+ Konu Cevaplama Paneli
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 ve 2

Konu: Hizmet Mektubu : Amerika'da Posta İle Ücretsiz Risale-i Nur ve İspanyolca Tercümeler

 1. #1
  Gayyur saidler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2009
  Mesajlar
  101

  Standart Hizmet Mektubu : Amerika'da Posta İle Ücretsiz Risale-i Nur ve İspanyolca Tercümeler

  Aziz ve muhterem kardeşlerimiz,
  Amerika Birleşik Devletleri’nde İman ve Kuran hizmeti ile alakalı müjdeli haberleri arz ederiz.
  Evvela, Risale-i Nur’un İspanyolca Tercüme Hizmetleri,
  Saniyen, Nur Dershanelerinde İman Hizmetleri,
  Salisen, Amerika’daki Camilerde Risale-i Nur Hizmetleri,
  Posta ile Ücretsiz Risale-i Nur Dağıtımı,
  Ve son olarakta Amerika'lı zenci ve Hispanikler (Amerika'da İspanyolca konuşan milletler)
  arasında hızla yayılan İslamiyet hakkında olacaktır.

  Risale-i Nur’un İspanyolca Tercüme Hizmetleri

  Yaklaşık 40 yıldır Amerika’da ikamet eden Prof.Dr Süleyman Kurter Ağabey’in İspanyol asıllı hanımı Havva Hanım Risale-i Nur eserlerini büyük bir iştiyakla İspanyolca lisanına tercüme etmektedir. Kaderin garip bir cilvesi ve kerametvari bir tevafuk; 1970’li yıllarda Amerika’da ilk defa Risale-i Nur’un İngilizceye tercüme edilen merkezi Milwaukee şehrinde Cenab-ı Hak tekrar Süleyman Ağabey ve ailesini Risale-i Nur’un İspanyolca tercümesinde istihdam etmiş.Tercüme heyetinde ayrıca müslüman olan İspanyol asıllı emekli Avukat Robert Solano Ağabey ve Wisconsin Üniversitesi Hukuk Fakültesinde görev yapmış olan bir başka bir Avukat dostumuz Dr. Narciso tashih vazifesini yapmaktadırlar. Ayrıca kitap basımı ve teknik işlerde Üniversite talebelerinden İmran, Salahaddin ve Hasan kardeşlerimiz de yardımcı olmaktadırlar.
  Geçen yıl ki İstanbul ziyaretimizde Sungur Ağabey şahsi olarak100 Dolar para bağışında bulunmuştu.
  Onun duası ve parasının bereketi ile tercüme ve baskı işlerinde büyük bir teshilat olmaktadır.
  Burada yaşayan Nur talebesi kardeşlerimizin gayretleri ile de kâr amacı gütmeyen küçük bir matbaa kurduk. Baskı hizmetlerinide kendimiz deruhte etmekteyiz.Üstad’ın Küçük Tarihçe-i Hayatı İspanyolcaya tercüme edildi ve ilk baskısını yaptık. Burada ve Güney Amerika’da İspanyolca konuşan kişilere bu eseri Amerika kıtasında dağıtmaktayız.Türkiye’de Risale-i Nur’u basan yayınevlerinede bu eserin birer kopyasını gönderdik. Başka isteyen yayınevleri varsa ücretsiz ve telif hakkı ödemeden www.islamicinformationservice.com sitesinden Üstad’ın İspanyolca Tarihçe-i Hayatı’nı ve diğer İspanyolca tercümeleri elde edebilirler.
  Ayet’ül Kübra Risalesi’nin İspanyolca tercümesi İnşallah yakında bitecek. Eserin tashih çalışmaları yapılmaktadır.Yakında web sitemizde yayınlayacağız.
  İnşallah Türkiye baskısı içinde birer kopyasını Türkiye’deki Nur matbaalarına göndereceğiz.
  Nur Dershanelerinde İman Hizmetleri
  ‘Türk Kültür Evi’ olarak adlandırılan Nur dershanemizde Cumartesi geceleri umumi Risale-i Nur dersleri yapılmakta ve aynı zamanda Türkçe bilmeyen kardeşlerimize de sohbetler İngilizceye anında tercüme edilmektedir. Hanımlarda haftada üç defa bir araya gelip nur derslerini yapmaktadırlar.Cumartesi günleri hanım derslerinde Nur derslerine ilaveten Hafız Fatma hanım da Amerikalı yeni müslüman olmuş hanımalara Kur’an dersi vermektedir.
  Ayda bir defa da Milwaukee ve Chicago camilerinde vaaz veren Türk ve diğer milletlere mensup müslüman dostları dershanemize davet edip İmani ve İslami konularda seminer vermektedirler ve İnşallah ittihad-ı İslam’ın tesisine bir vesile olmaktadırlar..Genellikle seminerler sonunda misafir konuşmacılara Risale-i Nur’un cep boy Arapça ya da İngilizce eserlerinden birer takım hediye etmekteyiz.Misafirlerimiz dershane hizmetlerinden çok etkilendiklerini, Üstad’ın bu tarz hizmetinin daha tesirli ve semeredar olduğunu ve kendilerininde bu tarz hizmete büyük bir ihtiyaçları olduğunu dile getirmektedirler.Hatta dershanemizde cemaatle kılınan namazlardan sonra yapılan tesbihattanda çok etkilendiklerini ve hayranlılarını ifade etmektedirler.Kendilerinin ifadesi ile büyük salonlarda kalabalılara yapılan şaşaalı konferanslarda arzu edilen neticeleri almadıklarını üzülerek dile getirmektedirler.Kendileri de inşallah hizmetler için bulundukları nur dershaneleri gibi evler açacaklarını ve tecrübelerimizi kendileri ile paylaşmamızı istemektedirler.
  Allah’a binlerce şükürler olsun ki Üstad’ın ortaya koyduğu Cihanşümul hizmet tarzı dünyanın her yerinde hüsn-ü tesirini bizzat müşahede etmekteyiz.

