+ Konu Cevaplama Paneli
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 4 ve 4
Like Tree2Beğeni
 • 1 tarafından lostideas
 • 1 tarafından lostideas

Konu: Risale-i Nur'u Tanitmak İçin Bu DVD'yi Çoğaltalim ve Dağitalim!

 1. #1
  Gayyur lostideas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2011
  Mesajlar
  73

  Standart Risale-i Nur'u Tanitmak İçin Bu DVD'yi Çoğaltalim ve Dağitalim!

  Arkadaşlar… Aşağıda “Dvd Takdim” bölümünde içeriğini aktardığımız Risale-i Nur tanıtım DVD’sini paylaşıma açıyoruz ve bu DVD’yi, etrafınızdaki çok sayıda insana ulaşmak için bir hizmet aracı olarak kullanmaya sizleri davet ediyoruz.

  Kainatın en büyük hakikatı ve davası olan imana ve Kuran’a, Risale-i Nur ile hizmet etmek istiyor musunuz?

  Belki istiyorsunuz ama zamanınızı nasıl verimli kullanabileceğinizi ve etrafınızdaki çok sayıdaki insanın hangi birine ve nasıl ulaşabileceğinizi düşünüyorsunuz.. Sahil boyunca uzanmış çok sayıda deniz yıldızından hangi birini denize atıp kurtarabileceğiniz meselesi kafanızı çok kurcalıyor.. Kendinizi ve gayretinizi, zamanınızı, fırsatlarınızı ve imkanlarınızı çok yetersiz görüyorsunuz. Etrafınızdaki insanlara haberdar olduğunuz hakikatları duyurmak sorumluluğunun ağırlığını hissediyorsunuz belki de.

  Peki o halde.. Eğer aynı şeyi düşünüyorsanız, aynı anda çok sayıda insana çok etkili ve çok kolay bir şekilde ulaşmak ister misiniz? Ayrıca, neticesine kıyasla az bir zahmetle ve şahsiyetiniz perde olmadan, normal şartlarda hayal edemeyeceğiniz kadar çok sayıda insana ulaşmak ister misiniz? Ebedi hayatınız için bunu istemelisiniz.

  Bunun yöntemi üzerine çok kafa yorduk, çok çalıştık, çok eleklerden geçirdik ve hayal gücümüzü ve teknoloji ile gelen imkanları nasıl kullanabileceğimizi sorguladık..

  Netice ve yöntemi sizlerle paylaşıyoruz: Bir DVD hazırlayıp, bunu en kuvvetli bir hizmet aracı olarak kullanmak.

  Neden hizmet Dvd’si? Aynı anda kaç insanı, kaç kere sohbete götürebilirsiniz? Götürdüğünüzde o insan ne derece etkili bir ders ortamında bulunur? Aklımız, vaktimiz, imkanlarımız sınırlıdır. Ancak, teknoloji nimetiyle önümüzdeki sınırlar ve engeller kalkıyor. Bu Dvd’de tam 136 tane çok etkili ve profesyonel sunumu yapılmış Risale-i Nur dersleri var. Özel olarak seçilmiş bu içerikler, zamanın etkin kullanımıyla kısa ama etkili derslerdir. Her kesimden insana gönül rahatlığıyla verebileceğiniz tarzdadır. Risale-i Nur’dan hiç haberi olmayan bir insana da, bir nur talebesine son derece hitap edecek kabiliyettedirler.

  Kendim ve etrafımdaki binlerce insan, bu hizmet aracının etkililiğine kuvvetli şahitlerdir. Sadece bir iki çarpıcı örnek olarak: Nur talebesi bir insanın, işe gidip gelirken mp3 dersleri dinlerken çok etkilenmesi ve bazı dersleri dinlerken duygulanarak ağlaması ve bir diğerinde ise gaflet perdesinin kaldırılmasının şiddetinden nihayet derecede korkup ruhi bir uyanış haline girmesi. Risale-i Nur’lara, Bediüzzaman’a ve sohbetlerine önyargılı ve olumsuz düşüncedeki bir insanın ise, sadece birkaç DERS videosunu seyrettikten sonra, düşüncelerinin tamamen değişmesi ile beraber, şu an bu Dvd’leri arkadaşlarına tavsiye eder hale gelmesi ve evinde Risale-i Nur dersi yapılması için insanları davet eder konuma gelmesi…


  DVD’Yİ NASIL TEMİN EDECEKSİNİZ VE ONUNLA NASIL HİZMET EDECEKSİNİZ ?

