21.02.2014 Cuma günü düzenlenecek, "Eşyanın Sebeplerle ve Kendi Kendine Oluşumunun İmkânsız Senaryoları" isimli ve "Tabiat Risalesi Açılımları -3-" alt başlıklı, Risale Akademi konferans salonunda sinevizyon gösterisi eşliğinde sunulacak seminerimize davetlisiniz. (Önceki seminer videolarına ve detaylara http://youtu.be/VD8EDsF3iH4 adresinden de ulaşabilirsiniz)

Her cuma akşamı 18.30'da gerçekleştirdiğimiz seminerlerimiz herkese açık, ücretsiz ve ikramlıdır.

SEMİNER TAKDİMİ:

Zamanının bütün modern fenlerini tetkik etmiş ve yüksek bir İslam alimi ve modern bir din yorumcusu olan Bediüzzaman Said Nursi tarafından kaleme alınan bir ilim hazinesi olan ve bu vatan topraklarında ortaya çıkmasıyla iftihar ettiğimiz Risale-i Nur Külliyatı içinde mümtaz bir yer kazanan, mükemmel tespitleri halen geçerliliğini koruyan, meşhur ve eskimez bir eser olarak 1930’lu yıllarda ortaya çıkan ve eser sahibinin ifadesiyle tabiattan gelen inkâr fikrini dirilmeyecek bir şekilde öldüren ve temel taşını darmadağın eden Tabiat Risalesi’ni incelediğimiz seminerlerin üçüncüsünde, eşyanın oluşumunu yaratıcıyı konu dışı bırakarak açıklamak için öne sürülen üç yol olan “Maddî sebepler, kendi kendine oluşum ve tabiat”ın eşyayı yaptığının kabulü halinde ortaya çıkacak imkânsız senaryoları ele alacağız.

Son derece etkileyici görseller ve videolar eşliğinde sunacağımız seminerimizde, hayali ve zihinsel bir keşif yolculuğuna çıkacağız hep birlikte.

İlahî teknolojinin muhteşem detaylarına ve sanatlı yaratımın eşsizliğine şahit olacak, Allah'ın bizden istediği gerçek imanı elde etme yolunda büyük bir adım atacağız.

Seminerimizin ilk bölümü olan, "Varoluş Üzerine Düşüncelerle Fantastik Bir Bilim Kurgu Öyküsü" isimli ve "Tabiat Risalesi Açılımları -1-" alt başlıklı seminerimizi izleyebileceğiniz internet adresi:

http://youtu.be/VD8EDsF3iH4

Seminerimizin ikinci bölümü olan "Kâinatın Varoluşu Üzerine Şaşırtıcı Keşifler" isimli ve "Tabiat Risalesi Açılımları -2-" alt başlıklı seminerimizi izleyebileceğiniz internet adresi:

http://youtu.be/jW-uWrz3JhM

Her Cuma Gerçekleştirilen Seminerlerimizin Programı Şu Şekilde:

Saat: 18.30-19.00 İkram
19.00-19.40 Seminer
19.40-20.00 Müzakere

Adres: Turan Güneş Bulvarı 593 SOK. 4/2 (Honda arkası) Yıldız/Çankaya/ANKARA

Adres Tarifi: Kızılay Güvenparktaki Yukarı Ayrancı/Oran dolmuşlarıyla rahatlıkla ulaşılabilir. Turan Güneş Bulvarı'ndan ilerlerken solda Honda'yı görünce inin. Hemen aşağı doğru Honda'nın yanındaki bina. Kızılay'dan gelirken, akşam trafiğini düşünerek en azından yarım saat önceden hareket ederek gelmelisiniz.

İletişim:

0 312 4902050
0 505 2954860
rasem@risale.akademi