Risale Akademi konferans salonunda 17.01.2014 Cuma günü düzenlenecek, "Kâinatın Varoluşu Üzerine Şaşırtıcı Keşifler" isimli ve "Tabiat Risalesi Açılımları -2-" alt başlıklı seminerimizin ikinci bölümüne davetlisiniz.Seminerimiz herkese açık, ücretsiz ve ikramlıdır.Eğer seminerimizin ilk bölümü olan, "Varoluş Üzerine Düşüncelerle Fantastik Bir Bilim Kurgu Öyküsü" isimli ve “Tabiat Risalesi Açılımları -1-" alt başlıklı programımıza iştirak etmediyseniz, en aşağıdaki linkten videosunu seyredip gelmenizi tavsiye ederiz.Seminerin ilk bölümünün videosuna, sinevizyon gösterisine (Powerpoint sunum dosyasına) ve sunum metnine en aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.İlk seminerin Risale Haber sitesindeki haber linki:http://www.risalehaber.com/tabiat-risalesi,-materyalist-felsefenin-inkarini-iptal-etti-199706h.htmSEMİNER TAKDİMİ:"19. yüzyılın ortasından itibaren bazı bilim adamları,


1-Kâinatın ve maddenin varoluşunu ve
2-Mevcut canlı ve cansız eşyanın, maddenin hareket ve işleyişine bağlı olarak ortaya çıkan çeşitli şekil ve formlarının oluşumunu açıklamak ve bu oluşumları bilimsel sebeplere dayandırmak iddiasıyla bir takım teoriler geliştirdiler.


Canlılığın nasıl meydana geldiğine dair evrim teorisi benzeri teoriler bir zaman popüler olmuş olsa da, bu tarz konuların eskisi kadar ilgi odağı olmadığı malum.


Artık popüler olan düşünmek ve sorgulamak değil. Eğlenceli vakit geçirmek odaklı bir yaşam daha cazip bulunuyor. Acaba böyle mi olmalı? Ayrıca bu tür konuları neden merak edelim ki? Önce bunun kısa cevabını vererek işe başlayalım.


İnsanın var edilmesindeki temel maksat, bu dünyanın kendisi için özel olarak inşa edildiğini görmesi ve takdir etmesidir. Yaratıcının bir insandan her şeyden önce yerine getirmesini istediği ve bu yöndeki tüm gayretlerini en büyük manevi ibadet saydığı şey, şüphesiz bir kesinliğe sahip olan, sağlam bir bilgiye ve akli delillere dayanan ve tüm detayları tereddütsüz bir kanaatle kalben kabul edilen bir inancı elde etmeye çalışmasıdır.


Eşyanın gerçek maksatları ve hakikati, eşyanın yaratıcısını tanımak ve sevmek manalarının ışığıyla görünür. Bu maksadı karşılayan ve ona uygun hareket eden bir insandan hoşnut kalacak olan yaratıcısı, onu elbette başköşeye koyacaktır, iş görmeyen bozuk bir cihaz gibi kaldırıp çöpe atmayacaktır.


İnsan, fiziksel yapısının zayıflığı, acizliği ve muhtaçlığı yönüyle çok küçük ve düşük bir canlıdır ama akıl ve idrak yönüyle çok büyük ve yüksek bir kıymeti var.


Madem bütün kâinatın yaratılış hikmetleri ve maksatları insan ile ortaya çıkıyor, onunla gerçekleşiyor ve madem, bir ağacın neticesi meyvesidir ve ağacın bütün dalları, budakları o meyve için çalışır. Hatta denilebilir ki: "onun içindir".

Kâinat ağacının meyvesi, neticesi olan ve gerçek kıymetini anlayan hakikî bir insan:


"Bu dünya benim bir evimdir ve benim için böyle hazırlanmış."diyebilir.

Bu anlamlı sözü kendi adımıza da söyleyebilmek için seminerimize davetlisiniz."


Her Cuma Gerçekleştirilen Seminerlerin Programı Şu Şekilde:18.30-19.00 İkram
19.00-19.40 Seminer
19.40-20.00 MüzakereAdres: Turan Güneş Bulvarı 593 SOK. 4/2 (Honda arkası) Yıldız/Çankaya/ANKARA


Adres Tarifi: Kızılay Güvenparktaki Yukarı Ayrancı/Yıldız dolmuşlarıyla rahatlıkla ulaşılabilir. Turan Güneş Bulvarı'ndan ilerlerken solda Honda'yı görünce inin. Hemen aşağı doğru Honda'nın yanındaki bina. Kızılay'dan akşam trafiğinde en azından yarım saat süreceğini hesap ederek gelmelisiniz.


İletişim:
0 312 4902050
0 505 2954860
rasem@risale.akademi


Dikkat: Aşağıdaki linklerin üzerlerine tıkladığınızda açılmazsa lütfen kopyalayıp adres çubuğuna yapıştırın. Bu şekilde açılıyor, bağlantılarda hata yok çünkü.


Tabiat Risalesi Açılımları -1- Seminer Videosu İzleme Adresi:
TABİAT RİSALESİ AÇILIMLARI 1 SEMİNER VİDEOSU - YouTube

Tabiat Risalesi Açılımları -1- Semineri Sinevizyon Gösterisi (Powerpoınt Sunumu) İndirme Linki:
http://s3.dosya.tc/server15/1R4YxF/B_ATR_SALES_A_ILIMLARI-1-SEM_NERSUNUMU.pptx.htmlTabiat Risalesi Açılımları -1- Seminer Metni İndirme Linki:
http://www.dosya.tc/server21/KGDlxL/TAB_ATR_SALES_A_ILIMLARI-1-SEM_NERMETN_.doc.html