FANTASTİK BİR BİLİM KURGU ÖYKÜSÜ!
VAROLUŞ MUCİZESİNE ÇOK FARKLI BİR YAKLAŞIM!

Tabiat Risalesi Açılımları -1- Seminer Videosu İzleme Adresi:
http://youtu.be/VD8EDsF3iH4
<span class="userContent"><a href="http://youtu.be/VD8EDsF3iH4" rel="nofollow nofollow" target="_blank">


İnsanın var edilmesindeki temel maksat, bu dünyanın kendisi için özel olarak inşa edildiğini görmesi ve takdir etmesidir. Yaratıcının bir insandan her şeyden önce yerine getirmesini istediği ve bu yöndeki tüm gayretlerini en büyük manevi ibadet saydığı şey, şüphesiz bir kesinliğe sahip olan, sağlam bir bilgiye ve akli delillere dayanan ve tüm detayları tereddütsüz bir kanaatle kalben kabul edilen bir inancı elde etmeye çalışmasıdır.

Eşyanın gerçek maksatları ve hakikati, eşyanın yaratıcısını tanımak ve sevmek manalarının ışığıyla görünür. Bu maksadı karşılayan ve ona uygun hareket eden bir insandan hoşnut kalacak olan yaratıcısı, onu elbette başköşeye koyacaktır, iş görmeyen bozuk bir cihaz gibi kaldırıp çöpe atmayacaktır.

İnsan, fiziksel yapısının zayıflığı, acizliği ve muhtaçlığı yönüyle çok küçük ve düşük bir canlıdır ama akıl ve idrak yönüyle çok büyük ve yüksek bir kıymeti var.

Madem bütün kâinatın yaratılış hikmetleri ve maksatları insan ile ortaya çıkıyor, onunla gerçekleşiyor ve madem, bir ağacın neticesi meyvesidir ve ağacın bütün dalları, budakları o meyve için çalışır. Hatta denilebilir ki: "onun içindir".

Kâinat ağacının meyvesi, neticesi olan ve gerçek kıymetini anlayan hakikî bir insan:

"Bu dünya benim bir evimdir ve benim için böyle hazırlanmış."diyebilir.

Bu anlamlı sözü kendi adınıza da söyleyebilmek için bu videoyu mutlaka seyretmelisiniz.