  Amerika’da Camilerde Risale-i Nur Hizmetleri
  Bulunduğumuz muhitte ve diğer eyaletlerde irtibatlı olduğumuz camilere İngilizce, Arapça ve İspanyolca İslam’ı ve Risale-i Nur’u tanıtıcı broşürler göndermekteyiz. Geçenlerde zenci müslümanların çoğunlukta olduğu “DAWA CENTER” adlı bir camide Risale-i Nur’u tanıtmak ve dağıtmak için bize bir oda tahsis ettiler. Bu odanın adı -FREE ISLAMIC BOOKS /ÜCRETSİZ İSLAMİ KİTAPLAR DAĞITIMI- olarak koyduk, buranın tanziminde Nazif ve Talat kardeşimizin büyük bir emeği geçti.Kitap dağıtım hizmetinde matbaamızda bastığımız broşürleri burada teşhir edip Cuma namazına gelen müslümanlara dağıtmaktayız. Cami sorumlusu kardeşimiz aynı zamanda hapishanede de resmi imamlık vezifesini yapmaktadır.Buraya koyduğumuz eserlerin bir kısmı da onun eliyle mahpuslara dağıtılmaktadır.
  Yolu Milwaukee’ye düşen kardeşlerimiz olursa mutlaka bu camiyi ziyeret etmelerini tavsiye ederiz.Rıza-yı İlahi’yi kazanmak için sahabelerin İsar hasletini hizmetimize ve hayatımıza tatbik etmenin gayreti içinde olmamızı Cenab-ı Hak bizlere nasip etsin.
  Posta ile ücretsiz Risale-i Nur Dağıtımı
  Amerika’da 500’ün üzerinde cami ile irtibata geçtik.Bize gönderilen yeni müslüman olmuş kişilerin adreslerine Küçük Sözler, Küçük Tarihçe, Haşir Risalesi ve bay ise takke hanım ise eşarp ve tesbihten oluşan hediye paketlerini yollamaktayız.Amerika’nın yanında komşu ülkelerdende yani Kanada ve Güney Amerikadan’da talepler gelmektedir.
  Hediye paketlerimizi alan yeni müslüman kardeşlerimiz bize gönderdikleri e-mail ve mektuplarla minnettarlılarını arz ediyorlar.Bu kardeşlerimizin bir kısmı ile de telefon ile irtibata geçtik.İslam ile ilgili suallerine cevap bulmada yardımcı olmaya çalışıyoruz.
  Amerika’lı Zenci ve Hispanikler (Amerika’da İspanyolca konuşan milletler) arasında hızla yayılan İslamiyet
  Risale-i Nur’un İspanyolca tercümelerinde yardımcı olan Meksika asıllı müslüman kardeşimiz Avukat Solano İspanyol dilini konuşan Amerika’lılara 500’ün üzerinde Kuran-ı Kerim dağıttı.
  Avukat Solano İnşallah irtibatlı olduğu İspanyol asıllı yeni Müslüman kardeşlerimize Üstad’ın İspanyolca Küçük Tarihçe-i Hayatı ve Ayet’ül Kübra Risalesini dağıtmaya hazırlanıyor.