  Dvd’yi size ulaştırmak için, ilk önce fileserve sitesine yüklemeye (upload etmeye) çalıştık. Ancak hem siteye yükleme sorunu oluşması, hem de yüklenen linkleri indirmeniz için bu siteye ücretli üye olma gerekliliğiniz, bu işten bizi vazgeçirdi. Kuvvetli bir hizmet aracı olan bu DVD’ye sahip olmak istiyorsanız, lostideas@hotmail.com mail adresimizden bize ulaşın. Biz posta adresinize bu Dvd’yi ücretsiz gönderelim. Siz yeter ki, bir şeyler yapmak için samimi ve istekli olun. Boş bir dvd, olsa olsa 1 lira bir şeydir. Gelen Dvd’yi kopyalar ve hizmete hemen ve istediğiniz insandan başlayabilirsiniz.

  Ayrıca, Dvd’nin bizim yaptığımız şu şekilde, daha albenili ve profesyonel sunum şeklini de düşünebilirsiniz ve düşünmelisiniz. İnanın bu çabaya değer. Şimdi, bu dvd için bir ön, bir de arka renkli kapak hazırladık, boş dvd zarfı içine konan dvdyi bu iki kapak arasına koyup, bunu da dvd jelatin kabı içine yerleştirdikten sonra, çok çekici ve merak uyandırıcı ve herkese çekinmeden takdim edebileceğiniz bir sunum aracına sahip olacaksınız.

  Sunumunuzu bu şekle getirmek için bizim neler yaptığımızı paylaşalım:


  1- Dvd içindeki (Corel Draw çizim programıyla hazırlanmıştır) Dvd ön ve arka kapak resimlerini 12.2 cm*12.2 cm kare olacak şekilde (A3 kağıdına 6 adet sığıyor) bir kopyalama merkezinden bastırıp kestiriyorsunuz. 330 adet bastırsanız, elinizde 990 adet dvdye yetecek kapak resimleri oluyor. (Biz bunun için 200 lira verdik) 2- Daha sonra 1000 adet boş Dvd zarfı ve 1000 adet boş Dvd jelatini (kabı) alıyorsunuz. (Zarf için 30, jelatin için 10 lira verdik, toplam 40 lira) 3- Bundan sonra da, dvd çoğaltma işi yapan bir yerle anlaşıp, dvd ön kapağı dvdnin üstüne baskı yapacağı bir şekilde, 1000 adet Dvd çoğalttırıyorsunuz. (450-650 civarı fiyatlar alınabiliyor piyasadan) Şimdi tüm bu işler, 600 ila 800 lira civarında bir maliyet ile gerçekleştirilebiliyor. Bu rakamlar size çok gelmesin. Düşünün hele bir kere: Allah’ın mallarıyla ve canlarıyla cihat edenler ve mallarını Allah yolunda infak edenler hakkındaki ayetlerini ve düşünün hizmetimizin bu ahir zamanda ne kadar kudsi ve önemli olduğunu. Bir insanı kurtarmak için 1 lira harcayacaksınız. Sizce bu çok mu pahalı? İyi düşündüğünüzde çok ucuz ve zahmetsiz bir hizmet yöntemi olduğunu siz de göreceksiniz. Ama neticesi ise, az bir zamanda büyük meyveleri verme potansiyeline Allah’ın rahmetiyle sahiptir.

  Bu şekilde çoğalttığınız Dvd’leri, iş yerinizde, okullarda, dışarda işyerlerinde dağıtabilir veya Cuma namazından bir saat önce gelip, namaza gelen insanlara ve etrafınızdaki insanlara verebilirsiniz.

  Bunu yapmakla, az bir zahmet ve masrafla, az bir zamanda; çok uzun bir zaman ve çabayla ancak uzun yıllarda ve büyük bir gayretle yapılacak hizmeti bir çırpıda yapmış olacaksınız.

