor) Hem istediğiniz sayfaya gidebiliyor, hem sayfa içinde arama yapabiliyor ve hem de kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. Ayrıca metin içindeki dipnot numaralarının üzerine dokunduğunuzda (sayfanın veya metnin sonuna gitmenize gerek kalmadan) söz konusu dipnot metni açılıyor ve siz de rahatlıkla okuyabiliyorsunuz. Programın özellikleri burada da bitmiyor. Kitap çalışmamızın arkasında yer alan ve yadi.sk/d/cs2sRKj_czB2J adresine ayrıca yüklediğimiz bir “Kavramlar Sözlüğü”müz var. Şimdi siz Word formatında “Tek Cilt Kitap Taslağı” ile “Kavramlar Sözlüğü”nü indirip bu programda ayrı ayrı açabiliyor ve çok basit bir dokunuşla birinden diğerine sekmeli geçişler yapabiliyorsunuz. Dolayısıyla bu programla kitabımızı E-Kitap olarak okurken “Kavramlar Sözlüğü”nü de kullanma imkânınız oluyor. Diğer taraftan 20 sayfalık bu dosyayı ihtiyaç oldukça bakmak için kâğıt ortamında yazdırabilir ve yanınızda bulundurabilirsiniz. Tercih sizin.

  MAİL, FACEBOOK VE VİDEO KANALIMIZIN ADRESLERİ:

  Herhangi bir konuda bize ulaşma istek ve ihtiyacınız olursa, edizsozuer@gmail.com mail adresimize mesaj gönderebilirsiniz.

  Çalışmalarımızın yayınlandığı ve eğitim programlarımızın duyurularının yapıldığı Facebook adresimize, Google veya Facebook’da arama bölümüne “Ediz Sözüer-resmi sayfa” yazarak ulaşabilirsiniz.

  Hakikat arayışında çok ciddî bir kaynak olma mahiyetini taşıyan ve hem kendiniz için bu kitapta yazılı olan hakikatleri, sözlü ve görsel bir şekilde izleyerek daha iyi anlama imkânı sunan, hem de etrafınızdaki insanları bu hakikatlerden haberdar etmek için, elinizde kuvvetli bir hizmet aracı olan YouTube video kanalımızın adresi:

  youtube.com/c/EdizSözüer (youtube.com internet adresinin arama bölümüne “Ediz Sözüer” yazmanız yeterli)
  Bickin bunu beğendi.

 2. #2
  Dost Bickin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2015
  Mesajlar
  3

  Standart

  Teşekkürler...

+ Konu Cevaplama Paneli

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

   

Benzer Konular

 1. Olağanüstü bir hazinenin keşif yolculuğu: Risale-i nur izah metinleri
  By lostideas in forum Bediüzzaman ve Risale-i Nur Çalışmaları
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 23.08.14, 20:27
 2. Hac Yolculuğu
  By muhibbülkurra in forum Serbest Kürsü
  Cevaplar: 16
  Son Mesaj: 04.11.08, 11:32
 3. Oral Çalışlar: Said Nursi Hz.'nin Olağanüstü Etkisi?
  By Nil Sultan in forum Bediüzzaman ve Risale-i Nur Çalışmaları
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 23.10.08, 15:52
 4. Ruh ve Duygularımızın Olağanüstü Halleri
  By erkange in forum Kitap, Dergi, Albüm Tanıtımları ve E-Kitap Paylaşımları
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 11.09.07, 12:21
 5. Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 28.07.06, 16:38

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
Google Grupları
RisaleForum grubuna abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0