  Müjdeli bir haber daha; Meksika’nın Güneyinde Chiapas Eyaletinde, Zapatista yerlilerinden bir köyün tamamı müslüman oldu.Bu köyde İslami bir okul ve bir cami mevcut.Bağımsız küçük bir İslam devleti gibi içişlerinde tamamıyla bağımsızlar.Geçen yıl bu köyden 25 kadar kardeşimiz haç farizalarını yerine getirdiler. Bu köyün müslüman oluşu ve burada yapılan İslami hizmetlerin tanıtıldığı şu www.islammexico.org.mx web sitesinde daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.Köyün imamı ile telefon görüşmesi yapan Süleyman Ağabey ve Solano Ağabey bu köye davet edildiler.İnşallah yakında Meksika’ya ziyarete gidip buradaki Müslüman kardeşlerimize Risale-i Nur’u tanıtacaklar.
  Avukat Robert Solano Ağabey ve bir kısım müslüman İspanyol asıllı kardeşlerimiz inşallah bu yaz Texas’ta İspanyol müslümanlara yönelik büyük bir sempozyumun hazırlığı içindedirler.Bizimle yaptıkları istişarede Sempozyumda Bediüzzaman ve Risale-i Nur ile ilgili bir oturumun olmasına karar verildi.Süleyman Ağabey, eşi ve irtibatlı olduğumuz bazı ilim adamları inşallah İngilizce ve İspanyolca olarak Bediüzzaman ve Risale-i Nur hakkında birer tebliğ sunacaklar.
  Diyar-ı gurbette dualarınıza muhtaç; Wisconsin – Amerika’daki kerdeşleriniz
  Selam ve Hürmetlerimizle
  Fethullah C. Ve Wisconsin Amerika’daki Nur Talebeleri...

 2. #2
  Yasaklı Üye aynurlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2009
  Mesajlar
  104

  Standart

  Allah razi olsun hepsinden, amin.

+ Konu Cevaplama Paneli

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

   

Benzer Konular

 1. Birleşik Arap Emirlikleri'nden Gelen Risale-i Nur Hizmet Mektubu
  By SeRDeNGeCTi in forum Risale-i Nur Talebeliği
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 20.01.10, 15:25
 2. Ürdün'den Bir Hizmet Mektubu...
  By Barla in forum Bediüzzaman ve Risale-i Nur Çalışmaları
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 13.10.08, 23:51
 3. Ürdün Hizmet Mektubu...
  By m_safiturk in forum Bediüzzaman ve Risale-i Nur Çalışmaları
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 02.10.08, 12:57
 4. Almanya'dan Bir Hizmet Mektubu...
  By m_safiturk in forum Bediüzzaman ve Risale-i Nur Çalışmaları
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 19.09.08, 12:30
 5. Japonya Hizmet Mektubu...
  By m_safiturk in forum Bediüzzaman ve Risale-i Nur Çalışmaları
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 01.07.08, 14:57

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
Yemek Tarifleri ListeNur.de - islami siteler listesi
Google Grupları
RisaleForum grubuna abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0