  Bu yöntem, ebedi hayatımız ve Allah’tan mağfiretimiz için, önümüzde inanılmaz büyük bir ufuk açıyor. Böyle inanılmaz bir hizmet fırsatı kaçırılmaz ve kaçırılmamalı...


  DVD TAKDİMİ


  İstanbul Nur mektebi İlim ve Kültür Derneği Video ve Mp3 Sunumlarından seçilmiş bazı içerikler, DVD içeriğine kültürel bir paylaşım olarak eklenmiştir. Örnek konu başlıkları aşağıda verilmiş olup, DVD'ye eklenmemiş diğer tüm video ve mp3 formatındaki ses dosyalarına http://www.nurmektebi.net/ adresinden ulaşabilirsiniz. Daha geniş içeriklere ulaşabileceğiniz site adresleri, "Faydalı Site Linkleri" listesinde verilmiştir. Bunlardan özellikle www.sozlerkosku.com ve www.nurpenceresi.com adreslerini ziyaret ediniz. Ayrıca Dvd içerisine, tüm iman hakikatlarını ispat ve izah ederek, Kuran’ın bu asırda manevi bir mucizesi hükmündeki hakiki bir tefsiri olan, insanlığın tüm manevi ihtiyaçlarına cevap veren ve aklı ve kalbi tamamen ikna eden Risale-i Nur eserleriyle ilgili içerikler de eklenmiştir. Bunun yanında, DVD içerisine, Cemil Tokpınar’ın, çok sayıda kişinin rağbet gösterdiği "Sabah Namazına Nasıl Kalkılır" isimli kitabının, hem metin ve hem de sesli kitap dosyaları eklenmiştir. Dvd içeriğindeki videolar, yeni model Dvd’lerde açılacaktır. Mp3 ses dosyalarını ise, cep telefonunuza yükleyip (örneğin işe gidip gelirken) dinleyebilirsiniz.

  Nur mektebi Video ve Mp3 sunumların içerikleri, birbirinden farklıdır. Aynı dosyalar değildir. Dvd içeriğine, hem video, hem de mp3 olarak tüm konu başlıkları sığdırılamadığı için, 86 adet mp3 ses dosyası ve 50 adet video dosyası olarak, toplamda 136 adet farklı sunum içeriği eklenebilmiştir.

  DVD İÇERİĞİ:


  * NURMEKTEBİ İLİM VE KÜLTÜR DERNEĞİ SUNUMLARI (Video ve Mp3 Sunumları)

  *
  DVD İÇİNDEKİ DİĞER İÇERİKLER :

  1
  -İKİ ÖNEMLİ YAZI

  2-RESİMLİ VECİZELER
  3-RİSALE-İ NUR İÇERİKLERİ
  - RİSALE-İ NUR NEDİR VE NASIL BİR TEFSİRDİR.(PROF.DR.COLIN TURNER)
  - PC VE CEP VERSİYON RİSALE-İ NUR.
  -
  RİSALE-İ NUR'U OKUMA VE ANLAMA TEKNİKLERİ.
  4-SESLİ KİTAP VE TÜM KİTAP METNİ (SABAH NAMAZINA NASIL KALKILIR)
  5-FAYDALI SİTE LİNKLERİ

  Tamamen ücretsiz ve gönüllü bir kültür paylaşımı olarak hazırlanan ve bir ışık kaynağına işaret etmek için istifadenize sunulan BU DVD'NİN, SİZDEN TALEP EDİLEN GERÇEK FİYATI ise: bu DVD içeriğine, hem kendi ebedi hayatınız adına gereken önemi vermeniz, hem de çevrenizdeki diğer insanlarla bu içeriği paylaşmaktır. Konuyla ilgili detaylı bilgi paylaşımı ve irtibat için lostideas@hotmail.com mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

  Nur mektebi İlim ve Kültür Derneği Sunumlarından örnek konu başlıkları:

  Hayatın Anlamı ve Gayesi Gerçek Mutluluğu mu Arıyorsun
  Gerçek Aşkı mı Arıyorsun Karanlık Dünyamız Nasıl mı Aydınlanır Başımıza Gelen ve Gelecek Olan Bütün Olaylara Nasıl Bakmalıyız
  Kâinatın Tılsımını Hangi Anahtarla Açabiliriz
  Kâinattaki Hayret Verici Faaliyet ve Değişimlerin Hikmeti
  Her İnsanın Başına Açılmış Olan Çok Önemli Dava
  Ömür Sermayemiz Kârda mı - Zararda mı
  İman Mertebeleri ve Allah'a İman
  La İlahe İllallah Kelimesinde ki Müthiş Sır
  Ölüm Nedir - İnsanın Hayat Serüveni

  DVD ÖN KAPAK RESMİ:
  http://imageshack.us/photo/my-images/715/dvdnkapak.jpg/

  DVD ARKA KAPAK RESMİ:
  http://imageshack.us/photo/my-images/821/dvdarkakapak.jpg/
  SeRDeNGeCTi bunu beğendi.

 2. #2
  Gayyur lostideas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2011
  Mesajlar
  73
  SeRDeNGeCTi bunu beğendi.

 3. #3
  Gayyur lostideas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2011
  Mesajlar
  73

  Standart

  Bu zamanda Nurlarla hizmet-i imaniye, her tarafta ilânatla ve muhtaç olanların nazar-ı dikkatlerini celb etmekle olur. (Lem'alar)

 4. #4
  Gayyur lostideas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2011
  Mesajlar
  73

  Standart

  TÜM HİZMET CAMİASINA BİR ÇAĞRIDIR

  Bu yöntem, ebedi hayatımız ve Allah’tan mağfiretimiz için, önümüzde inanılmaz büyük bir ufuk açıyor. Böyle inanılmaz bir hizmet fırsatı kaçırılmaz ve kaçırılmamalı...

  Nur mekteb-i irfanının mensubu kardeşlerimiz, bu hizmet yöntemine teşvik edilmeli ve bu yöntem yaygın olarak ve sürekli önemli bir hizmet aracı olarak kullanılmalıdır kanatindeyiz. Bizim bu çalışmamız, bir hareket noktası ve bir fikir cimnastiğidir. Dvd içeriğinin aynen kullanılması zorunluluğu yoktur. İstenirse aynen kullanılır veya eklenilir veya çıkartılır. Bu metodun getirisi ve gerekliliği kavrandıktan ve öz manasına sahip çıkıldıktan sonra, herkes kendi meşrebine göre uygun gördüğü bir içerikle bu hizmeti yapabilir ve yaptırabilir.

  Hizmet yöntemi öneri ve çalışmamın değerlendirilerek, uygulama sahasına konması dilek ve saygılarımla.


  Kuvvetli bir hizmet aracı olan bu DVD’ye sahip olmak istiyorsanız,

  lostideas@hotmail.com mail adresimizden bize ulaşın.

  Biz posta adresinize bu Dvd’yi ücretsiz gönderelim.
  Siz yeter ki, bir şeyler yapmak için samimi ve istekli olun.

+ Konu Cevaplama Paneli

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

   

Benzer Konular

 1. Risale-i Nur’dan İstifade İçin
  By SeRDeNGeCTi in forum Bediüzzaman ve Risale-i Nur Çalışmaları
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 30.01.09, 20:33
 2. Risale-i Nur'u Anlamayı Kolaylaştırabilmek İçin Ne Yapmalıyım?
  By doğa in forum Risale-i Nur'u Yeni Tanıyanlara
  Cevaplar: 12
  Son Mesaj: 04.11.08, 16:39
 3. Sağlıklı İletişim İçin Risale-i Nur
  By beylikdüzü73 in forum Bediüzzaman ve Risale-i Nur Çalışmaları
  Cevaplar: 5
  Son Mesaj: 25.09.08, 20:12
 4. Çocuklar İçin Risale-i Nur Dersleri
  By SeRDeNGeCTi in forum Sesli ve Görüntülü Risale-i Nur Sohbetleri
  Cevaplar: 5
  Son Mesaj: 08.02.08, 21:37
 5. İnsanımızın Risale-i Nur'dan İstifadesi İçin ?
  By vahiddin in forum Bediüzzaman ve Risale-i Nur Çalışmaları
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 16.04.07, 10:25

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
Google Grupları
RisaleForum grubuna abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0